Махане на катализатори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 16.05.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d Touring
Детайли за колата: BMW E46 320d Touring 150ks 2002

Re: Махане на катализатори

Мнение от zlatev_atanas » 27 Авг 2017, 9:15

При мене колега проблема беше в меката връзка.Аз също съм с махнати катализатори.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Махане на катализатори

Мнение от Simbazz » 03 Сеп 2017, 17:31

Почвам да се чудя дали в сервиза, където ми махнаха катализаторите не са объркали нещо.. Меката връзка си е добре ама знам ли нещо нагоре към двигателя нещо да не е наместено.. :dunno: изпускателните тръби ми се струва, че бяха по-високо позиционирани, а сега май леко са увиснали.. Но може да си внушавам.. Най се усеща миризмата до лява задна врата и шофьорската.. от другата страна почти не се усеща..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 29.10.2015
Местоположение: гр. София , Люлин 10
Пол: Мъж

Re: Махане на катализатори

Мнение от Nakamuri123 » 04 Сеп 2017, 10:12

Simbazz написа:Почвам да се чудя дали в сервиза, където ми махнаха катализаторите не са объркали нещо.. Меката връзка си е добре ама знам ли нещо нагоре към двигателя нещо да не е наместено.. :dunno: изпускателните тръби ми се струва, че бяха по-високо позиционирани, а сега май леко са увиснали.. Но може да си внушавам.. Най се усеща миризмата до лява задна врата и шофьорската.. от другата страна почти не се усеща..


Колега и аз имах е46 320д 150кс преди да махна катализаторите докато загрее колата си пушише бяло и миришеше на оцет на едно кисело това било от катализаторите след като ги махнах взе да си пуши по-тъмно но загрее ли и се оправяше но след като ги махнах киселата миризма изчезна а започна да мирише на нафта ( изгоряла нафта ) преди да загрее се усещаше най-много после пак , но по-малко. А един приятел има същата и той няма катализатори но при него го няма това с пушека и миризмата , усеща се , но не дразни. И от това ме навява на мисълта , че проблема не е от това ,че нямах катализатори , а че проблема е някъде по двигателя. Всичко бях и сменил само дюзи не бях бутал ама ми казваха че са добре уж.... може и ти да имаш такъв проблем просто като си бил с катализаторите да са си работили както трябва и да са изгаряли всичко , а сега като ги няма и колата не е първа младост и казва думата. и Аз правих мека връзка гледаха гърнето няма проблеми. То като е мека връзка като пуснеш климатроника и си спрял и всичко влиза в купето, после спря да ми влиза така , но си миришеше на нафта яко....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Махане на катализатори

Мнение от Simbazz » 04 Сеп 2017, 12:11

Дюзи правих преди няколко седмици и си ги проверявам периодично на диагностика и са си в супер норми. ЕГР е изолиран. Дебитомера е ок. Изпушва само при палене сивкаво и после няма никакво пушене.. Миризмата сега е точно на изгоряла нафта и даже ми се струва, че като застана зад колата се усеща по-малко отколкото отстрани отляво на колата, което е най-голямата мистерия.. Меката връзка е добре според 2 сервиза вече. Като спра на светофар влиза през парното кофти миризмата, но ако съм с пуснат климатик не се усеща миризмата вътре, което ме озадачи още повече :dunno: Може ли да изпуска по малко от връзката между турбото и изпускателните тръби? Ако не реша проблема ще си търся катализатор, тъй като е страшно изнервящо, а и нездравословно с тази миризма..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Махане на катализатори

Мнение от VladiE » 06 Сеп 2017, 9:20

Точно от тази мека връзка е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Махане на катализатори

Мнение от iNfoster` » 18 Сеп 2017, 22:43

Колеги споделете каква е най-добрата конфигурация за премахването на 3-те катализатора - 184 к.с. ? До колкото разбрах най-добре е изтърбушване на този след турбото и премахването на другите 2 с тръби на тяхно място. Принципно целя да постигна до някаква степен да се чува повече турбото и евентуално ако може да се получи така нареченото "кихане".
И ме интересува по-колко пари ги изкупуват горе долу за да не метнат нещо?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 7.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i

Re: Махане на катализатори

Мнение от Hadjy » 19 Сеп 2017, 20:47

iNfoster` написа:Колеги споделете каква е най-добрата конфигурация за премахването на 3-те катализатора - 184 к.с. ? До колкото разбрах най-добре е изтърбушване на този след турбото и премахването на другите 2 с тръби на тяхно място. Принципно целя да постигна до някаква степен да се чува повече турбото и евентуално ако може да се получи така нареченото "кихане".
И ме интересува по-колко пари ги изкупуват горе долу за да не метнат нещо?


Здравей колега,
Ако катализаторите са ти ОК, по-добре не се занимавай с тъпотии. Ако искаш да вдигаш джангър това ти трябва:
https://www.ebay.com/sch/sis.html?_item ... 4096.l9146

:driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Махане на катализатори

Мнение от iNfoster` » 20 Сеп 2017, 11:49

Hadjy написа:
iNfoster` написа:Колеги споделете каква е най-добрата конфигурация за премахването на 3-те катализатора - 184 к.с. ? До колкото разбрах най-добре е изтърбушване на този след турбото и премахването на другите 2 с тръби на тяхно място. Принципно целя да постигна до някаква степен да се чува повече турбото и евентуално ако може да се получи така нареченото "кихане".
И ме интересува по-колко пари ги изкупуват горе долу за да не метнат нещо?


Здравей колега,
Ако катализаторите са ти ОК, по-добре не се занимавай с тъпотии. Ако искаш да вдигаш джангър това ти трябва:
https://www.ebay.com/sch/sis.html?_item ... 4096.l9146

:driving:

Колега, няма как да разбера дали катализаторите са ми ОК. Не всеки път но доста пъти като работи колата на място и има един мирис дето люти на очите и миреше нещо като на неизгоряла нафта но не съм сигурен дали е от катализаторите. Мен идеята не ми е в момента да е правя да бучи и да е шумна ако целя това ще сложа права генерация.. За това по-темата ако може някой с същия мотор да сподели как ги е махнал и колко пари е взел от тях?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Махане на катализатори

Мнение от Simbazz » 20 Сеп 2017, 13:07

Моят опит досега е - ако имаш миризма на нещо около колата, махнеш ли катализаторите миризмата ще се увеличи многократно.. Все пак катализаторите обират голяма част от мръсотиите на газовете и като ги махнеш реално премахваш един важен филтър и увеличаваш миризмата.. Преди 2 месеца махнах 1вия катализатор (другия вече го нямаше), видях се във филм, преди седмици сложих катализатор след турбото и нещата многократно се подобриха.
Но по твоя въпрос - след избушване на 1вия катализатор останах с 2 избушени и турбото се чуваше още от 1000 оборота и то доста по-силно. Взех 130лв от този след турбото, като можеше и до 200 да взема взависимост къде го продам, но не ми се занимаваше. Това е на 320д 150 к.с. но мисля че са еднакви типове катализаторите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Махане на катализатори

Мнение от iNfoster` » 22 Сеп 2017, 0:04

Принципно е така, това им е целта да обират вредните газове. Но след толкова години и хиляди километри надали функционират както трябва. Все още не мога да се реша да ги махна.. но мисля че най скоро време това ще стане.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Кара: E46 320CD
Мечтае да кара: Някакво много дърто бмв
Детайли за колата: Много бърза, ама не чак толкова.

Re: Махане на катализатори

Мнение от bmw_320d_150 » 08 Окт 2017, 14:23

Колега,имах и аз миризма на нещо много гадно.Като махнах катализаторите и се оправи.Миризмата я няма.Мисля,че като се позатлачат и започват да миришат гадно.поне при мен беше така.Сваляй смело и не му мисли.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 29.10.2015
Местоположение: гр. София , Люлин 10
Пол: Мъж

Re: Махане на катализатори

Мнение от Nakamuri123 » 08 Окт 2017, 16:50

bmw_320d_150 написа:Колега,имах и аз миризма на нещо много гадно.Като махнах катализаторите и се оправи.Миризмата я няма.Мисля,че като се позатлачат и започват да миришат гадно.поне при мен беше така.Сваляй смело и не му мисли.


Колега не при всеки като се махнат катализаторите и миризмата се маха.... просто при някой се променя както при мен на едно миришише с катализатори и после на друго ( изгоряла нафта ) което пак е гадно и много дразнещо

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Махане на катализатори

Мнение от VladiE » 08 Окт 2017, 22:46

Извинявам се, но започвам да си мисля, че повечето нямат идея как работят катализаторите. "като се затлачат" - това да не е канал насъбрал мръсотия... Катализаторите неутрализират газове чрез химична реакция. Ако смърди зад колата, причините може да са различни, но не значи задължително, че катализатора е свършил. И това, че като се махне колата тръгва да излита са градски легенди. Турбото, колектора и катализаторите са изчислени така, че да имат най-оптимална работа. Все едно някой да ти каже, че като си отреже петата на крака и е започнал да тича като лекоатлет.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Махане на катализатори

Мнение от bioz » 09 Окт 2017, 0:23

VladiE написа:Извинявам се, но започвам да си мисля, че повечето нямат идея как работят катализаторите. "като се затлачат" - това да не е канал насъбрал мръсотия... Катализаторите неутрализират газове чрез химична реакция. Ако смърди зад колата, причините може да са различни, но не значи задължително, че катализатора е свършил. И това, че като се махне колата тръгва да излита са градски легенди. Турбото, колектора и катализаторите са изчислени така, че да имат най-оптимална работа. Все едно някой да ти каже, че като си отреже петата на крака и е започнал да тича като лекоатлет.


Хахах много добро :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Махане на катализатори

Мнение от (bubsa) » 09 Окт 2017, 8:45

VladiE написа:Извинявам се, но започвам да си мисля, че повечето нямат идея как работят катализаторите. "като се затлачат" - това да не е канал насъбрал мръсотия... Катализаторите неутрализират газове чрез химична реакция. Ако смърди зад колата, причините може да са различни, но не значи задължително, че катализатора е свършил. И това, че като се махне колата тръгва да излита са градски легенди. Турбото, колектора и катализаторите са изчислени така, че да имат най-оптимална работа. Все едно някой да ти каже, че като си отреже петата на крака и е започнал да тича като лекоатлет.

Това не е точно така.Ако катализаторите са събрали сажди и са променили пропускливостта на изгорелите газове вредят много на турбото и мотора!При това положение при премахването им наистина за колата е по-добре и се усеща подобрение!
Айде и аз да се изкажа в твоя стил :mhihi:
Това е все едно да те хвана за гушата и да те карам да тичаш :winky:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook