Осветление във вратите

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: РИМ
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 03 TOURING

Re: Осветление във вратите

Мнение от sasho_80 » 26 Яну 2011, 9:52

видях на един мерцедес осветлението на вратите отдоло свързано с датчик за светлина при огледалото, така свети под вратата само като се стъмни. ние дали имаме такъв датчик?
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 26 Яну 2011, 10:43

sasho_80 написа:видях на един мерцедес осветлението на вратите отдоло свързано с датчик за светлина при огледалото, така свети под вратата само като се стъмни. ние дали имаме такъв датчик?
Ако имаш електрохроматично огледало, имаш такъв датчик, но той е само за огледалото. Има още един такъв на ключа за фаровете. Той пак засича околната светлина и евентуално коригира осветеността на таблото с приборите. На мен ми се вижда голяма играчка да го подкараш точно по този начин, ама ти може да си ентусиаст :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 9.12.2009
Кара: 320D

Re: Осветление във вратите

Мнение от MuTaJlaKo » 26 Яну 2011, 17:29

днеска като бях при един майстор ми каза че във външните дръжки имало някакъв бутон (който се задействал при отваряне и затваряне) от който можело да се вземе ток за осветлението във вратите ? има ли нещо такова или той се бърка с някой друг модел ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: РИМ
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 03 TOURING

Re: Осветление във вратите

Мнение от sasho_80 » 26 Яну 2011, 22:18

чак такъв ентусиазъм нямам но може някои ден да ми дойде желание да го направя. събрах нужните нещта диоди и тн. и другата седмица се хващтам да монтирам светлините във вратите, за отдолу си намерих два плафона неса от бмв но щте станат. а с външното осветление на бравите за сега не се наемам, несъм сигорен че щте се справя, имали нещто специфично с монтажа?
ИзображениеИзображение


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Re: Осветление във вратите

Мнение от ludia » 27 Яну 2011, 8:45

MuTaJlaKo написа:днеска като бях при един майстор ми каза че във външните дръжки имало някакъв бутон (който се задействал при отваряне и затваряне) от който можело да се вземе ток за осветлението във вратите ? има ли нещо такова или той се бърка с някой друг модел ?


Този бутон го имат Е36-тиците и то май не всички. Моята стара Е36-тица го имаше но Е46 го нямат.
Лично за мен този бутон е излишен понеже той светва плафоните в купето само при леко повдигане на дръжката и така не е нужно да се отваря вратата (много удобно за оглеждане от неблагожелатели какъв касетофон имаш в колата).
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 27 Яну 2011, 10:40

ludia написа:...Лично за мен този бутон е излишен понеже той светва плафоните в купето само при леко повдигане на дръжката и така не е нужно да се отваря вратата (много удобно за оглеждане от неблагожелатели какъв касетофон имаш в колата).
Ако е само за това, наистина е безмислен тоя бутон. На някои от по-новите коли този бутон май служи за отключване на съответната врата, докато ключа ти е в джоба. При Е46, ако искаш да ти светва вътре без да отключваш колата, просто си програмираш ГМ-а да ти светва осветлението при повторно заключване и готово. :yes:

Както и да е, май се поотплеснахме... Захранване се взима от някой от плафоните, зависи на всеки колко му се разглобява. :mhihi:

sasho_80 написа:...а с външното осветление на бравите за сега не се наемам, несъм сигорен че щте се справя, имали нещто специфично с монтажа?
Еми малко е криво докато измислиш как точно да прекараш кабеляците и къде да напъхаш диодите, защото в капачката няма много място. Трябва да я разглобиш и ще видиш какво имам предвид. Просто я свали, като тръгнеш да го правиш, държи се само на 1 болт. След това веднага ще се ориентираш, ако си поразгледал по-подробно темата. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: РИМ
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 03 TOURING

Re: Осветление във вратите

Мнение от sasho_80 » 11 Фев 2011, 12:26

колеги днес започнах да монтирам осветлението във вратите, но не намерих СИВИЯ с ЧЕРВЕНА ивица кабел. зад жабката ли да го тарся или в снопа кабели в дясно до волана?
видях и едина букса в дясно до волана но не намерих вход за нея, по надоло и снимка на буксата

IMG_0004.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна sasho_80 на 01 Юли 2011, 22:35, променена общо 1 път
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 9.12.2009
Кара: 320D

Re: Осветление във вратите

Мнение от MuTaJlaKo » 11 Фев 2011, 13:20

Колега от каква кола взе плафони или от къде ги купи :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: РИМ
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 03 TOURING

Re: Осветление във вратите

Мнение от sasho_80 » 11 Фев 2011, 22:07

MuTaJlaKo написа:Колега от каква кола взе плафони или от къде ги купи :mhihi:

влязох в една морга и ме пуснаха да си търся сам, незнам от каква кола са, но гледах да са най малките възможни :mhihi:
ИзображениеИзображение


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Re: Осветление във вратите

Мнение от ludia » 11 Фев 2011, 23:24

Буксата ми прилича за чейнджър (аух,гром и т.н.) :yes:
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

ентусиаст
Аватар
Мнения: 838
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Осветление във вратите

Мнение от Сладур1 » 12 Фев 2011, 16:45

И на мен ми предстои подобна интервенция,да кажат тези които имат къде е най-добре да се сложи плафона към края на вратата или по към средата. На мен ми изглежда по логично към средата като отвориш да свети горе-долу там където стъпваш,но гледам колегите ги слагате към края?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 12 Фев 2011, 19:57

Сладур1 написа:И на мен ми предстои подобна интервенция,да кажат тези които имат къде е най-добре да се сложи плафона към края на вратата или по към средата. На мен ми изглежда по логично към средата като отвориш да свети горе-долу там където стъпваш,но гледам колегите ги слагате към края?
Според мен е по-добре към средата на вратата. При мен са 3 диода през 25 см един от друг и като отворя вратата светят по цялото и продължение и то доста прилично. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: РИМ
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 03 TOURING

Re: Осветление във вратите

Мнение от sasho_80 » 12 Фев 2011, 22:35

vassil_bk написа:
Сладур1 написа:И на мен ми предстои подобна интервенция,да кажат тези които имат къде е най-добре да се сложи плафона към края на вратата или по към средата. На мен ми изглежда по логично към средата като отвориш да свети горе-долу там където стъпваш,но гледам колегите ги слагате към края?
Според мен е по-добре към средата на вратата. При мен са 3 диода през 25 см един от друг и като отворя вратата светят по цялото и продължение и то доста прилично. :yes:


при мен беше възможно само в края да сложа плафона, само там имаше място за плафона. Ако е само с диоди както при колегата vasill_bk е по добре да са на няколко места.

немога да намеря :dunno: СИВИЯ с ЧЕРВЕНА ивица кабел днес търсих и зад жабката има какви ли не сиви с различни цветове ивици ма не и с червена :banghead: Утре пак щте търся.
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Осветление във вратите

Мнение от Next » 12 Фев 2011, 22:52

Колега кабела който ти трябва е червен кабел със синя ивица под жабката или от плафоните от краката, ако имаш за да се ориентираш какъв му е точно цвета извади централния плафон и ще видиш захранващия кабел.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 12 Фев 2011, 23:09

Next написа:Колега кабела който ти трябва е червен кабел със синя ивица под жабката или от плафоните от краката, ако имаш за да се ориентираш какъв му е точно цвета извади централния плафон и ще видиш захранващия кабел.
Абсолютно вярно :yes:

Пин 18 от средната букса на Главния Модул. Е го е: http://bmwgm5.com/GM5_Connections.htm

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook