ел. захранване на парктроник

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 20.02.2009
Местоположение: София
Кара: E46 (M43B19)

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от xenolith » 13 Мар 2018, 9:33

Първо - благодаря на vassil_bk за инструкциите, следвах тях. Снимките вече не са налични, но съм ги гледал преди години! :mhihi:

Първият слънчев уикенд за тази пролет и се захванах да сложа китайската машинка.

Какво ви е нужно:
- китайската машинка - $9-10-11 от Али
- лайсна с дупки за парктоник от колегата boris. :bowdown: Това всъщност беше най-трудното за намиране.
- силикон - черен на цвят. Но е по желание.
- черно тиксо, само веднъж беше ползвано реално за изолиране. Така че стига да е черно и да лепи - става.

Краен резултат:

Изображение

Първо измих лайсната и докато съхнеше надписах кабелите на всеки датчик, за улеснение на по-късен етап.

Изображение
Изображение

Пасват идеално в дупките. Малко силикон отстрани и отзад, понеже не вярвам на китайската "водоустойчивост".

Изображение
Изображение

Малко тиско тук-там и изпратих всички кабели да се ориентират в дясно.

Изображение
Изображение

Стара лайсна искаше малко по-специално отношение, така че легнах под колата и с отвертка откопчах колкото копки успях да стигна.

Изображение

Махнах тавата и се откриха двете гумени тапи, през които трябва да минат кабелите на датчиците.
Малко е тясно за работа и някои хора свалят цялата броня, но аз намерих удобна позиция и с два пръста успях да ги прекарам през тапите. Добре, че имаше кой да ги хване отвътре.

Изображение
Изображение
Изображение

Фаза се взима от синята жичка с жълт кант. Изолиране за чудо и приказ. :mhihi: Маса взех от болта за стопа, но не съм снимал. Връзване на всички датчици и екрана за проба.

Изображение
Изображение

Свалих задната седалка и прекарах кабела за дисплея по пътя зад дяснята седалка. Ако прекарате повече кабел, ще може да се хване от дупката зад кората, без да трябва да я сваляте.

Изображение
Изображение

Последна проба и прибиране в "тайника" зад кората. Всички кабели ги набутах отзад и машинката за капак. :ok:

Изображение
Изображение

Като видях колко път ме чака, за да прекарам дисплея отпред... пък и до задния стоп като vassil_bk... намерих по-бързо и лесно решение... :mhihi:

Изображение

Пък и така писка по-малко, понеже облегалката заглушава пищялката.
~50 лева и 2 часа = мяу-мяу :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 1.12.2008
Местоположение: Сандански
Пол: Мъж
Кара: E46 320d (150)
Мечтае да кара: е30 M3

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от levskifans » 08 Яну 2019, 20:01

А за оригиналния парктроник, кой цвят за какво отговаря...и кой кабел, къде се свързва?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
______________________________________________________________
a, b, c, d, e... but ///M is something special!
Изображение

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook