ел. захранване на парктроник

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от vassil_bk » 12 Фев 2011, 21:01

shalashaska написа:съжалявам за :OT: оба4е неможех да не питам колегата Васко каква е тая извънземна камера дет и пра6инките от такова разстояние заснема :shock: :shock: :shock: :shock: много добре снима колега поздрави..
Много ти благодаря колега! Това е една най-обикновена щракалка Samsung S730: http://www.digicamreview.com/images/sam ... 30_400.jpg
shalashaska написа:а за темата колега уникално обяснение,даже аз се зарибих точно от вашата тема и аз да сложа една такава джаджа..имам само един въпрос устройстовото което издава звука без дисплей искам да е моят парктроник къде мога да му намеря място?Поздрави колеги и още веднъж супер тема и за бмв20009 и за васко :)
Навсякъде можеш да го набуташ. То е супер малко, а и кабелите най-вероятно ще са му доста дълги, тъй че нама да има грижи. На моя модел пищялката е вградена в кутийката на дисплея и може да се изключва. Аз лично ти препоръчвам, ако няма да е оригинален парктроника, който ще слагаш, да вземеш такъв с дисплей. Много по-удобно е и човек се ориентира много по-лесно от къде точно е препядствието :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 348
Регистриран на: 9.02.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е39
Мечтае да кара: e46 М3

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от shalashaska » 12 Фев 2011, 21:07

да колега,днес колегата бабуна ми предлагаше някакво много малко дисплейче което се слагало отстрани до таблото и стояло доста ефектно и небе6е скъпа джаджата :) айде хващайте се с колегата UBAH5 идвайте до пловдив да се видим опит да обменим и да се напием като талпи и да даваш акъл за парктроника..снимките са много добри въпреки 4е нехаресвам самсунг за фотоапарати :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: e46 320d '01

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от milen76 » 17 Яну 2012, 14:52

Извинявам се за глупавия въпрос, но в крайна сметка не ми стана ясно дали евтините датчици стават за оригинален парктроник или трябва да са само оригинални?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от vassil_bk » 20 Яну 2012, 17:15

milen76 написа:Извинявам се за глупавия въпрос, но в крайна сметка не ми стана ясно дали евтините датчици стават за оригинален парктроник или трябва да са само оригинални?
На модула, от оригиналния парктроник, стават само оригиналните датчици. Различни са им изводите и няма как да паснат неоригиналните датчици...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от JTD » 20 Яну 2012, 20:12

vassil_bk, един въпрос да ти задам за датчиците.
Купих си парктроник и като гледам датчиците са абсолютно същите.
Кръгли леко изкривени в една посока.
От зад кабела им влиза от долната страна и има една стрелка която показва нагоре.
Ти датчиците със стрелката нагоре ли ги сложи, демек абсолютно точно стрелката да сочи вертикално нагоре?
Ако са така някакви аномалии да си засичал, примерно като паркираш между две коли да ги засича отстрани и да ти пищи, а назад реално да нямаш нищо?
Демек ме интересува ако абсолютно точно поставиш датчиците със стрелката нагоре дали на лайсната пасва точния ъгъл на засичане или си правил някакви намествания в последствие?

Благодаря предварително.
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от vassil_bk » 20 Яну 2012, 20:22

JTD написа:vassil_bk, един въпрос да ти задам за датчиците.
Купих си парктроник и като гледам датчиците са абсолютно същите.
Кръгли леко изкривени в една посока.
От зад кабела им влиза от долната страна и има една стрелка която показва нагоре.
Ти датчиците със стрелката нагоре ли ги сложи, демек абсолютно точно стрелката да сочи вертикално нагоре?
Ако са така някакви аномалии да си засичал, примерно като паркираш между две коли да ги засича отстрани и да ти пищи, а назад реално да нямаш нищо?
Демек ме интересува ако абсолютно точно поставиш датчиците със стрелката нагоре дали на лайсната пасва точния ъгъл на засичане или си правил някакви намествания в последствие?

Благодаря предварително.
Слагал съм ги така, че стрелката да си сочи нагоре, както е показано на датчика. То даже май имаше и надпис "Up" някъде около стрелката. Никакви аномалии не съм забелязал - всичко си е точно. Единствено, ако паркираш успоредно на някаква кола или стена и си много близо до нея, примерно 20-30 см, тогава пищи някой от най-крайните датчици. Но това е нормално, тъй като те са леко изкривени настрани, заради дупките в лайсната по ръба на бронята. :yes:

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от mumford » 05 Ное 2012, 13:39

Скоро мисля да си слагам и аз парктроник, но имам няколко въпроса за това какво трябва да се купува :dunno:

1. Пластмасова лайсна от дару
2. Китайски датчици около 50 лева (оригинални има ли смисъл)
3. Модул. Какъв трябва да е, нямам никаква представа. По колко вървят първа употреба/втора (заслужава ли си втора)
4. Друго :?:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 1999 BMW 320D

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от b_velev » 05 Ное 2012, 14:20

Аз съм с такъв и съм доволен.
http://www.ebay.com/itm/Professional-Ca ... 3ccb976107
Лайсната си я взех на старо за около 20лв. Всичко ми излезе малко повече от 40лв и 1 час работа.

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от mumford » 05 Ное 2012, 21:19

Колега, твоят парктроник хваща ли и от страни като паркираш?


P.S. На тази цена, ако хваща е като перфектен :bowdown: , а аз си мислех,че ще отидат над 250 лева :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 1999 BMW 320D

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от b_velev » 05 Ное 2012, 23:20

mumford написа:Колега, твоят парктроник хваща ли и от страни като паркираш?


P.S. На тази цена, ако хваща е като перфектен :bowdown: , а аз си мислех,че ще отидат над 250 лева :lol:


Никога до сега не бях карал с парктроник и нямам много база за сравнение. Ако имаш предвид дали хваща препятствия малко встрани от бронята, отговора е да. Същия модел се продава в България на цени от 50 до 100лв, просто у нас явно е доста завишена. Има го и във вариант с дисплей и цената не е по-висока.
http://www.ebay.com/itm/NEW-4-Parking-S ... 256a401cba
Аз исках без, защото не ми се връзва много с интериора. При мен пристигна за около 2 седмици от Китай.

P.S. Ако си от София, може да се разберем някой ден да ти го покажа.

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от mumford » 06 Ное 2012, 8:48

Да точно дали хваща в страни от бронята исках да знам. Щом е да, значи това е моят парктроник. И аз по същата причина не искам дисплей. Евалата колега, спести ми доста пари :yes:

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от mumford » 30 Яну 2013, 21:47

След близо 3 месеца чакане :lol: и моят парктроник от ebay за 19лв. дойде и другата седмица ще го слагам. Ще може ли някой да ми каже номера на лайсната за купе, която трябва да се купи от Дару

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от tosh » 31 Яну 2013, 9:29

mumford написа:След близо 3 месеца чакане :lol: и моят парктроник от ebay за 19лв. дойде и другата седмица ще го слагам. Ще може ли някой да ми каже номера на лайсната за купе, която трябва да се купи от Дару


Ако добре съм разбрал от профила ти, колата е 320ci
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BM11&mospid=47614&btnr=51_3680&hg=51&fg=17
парт номер 8: 51128222610
ИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от Leon » 31 Яну 2013, 12:18

mumford написа:Да точно дали хваща в страни от бронята исках да знам. Щом е да, значи това е моят парктроник. И аз по същата причина не искам дисплей. Евалата колега, спести ми доста пари :yes:

Всеки правилно монтиран парктроник хваща малко настрани, иначе реално не върши работа. Предупреждавам, че и трите неоригинално монтирани парктроника, с които съм карал/карам редовно, при температури под 0 градуса започват да правят мизерии. Пищят чак когато се приближиш като за непрекъснат сигнал, изчезва им сигнала от някой от датчиците (даже веднъж си задрах задната брона на Е36-та в една кашпа заради това) или просто престават да работят. С оригинален парктроник досега не ми се е случвало да има проблем, освен когато се събере лед по някой от датчиците и пищи постоянно без да има препятствие. Сега съм си взел оригинален за едната кола, която дойде с неоригинален и ще имам директно сравнение между двата. Иначе който ми казва, че няма никаква нужда от парктроник из града, просто не е ползвал такъв ;) Из София има толкова много препятствия под нивото на погледа, че паркирането между коли е последното за което ти трябва парктроника реално. Да не говорим какво мазало е като трябва да правиш маневри напред-назад из тесни улички в зимна нощ :mhihi:
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: ел. захранване на парктроник

Мнение от Сладур1 » 31 Яну 2013, 13:28

Супер е парктроника поне оригиналният. Скоро слагах на един Мерцедес такъв китайски. Ако нямате оригинална лайсна хубаво е да се спазват инструкциите за монтаж. Има си определени сантиметри на които се монтира. Карал съм кола на която свири, а няма нищо отзад. Просто страничните датчици хващат встрани стените на гаража примерно. И както попита по-горе колегата дали хваща встрани,по-добре да не хваща. Паника излишно.Колата се кара назад,не настрани. Според мен най-удобно за дисплея е отпред на таблото вляво до колонката. Колегата се опитал да го направи като на Мерцедесите отзад, ама ми е чудно като погледне в огледалото как вижда разстоянието в метри. :) Малко объркващо е. Ама всеки си има мнение. Обаче оригинала си е чук, според мен макар и тези китайските да вършат работа,може да пищи повече от време на време но нека не издребняваме.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook