Осветление във вратите

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Re: Осветление във вратите

Мнение от alexsch » 24 Юли 2011, 11:59

не ти ли бърка в очите така? иначе много готино е станало! ако се сложи диод на дръжката да осветява самата дръжка отвътре от ваншната страна на вратата и диод дето да свети надолу по самата врата ще бъде още по-яко! евала за ъпгрейда!
my mods:
tv function; lumbar support; front pdc; xenon fogs; harmon kardon audio; webasto park heater with gsm remote; rear power sun blind; rear camera; AC Schnitzer exhaust muffler; DVB-T tunner


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Re: Осветление във вратите

Мнение от ludia » 24 Юли 2011, 12:33

В интерес на истината изобщо не ги забелязвам, светлината е слаба и е единствено в дупката на ръкохватката.
От вън също мисля да сложа но искам да е от донор Е90 или БМВ което го има фабрично.
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Осветление във вратите

Мнение от xerial » 24 Юли 2011, 22:12

ludia написа:
alexsch написа:а като затвориш вратата постепенно ли ти се гаси това дето осветява дръжката от вътре?

това което осветява дръжката от вътре съм го вързал за "оранжетово" осветление в купето. Пуска се само когато светлините светят и се гаси респективно когато не светят. :yes:
Останалото осветление "бялото" се загася плавно както си е стандартно :bchug:


Супер е !! Евала! :bowdown:
Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Re: Осветление във вратите

Мнение от alexsch » 25 Юли 2011, 6:57

мисля, че само е90-ките го имат това фабрично- на е46-ца не съм виждал от завода да е излезла така. иначе вече почнах и аз да събирам материалите за този ъпгрейд! :mhihi:
my mods:
tv function; lumbar support; front pdc; xenon fogs; harmon kardon audio; webasto park heater with gsm remote; rear power sun blind; rear camera; AC Schnitzer exhaust muffler; DVB-T tunner


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Re: Осветление във вратите

Мнение от ludia » 25 Юли 2011, 10:14

alexsch написа:мисля, че само е90-ките го имат това фабрично- на е46-ца не съм виждал от завода да е излезла така. иначе вече почнах и аз да събирам материалите за този ъпгрейд! :mhihi:

Аз не съм сигурен че има 3-ка която да има осветление във вътрешните дръжки.
За долната част на корите на вратите не съм сигурен, но аз лично не съм виждал. А съм карал 3-4 тири Е90-ки.
Но със сигурност имат осветление във външните дръжки на вратите, и това осветление търся да взела от дръжките и да го сложа на моите :lalala:
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 26 Юли 2011, 12:52

ludia написа:Аз не съм сигурен че има 3-ка която да има осветление във вътрешните дръжки.
За долната част на корите на вратите не съм сигурен, но аз лично не съм виждал. А съм карал 3-4 тири Е90-ки.
Но със сигурност имат осветление във външните дръжки на вратите, и това осветление търся да взела от дръжките и да го сложа на моите :lalala:
Да, така е. Няма Е46 с такива шукарийки фабрично. Дори и при Е90 това не е при всички, а само ако човекът си го е поръчал. Някакъв "External Light Package" се водеше, ако не се лъжа... :roll:

Е го е (в каталога на Е90): http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=63&fg=30
Изображение
На който му се дават по 60 лв. на врата за тая работа, без да е ясно дали може да пасне само с "ръг-и-тръг" в нашите дръжки... :kuku:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 28.04.2010
Пол: Мъж

Re: Осветление във вратите

Мнение от ssmonev » 06 Мар 2013, 22:41

Супер яко ! Защо модераторите не преместят темата в DIY?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Осветление във вратите

Мнение от bgpavlp » 07 Мар 2013, 20:06

А някой знае ли дали има такова и за BMW ?

http://prodavalnik.com/photos/ad/16068613/1/
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 5.02.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 320

Re: Осветление във вратите

Мнение от SnipY » 07 Мар 2013, 20:42

Има колега ето линк към обявата в продавалник - http://prodavalnik.com/diod-za-vrata-bmw-logo-12v-led-prozhektor-za-vrata-i16068393

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Осветление във вратите

Мнение от Kris » 07 Мар 2013, 22:39

Има, даже колежката с "cici"-те ( :mhihi: ) има такива монтирани.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 25.11.2012
Местоположение: благоевград
Пол: Мъж
Кара: 330disel

Re: Осветление във вратите

Мнение от kacaro89 » 09 Мар 2013, 23:07

момчета гледам че сте в час със светлините и така на татъка та искам да питам някой може ли да ме упъти каде да вържа ангелските очи така че когато отключа колата те да светват и когато я заключа да изгасват и ако е възможно източника да спира тока ако забрава колата отключена така да не светят цяла нощ ако забравя колата в гаража отключена благодаря предварително !!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Осветление във вратите

Мнение от mustang1986 » 09 Мар 2013, 23:39

Вързваш единия край на релето с габарита или постоянен плюс,а другия към плафоните в купето :-)



Sent from my HTC Desire C using Tapatalk 2
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 19.12.2008
Пол: Мъж

Re: Осветление във вратите

Мнение от 320 2.2 » 10 Мар 2013, 1:58

kacaro89 написа:момчета гледам че сте в час със светлините и така на татъка та искам да питам някой може ли да ме упъти каде да вържа ангелските очи така че когато отключа колата те да светват и когато я заключа да изгасват и ако е възможно източника да спира тока ако забрава колата отключена така да не светят цяла нощ ако забравя колата в гаража отключена благодаря предварително !!!!

Най добре някои с комп да ти го активира според мен е по добре от колкото да прекарваш излишни кабели при ословие че колата си го има

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Осветление във вратите

Мнение от dido0o``` » 10 Мар 2013, 12:36

320 2.2 написа:
kacaro89 написа:момчета гледам че сте в час със светлините и така на татъка та искам да питам някой може ли да ме упъти каде да вържа ангелските очи така че когато отключа колата те да светват и когато я заключа да изгасват и ако е възможно източника да спира тока ако забрава колата отключена така да не светят цяла нощ ако забравя колата в гаража отключена благодаря предварително !!!!

Най добре някои с комп да ти го активира според мен е по добре от колкото да прекарваш излишни кабели при ословие че колата си го има

Или си объркал цитата или изобщо не си прочел колегата какво е написал ..
"някой с комп да активира ангелски очи на е46.." :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 10.10.2011
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж
Кара: Е60 xdrive

Re: Осветление във вратите

Мнение от alkapone777 » 10 Окт 2013, 20:16

Здравейте искам да си монтирам диоди на дръжките на вратите от вън.Възможно ли е да взема захранване от копчетата за стъклата и когато включа габарита да светят и те?Става въпрос за е39

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook