Осветление във вратите

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: Осветление във вратите

Мнение от pazokolarov » 30 Юли 2010, 23:00

vassil_bk написа:
pazokolarov написа:Разкажи по-подробно за мухите, че така е трудно да ти отговори човек :mhihi:
Хаха :) Амиии идеята ми е следната:
Ще ми се да добавя червено осветление долу в ъгъла на корите на вратите, което да показва, че съответната врата е отворена. Обаче искам да свети само това, което е на отворената врата. Демек, ако отворя някоя врата, да светне джаджата само дето е на нея. Като я затворя да си угасне веднага. Не го искам да е вързано с централния плафон, защото той свети и при други обстоятелства. Просто ми се ще да разбера борд компа от къде разбира коя врата е отворена като ги показва на малкото дисплейче над кормилото...

Хм.. Не съм се ровил много по проблеблвма, но на прима виста - отварянето на вратите се идицира от рид-контакта в брвата, мисля че минава през ГМ-а и отова в таблото. От таблото няма обратен сигнал.
Утре ще разсъждавам, че ми свършва батерията на лаптопа :confused:
Изображение
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 31 Юли 2010, 8:30

pazokolarov написа: Хм.. Не съм се ровил много по проблеблвма, но на прима виста - отварянето на вратите се идицира от рид-контакта в брвата, мисля че минава през ГМ-а и отова в таблото. От таблото няма обратен сигнал.
Утре ще разсъждавам, че ми свършва батерията на лаптопа :confused:
Въййй, много сложно ми се вижда... Аз търсих някакъв прекъсвач на самото купе, който да прекъсва контакт като се отвори вратата и да го натисне после като се затвори, за да върне веригата, ама цъ :|

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 16 Сеп 2010, 19:35

Оппаааа, нещо ново 8)

От вън
Изображение

От вътре:
Изображение

На тъмно:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: Осветление във вратите

Мнение от pazokolarov » 16 Сеп 2010, 22:18

Това си го мислех, но светлината, оято ще се процежда през е те този процеп, когато е затворен капака, ще ме дразни. Ако се направи с едно бутонче, подобно на жабката и да свети само като се отвори - вече е друга работа.
Ама евала! Ти направо подлудя с тези диоди :mhihi:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 17 Сеп 2010, 0:23

pazokolarov написа:...Ако се направи с едно бутонче, подобно на жабката и да свети само като се отвори - вече е друга работа.
Ама евала! Ти направо подлудя с тези диоди :mhihi:
Ооо, ама то това ми беше идеята от самото начало :mhihi: Даже бях решил къде и как точно да сложа ключето. Бях приготвил бели диоди, за да свети както голямата жабка. Обаче не ми хареса как стои на останалата част от интериора. Затова реших да го направя да свети както пепелниците и запалката - в оранжево като всичко друго. На живо изглежда доста по-добре отколкото на снимките. :yes:

П.П. Май вече трябва да сменя заглавието на темата :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Осветление във вратите

Мнение от vavilon » 17 Сеп 2010, 8:29

Да, може би темата трябва да се казава - "Диодното ми' БМВ" :mhihi: Иначе, евала за ентусиазма ти и страхотните ти идеи :bowdown: :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Осветление във вратите

Мнение от Next » 17 Окт 2010, 16:36

Някой знае ли в Бургас къде има такъв магазин за електронни елементи и да има в него такива диоди. :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: Бургас

Re: Осветление във вратите

Мнение от tisho_ » 17 Окт 2010, 19:40

магазин Панда и магазин Омега и двата са на 500 метра от апартамента ти :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 17.03.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re: Осветление във вратите

Мнение от bmw20009 » 17 Окт 2010, 22:37

vassil_bk написа::OT: Знам, че не е много за тук, ама не се сдържах... Голямо пробиване и стъргане падна, ама вече стоповете за мъгла светят и от двете страни :lalala:

Изображение

Изображение

Колега да те питам, ток от къде взе за втората лампа, понеже аз го гледах има място за пробиване, за слагане на крушка, но дали има ток + и -, там :dunno:
И след като си го пробил(там ламаринката) как си захванал крушката, да не излиза :driving:
П.С. между другото аз сложих диодни ленти да светят в краката, стана много кадърно и е като оригинално, но не мога да качвам снимки, пише ми файлът е прекалено голям, как ги качвате :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 18 Окт 2010, 9:21

bmw20009 написа:Колега да те питам, ток от къде взе за втората лампа, понеже аз го гледах има място за пробиване, за слагане на крушка, но дали има ток + и -, там :dunno:
И след като си го пробил(там ламаринката) как си захванал крушката, да не излиза :driving:
П.С. между другото аз сложих диодни ленти да светят в краката, стана много кадърно и е като оригинално, но не мога да качвам снимки, пише ми файлът е прекалено голям, как ги качвате :dummy:
Не, няма прекаран кабел до там и трябва да се надстави буксата. Аз взех директно от левия стоп, прекарах кабела до десния и с кабелна обувка го щракнах в буксата и всичко заспа ;)

Пробиването е много терсене. Поразгледай добре на другата крушка (за задната примерно) как са подгънати ламаринките, за да държат крушката. Има едни канали в които влизат пъпките на крушката, а подгънатите ламаринки ги запушват, за да не излиза крушката. Много хубаво трябва да си направиш сметката как да го резнеш и да не прекаляваш с дупченето, иначе пластиките ще станат къси като ги огънеш и може да не държат. Аз действах с дрелката с малки дупки една до друга и после ги разширявах лека полека. :yes:

Снимки, аз лично качвам в някой сайт специално за снимки (http://photo-zona.net/), а тук просто слагам линка :yes:
Последна промяна vassil_bk на 18 Окт 2010, 22:22, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 17.03.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re: Осветление във вратите

Мнение от bmw20009 » 18 Окт 2010, 19:18

vassil_bk написа:
bmw20009 написа:Колега да те питам, ток от къде взе за втората лампа, понеже аз го гледах има място за пробиване, за слагане на крушка, но дали има ток + и -, там :dunno:
И след като си го пробил(там ламаринката) как си захванал крушката, да не излиза :driving:
П.С. между другото аз сложих диодни ленти да светят в краката, стана много кадърно и е като оригинално, но не мога да качвам снимки, пише ми файлът е прекалено голям, как ги качвате :dummy:
Не, няма прекаран кабел до там и трябва да се надстави буксата. Аз взех директно от левия стоп, прекарах кабела до десния и с кабелна обувка го щракнах в буксата и всичко заспа ;)

Пробиването е много терсене. Поразгледай добре на другата крушка (за задната примерно) как са подгънати ламаринките, за да държат крушката. Има едни канали в които влизат пъпките на крушката, а подгънатите ламаринки ги запушват, за да не излиза крушката. Много хубаво трябва да си направиш сметката как да го резнеш и да не прекаляваш с дупченето, иначе пластиките ще станат къси като ги огънеш и може да не държат. Аз действат с дрелката с малки дупки една до друга и после ги разширявах лека полека. :yes:

Снимки, аз лично качвам в някой сайт специално за снимки (http://photo-zona.net/), а тук просто слагам линка :yes:

Благодаря за инфото колега, жив и здрав :bchug: , скоро ще го направя и ще кача снимки и от това в краката, и от проекта за мЪгла! :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 5.05.2010
Пол: Мъж
Кара: e46 318i m43
Мечтае да кара: X6 --- ----

Re: Осветление във вратите

Мнение от StelllsKi » 04 Ное 2010, 22:09

Привет колеги! И аз съм замислил светещи дръжки на вратите но за съжаление нямам плафони в корите на вратите както например има в повечето е 39 ки възможно ли е да има кабелчета във вратите от плафоните за централно осветление на купето и да се спести неприятното прекарване на кабелчета към всяка врата а като цяло ми се иска светодиодите да са свързани с централното осветление така че да светват и изгасват плавно при отключване или заключване на автомобила т.е да светят паралелно с централното осветление.Относно светодиодите мисля да монтирам по 2 смдета на всяка дръжка поръчал съм си такива уж с мощност 3 вата но да видим като ми ги доставят как ще светят а ъгълът им на разпръскване на светлината е 120 градуса т.е не правят точка .Искам да попитам капачките на 3 те дръжки кухи ли са отвътре за шофиорската ще го мислим как да се вгради но първо да дойдат светодиодите Колеги ако има наистина кабелчета от плафоните в сноповете във вратите ще съм много доволен
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 08 Ное 2010, 16:00

StelllsKi написа:...
Ехеее, много оптипистично го раздаваш :mhihi: Забрави за всякакви кабели да са прекарани. За каквото ти трябва кабел - ти си на ход. Относно плавното светене - като си вземеш сигнал от някой плафон от централното осветление си готов! :yes:

Капачките на ключалките не са съвсем кухи. Имат едни канали и ниши в тях. Като цяло шофьорската е най-зор, ама се получава. Като ги свалиш и ще видиш какво имам предвид. Ще потърся снимка и ще кача...

Как точно смяташ да ги сложиш тия 2 диода в капачката...?! :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 5.05.2010
Пол: Мъж
Кара: e46 318i m43
Мечтае да кара: X6 --- ----

Re: Осветление във вратите

Мнение от StelllsKi » 08 Ное 2010, 21:57

Ами мисля да ги направя така че да се получи почти като при новите тройки намерих си една зъболекарска машинка със страхотни инстументи към нея с машинката мисля да изрежа правоъгълни отвори отдолу в капачките и да сложа тънък плексиглас а над тях ще сложа двата светодиода като съпротивленията ще са някъде по кабела зад кората на вратата щотото ще слагам и по мощни резистори заради мощните 3 ватови светодиоди за кабелите вече съм сигурен че няма в инсталацията към вратата така че все пак ще се прекарват нови кабели.Като ми дойдат светодиодите ще кача снимки защото струва ми се ще представляват интерес,а междувременно и аз си направих да ми светят и двете светлини за мъгла плюс още едно допълнение сложих крушки с две светлини и на едната светлина си сложих габаритите а на другата светлината за мъгла и се получи едно доста приятно завършване на стопа с дълга червена светлина ами засега това е което съм свършил.Диодите във вратите съм замислил като ги сложа да сменя и говорителите и пищялките на предните врати за да не ги разтварям по 100 пъти че ще започнат да скърцат и пукат при вас забелязват ли се някакви нови шумове след сваляне на корите
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 09 Ное 2010, 8:28

StelllsKi написа:...
И аз имах подобна идея за монтирането на диодите, но за съжаление не намерих подходящите инструменти, за да я реализирам. Ето как стана при мен:
Изображение

Металното капаче се нанизва в пластмасата, докато щракне засечката. Вътре металното нещо има разни ниши - не е изцяло кухо.

Това със задните светлини наистина е много яко. Предполагам, че е станало както на фейслифта - при тях май светят и малките стопове... Дай някоя снимка, ако имаш, на връзването и на крайния резултат.

По вратите няма никакви поражения, скърцания, тропания и т.н. Моите кори съм ги свалял доста пъти, всичко е точно. :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook