Махане на катализатори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 8.01.2016

Re: Махане на катализатори

Мнение от fan46 » 27 Фев 2016, 8:20

Колеги помагайте колата е бмв е46 318,м43 двигател с един катализатор,.Проблем след махането на катализатора,.Имам следните проблеми вьв високите обороти пекьсва забива и като се наема придьрпва вече няма максимална скорост като преди,.Направих си втулка но не се оправя а сменя поведението и разхода ми е висок,проблема идва заради втората сонда.,Някой знае ли какво да правя,.Или да си купя катализатор

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 8.03.2014
Местоположение: зад волана.
Пол: Мъж
Кара: направо.
Мечтае да кара: настрани!
Детайли за колата: винаги на борд.

Re: Махане на катализатори

Мнение от Stahlblau » 29 Фев 2016, 12:12

fan46 написа:Колеги помагайте колата е бмв е46 318,м43 двигател с един катализатор,.Проблем след махането на катализатора,.Имам следните проблеми вьв високите обороти пекьсва забива и като се наема придьрпва вече няма максимална скорост като преди,.Направих си втулка но не се оправя а сменя поведението и разхода ми е висок,проблема идва заради втората сонда.,Някой знае ли какво да правя,.Или да си купя катализатор


Нещо не са ти направили като хората, защото аз миналата седмица я направих тая процедура и нямам никакви подобни оплаквания... Даже напротив, разхода падна, колата се отпуши - все хубави работи :) Мотора е същия като твоя ;)
Въпреки умората сляпо вярвам на хората...
Някъде до първата лъжа най-много втората...
И в суматохата гоних ехо към прехода,
Докато сумати хора се изгубиха във превода...

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 8.01.2016

Re: Махане на катализатори

Мнение от fan46 » 29 Фев 2016, 16:04

Stahlblau написа:
fan46 написа:Колеги помагайте колата е бмв е46 318,м43 двигател с един катализатор,.Проблем след махането на катализатора,.Имам следните проблеми вьв високите обороти пекьсва забива и като се наема придьрпва вече няма максимална скорост като преди,.Направих си втулка но не се оправя а сменя поведението и разхода ми е висок,проблема идва заради втората сонда.,Някой знае ли какво да правя,.Или да си купя катализатор


Нещо не са ти направили като хората, защото аз миналата седмица я направих тая процедура и нямам никакви подобни оплаквания... Даже напротив, разхода падна, колата се отпуши - все хубави работи :) Мотора е същия като твоя ;)
Какво не сьм направил,махнах катализатора сложих трьба,за втората сонда направих втулка с дупка 12-13мм да минават газовете,.колата не вдига повече от 160 преди ги вдигаше веднага.,

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 25.04.2016
Пол: Мъж

Re: Махане на катализатори

Мнение от Lyubec » 14 Юни 2016, 8:09

Колеги, сигурно се пита за поне 20-ти път, но от опит глава не боли :D Насочете ме към някого в София да отида днес да ги махне и евентуално изкупи? Може и само да ги махне, пък после аз да си търся да ги купи друг.

Колата е 320д (2003 г).

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 14.04.2011
Местоположение: Силистра
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330d

Re: Махане на катализатори

Мнение от kalmuchito » 15 Юни 2016, 11:31

K_Ilkov написа:
Next написа:А защо ги махате :oops:

щото още се минава на ГТП по втория начин :mhihi:


И да не се минава по втория начин , нормите за наще дизели са много високи , така че и без катализатори ако мотора ти е ОК няма
абсолютно никви грижи !!! :driving: :driving: :driving:
:)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Махане на катализатори

Мнение от DigitalExile » 15 Юни 2016, 13:11

Кви норми в България, тука всички тровят и на никой не му дреме :shock:
И да не си в норми к'во? Някой да не те спре случайно? Или да не минеш преглед?...

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 16.01.2016
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d
Мечтае да кара: BMW e38 740I
Детайли за колата: Тракторче

Re: Махане на катализатори

Мнение от 100123 » 25 Юни 2016, 12:42

Здравейте съфорумци!
Искам да попитам така като не намирам информация относно цените,колко долу горе взехте за двата катализатора на 320 136 к.с? Че тук при нас май се мъчат яко да ни гърбят.
Поздрави!
100123

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Кара: E46 320CD
Мечтае да кара: Някакво много дърто бмв
Детайли за колата: Много бърза, ама не чак толкова.

Re: Махане на катализатори

Мнение от bmw_320d_150 » 04 Юли 2016, 18:52

Колеги,вчера си махнах катализаторите,изолирах ЕГР о колата спря да пуши изобщо.Като чисто нова е освен това върви по добре от преди.Явно бяха се затлачили доста...Супер съм доволен.Колата е 320 150 коня.Ако някой от София иска да маха катализатори нека ми пише на ЛС да го насоча към хора които ги махат и ги изкупуват.Много са точни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 2.07.2010
Пол: Мъж
Кара: e46 318i 118hp; e30 324td 115hp

Re: Махане на катализатори

Мнение от darko691 » 21 Ное 2016, 15:29

Колеги да ви питам, карам 318i M43 като запала колата се чува един звук като на тресене на ламарина. Катализатора между двете сонди като го размрдам всякаш е откачен вътре и тропа. Ако го махна ще правят ли проблем сондите?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Махане на катализатори

Мнение от lancerpor » 21 Ное 2016, 20:46

bmw_320d_150 написа:Колеги,вчера си махнах катализаторите,изолирах ЕГР о колата спря да пуши изобщо.Като чисто нова е освен това върви по добре от преди.Явно бяха се затлачили доста...Супер съм доволен.Колата е 320 150 коня.Ако някой от София иска да маха катализатори нека ми пише на ЛС да го насоча към хора които ги махат и ги изкупуват.Много са точни.


Големия (веднага след турбото) как го махна? Изтърбушиха ли го?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Махане на катализатори

Мнение от Kurtov » 27 Фев 2017, 14:44

Здравейте, да споделя и аз понеже може да има хора, на които да помогна.
Махнах катализаторите на е46 330xd, 184 коня мотора.
Общо три катализатора бяха при мен, един след турбото и два по-малки, които се намират някъде по средата на колата, като си под нея(канал) :lol: .
Майстора ги изкорми, изрязва тръбата и премахва питите(катализаторите), след което заварява тръбата.
Така и на трите, не съм слагал резонаторни гърнета, прави тръби и други работи.
Колата не пуши и звука за мое учудване си остана същия с изключение, че турбото присвирва малко повече, но определено не фъщи и киха, или поне не го чувам :lol: .
За работа ми взеха 30 лв.
Имам един въпрос, каква е нормалната изкупна цена на трите катализатора ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 12.07.2015
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Кара: 3' E46 BMW 320d (M47N) Touring

Re: Махане на катализатори

Мнение от Galo » 15 Май 2017, 12:46

Здравейте колеги, изчетох цялата тема, а преди това бях малко скептичен за премахването на катализаторите, но май се навих. Най-вероятно доста отдавна са си изпяли песента и вече освен като тапа едва ли вършат някаква работа, а и около колата особено в затворено пространство трудно се диша, люти доста. Мотора е 320д, 150 кончета и доколкото разбрах от темата са два катализаторите, един след турбото, там се корми питата и тялото се поставя отново и другия се сменя с права тръба или отново кормене, кое е по-добре? Другото ми питане е при кого да направя въпросната манипулация, пича Росен на улица първа българска армия окей ли е? Отворен съм и към други предложения? И последно питане някой наскоро да ги е махал, мога ли да очаквам някакви кинти за катализаторите? Благодаря на всички включили се. :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 16.03.2014
Пол: Мъж

Re: Махане на катализатори

Мнение от Mteche30 » 21 Юни 2017, 16:24

може ли да се мани катализатора на е46 330и
някав проблем щте имат ли ландите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Махане на катализатори

Мнение от Simbazz » 22 Юни 2017, 7:51

Mteche30

Колега грам ли не прочете нещо от темата?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Махане на катализатори

Мнение от Simbazz » 26 Авг 2017, 19:53

Здравейте! Направих грешката да си премахна катализатора (този след турбото, защото другия вече беше изтърбушен) и вмомента около колата и в купето мирише на изгорели газове.. Дюзите са скоро рециклирани,няма набити грешки, дебитометъра е в норми, всичко по колата си е добре, но тази миризма ме побърква.. Днес ходих на преглед и меката връзка е добре и няма проблеми с изпускателната система.. Най се усеща при спиране на светофар или като паркирам назад..При студено палене си пуши сивкав дим.. При вас така ли е? Е46 320д 150к.с.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook