Осветление във вратите

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 03 Май 2010, 8:46

Здравейте колеги, събота и неделя реших да направя това:
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна vassil_bk на 06 Юни 2010, 22:02, променена общо 3 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Диоди във вратите

Мнение от Next » 03 Май 2010, 8:55

Яко е. Разкажи как си го направил
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Диоди във вратите

Мнение от vassil_bk » 03 Май 2010, 8:58

Next написа:Яко е. Разкажи как си го направил
Като начало, погледнете това: http://www.bimmerwerkz.com/forum/faqs-d ... 66944.html
Иначе светлината под самата врата е със SMD диоди. Пробива се кората и се набучват :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Диоди във вратите

Мнение от Next » 03 Май 2010, 9:12

Ђих казал "Не правете това у дома си!" Оставете професионалистите да си свършат работата
Изображение

royal jester
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 20.04.2010
Местоположение: Севлиево/Тиквенбург
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 на дизел
Мечтае да кара: X5 (E70) M 4.4 (555Hp)
Детайли за колата: " Колкото по- проходим джип караш, толкова по-далеч ходиш за трактор. "

Re: Диоди във вратите

Мнение от e 46 maniq » 03 Май 2010, 9:51

благодаря ви :driving:
!!! ВНИМАНИЕ !!! Изображение

Коню ми е шашав! Рита апе и налата на бой !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Осветление във вратите

Мнение от dimodi » 03 Май 2010, 18:37

За мен светлините в дръжките са много яка екстра, но не ми стиска да я направя при мен, че знам колко съм сръчен. :lol: Да се върже с плафоните и да светва като се отключи колата. Някой колега правил ли го е? За това говорим:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 03 Май 2010, 22:23

dimodi написа:За мен светлините в дръжките са много яка екстра, но не ми стиска да я направя при мен, че знам колко съм сръчен. :lol: Да се върже с плафоните и да светва като се отключи колата. Някой колега правил ли го е? За това говорим:
...
Точно това съм направил и аз. Оражевата точка, долу в ляво, на третата снимка е точно от диода в дръжката. Лошото е, че ми е слаб диода и не се вижда много добре. Сега търся по-ярък... Може и бял. Ако някой знае от къде може да се намери... :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Осветление във вратите

Мнение от dimodi » 03 Май 2010, 23:06

vassil_bk написа:
dimodi написа:За мен светлините в дръжките са много яка екстра, но не ми стиска да я направя при мен, че знам колко съм сръчен. :lol: Да се върже с плафоните и да светва като се отключи колата. Някой колега правил ли го е? За това говорим:
...
Точно това съм направил и аз. Оражевата точка, долу в ляво, на третата снимка е точно от диода в дръжката. Лошото е, че ми е слаб диода и не се вижда много добре. Сега търся по-ярък... Може и бял. Ако някой знае от къде може да се намери... :bowdown:


Вярно, колега. Сега като се вгледах по внимателно го видях. :) Наистина трябва по-силен диод, бяла светлина би била според мен по-добре и ако може да не прави такава точка, а да се разпръсква светлината. Снимката, която съм качил е от Е90 и тая екстра си е включена в светлинния пакет.

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: lunata
Пол: Мъж
Кара: e46
Мечтае да кара: sl 63 amg black series

Re: Осветление във вратите

Мнение от samuil_m3 » 04 Май 2010, 8:13

колега какви диоди си сложил за номера и от къде си ги купил
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Осветление във вратите

Мнение от vavilon » 04 Май 2010, 8:32

vassil_bk написа:
dimodi написа:За мен светлините в дръжките са много яка екстра, но не ми стиска да я направя при мен, че знам колко съм сръчен. :lol: Да се върже с плафоните и да светва като се отключи колата. Някой колега правил ли го е? За това говорим:
...
Точно това съм направил и аз. Оражевата точка, долу в ляво, на третата снимка е точно от диода в дръжката. Лошото е, че ми е слаб диода и не се вижда много добре. Сега търся по-ярък... Може и бял. Ако някой знае от къде може да се намери... :bowdown:


Ще се ориентираш надявам се :yes:
http://www.comet.bg/main/index.html

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 04 Май 2010, 9:22

dimodi написа: ... Вярно, колега. Сега като се вгледах по внимателно го видях. :) Наистина трябва по-силен диод, бяла светлина би била според мен по-добре и ако може да не прави такава точка, а да се разпръсква светлината. Снимката, която съм качил е от Е90 и тая екстра си е включена в светлинния пакет...
Да да, знам аз от къде е снимката! Тая кола ми е болна тема :bowdown: Това с разпръскването се получи перфектно от светлината под самата врата. Само 3 SMD-та, но светят много яко! Ей така, ако стане и горе ще е бомба!
vavilon написа:Ще се ориентираш надявам се
http://www.comet.bg/main/index.html :yes:
Даa, благодаря. Вече съм се ориентирал и даже ходих на място. За съжаление обаче, нямаха никакви SMD диоди, камо ли по-ярки оранжеви. Предложиха ми някакво кюмбе светещо в бяло 1смх1см за 3-4 лв., което няма как да набутам в дръжката... Иначе аз SMD-та си имам, но няма на какво да ги закрепя, както е на снимката от Е90... :dunno: Ако знаеш как може да се поръчат чрез тях. Аз бях много изненадан, защото на сайта е заринато с какво ли не, а на място нямаше нищо...

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Осветление във вратите

Мнение от © » 04 Май 2010, 9:56

какви са тези SMD диоди? по какво се различават?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 04 Май 2010, 10:18

© написа:какви са тези SMD диоди? по какво се различават?
Ето така изглеждат SMD-та, които съм сожил под вратите:
Изображение
По принцип са за повърхностен монтаж. В клъстера всичките са такива. Светят много по-ярко от нормален свето-диод с крачета, по 5-30 стотинки. Също така разпръскват светлината на много по-голям ъгъл и не правят точка, както другите. Лошото е, че нямат корпус. А в дръжката исках да сложа диод с корпус (демек лупичка), че иначе няма как да го изолирам, да не влиза вода...

П.П. Едни "Power LED lamps" дали ще свършат работа...?! Някой да ги е виждал как светят...
http://www.comet.bg/advert/cree_en.html

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Осветление във вратите

Мнение от vavilon » 04 Май 2010, 12:31

Аз лично не съм виждал как изглежда това осветление на Е90 :( Но се занимавам с подсветки на машини и др. Затова те орентирах бегло. Според мен трябва да се види на място да не би да е изолиран смд диода, чрез плексиглас :roll: Дрругият вариянт е отвор с определено Ф и в отвора се бичи един кръгъл доид с малко силикон и тва е. Мисля, че имаше ф2-3мм , Ф5мм и нагоре...Но ще фокусират а няма да разпръскват :confused:.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Осветление във вратите

Мнение от vassil_bk » 04 Май 2010, 12:35

vavilon написа:... Дрругият вариянт е отвор с определено Ф и в отвора се бичи един кръгъл доид с малко силикон и тва е. Мисля, че имаше ф2-3мм , Ф5мм и нагоре...Но ще фокусират а няма да разпръскват :confused:.
Точно такъв е моя случай и сега търся с какво да го заместя, така че да не прави точка и да свети по-силно...

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook