BMW E46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

Мнение от Ivan » 03 Апр 2003, 6:18

KGB написа:
Някои ако е свалил програмата на Русенската митница, моля нека види колко е митото, защото на мене ми излизат ироглифи



споменах ви някои "хубави" работи за флекс тайп, нали? :D :D :D
проблема не е в програмката, а в кирилизатора, който ти е насецкал кодова таблица 886, а прогромката е писана за 1251. която е стандарта за бугарска кирЛивица.

Моето мнение за 320d и 330d е мнооого добро. Бих казал, че ако тръгна да си взимам дизел чак за тези модели бих се прежалил. Край мен повечето хора, които са минали на нафта след бензин не могат да свикнат с нея, а тези който карат с нея от много време пък не минават на бензин за нищо на света, защото цените и разхода на горивата са ви известни. 330d има показатели сравними с тези на 325и (м20б25), да не говорим, че за разход са поне 2 пъти по-икономични! А аз никога не съм карал дизел, като изключим маневрите ми с една маршрутка на паркинга, където ме беше запушила, а аз исках да си изкарвам колата. И малко ме е страх от по-скъпата поддръжка на дизеловите двигатели спрямо бензиновите агрегати, за която всички запознати говорят, но тя едва ли ще е проблем, когато мога да си позволя да имам 330d.
"Око за око, и скоро целият свят ще бъде сляп." - Махатма Ганди

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 03 Апр 2003, 7:52

3C,

Ако утидеш до акциона, моля те виж за колко ще се продаде, това 323Сi....и за дръгите 323и също де стига да имаш време, че доста ме запали и почти не мога да спя вече а като знам какяо чакане сте падне още 2-3месеча, ако не реша да се метна до Калифорния предцдевременно....
Изображение

Iz davam fira che pak mi zatvoriha bibliotekata...

MERSI predvaritelno[/img]
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Мнение от 3C » 03 Апр 2003, 8:12

Turgut E chak v Subota (ogleda na kolite e v Petuk) (zabravih da ti kaja che registraciata za ychastie / naddavane $$$ e bezplatna no triabva da imash US-CA shofiorska knijka, inache ot drug shtat misla che se plashtashe niakoia i druga stotoinka ).
M/du drugoto ne sum 100% siguren dali shte hoda ili ne (makar che ne e mnogo daleko ot mene pod 30 mili), ako hoda shte ti nashtrakam malko snimki na neia, makar che nedavat snimane neznam zashto ...... (no otnovo ne obeshtavam dali shte hoda shtoto moga da imam niakoi planove ) ....... :wink:


ps: To tia prelicha kato moita --- sushtiat dizain ~ sreburen cviat "Titanium Silver" i vijdam che e siva ot vutre " Montana Gray leather " !



later :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 03 Апр 2003, 19:11

Не се притеснявай, върши си работата или си почиваи, пак ако ти се доходи събота....виж за колко ще я продадат??? това ми е любопитно...и виж и другите БМВ за колко ще дадат фира...да знам да си правя сметката. Въпреки че съгурно до Калифорния ще се идва за кола :wink: (само да видя нещата с митото как седят) за снимки не се претиснявай, то е ясна работата, разгледай ги само в какво състояние са...въпреки че на кола на 2 години какво може да й е....

Още веднъж Мерси...и не се притесняваи за ходенето, и без това аз не мога да мрадна от тук до края на месеча със сигурност! А след това за май и юни не знам на какъв професор ще попадна...абре стана свинска история с това седене тука до края на юни, но пак за това сигурно нещо добре ще стане....аз съм си късметлия по принцип :wink:

Така че не си давай зор да ходиш ако ти се правят други неща!!!

п.с:въпеки че ми е интересно за колко ще отидат тия БМВета, за да се ориантирам и да си направя сметката, че то време има ама и времето си лети неусетно почти.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 06 Апр 2003, 1:54

С3,

ходи ли??? :D :D :D :D :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Мнение от 3C » 06 Апр 2003, 7:17

KGB написа:С3,

ходи ли??? :D :D :D :D :D



hehe dude ti si opasen (j/k), relax malko be chovek niama da izbiagat "bimerocite" :D


Dude az utidoh malko kusno sled obiad (a te sa minali okolo 11am), no dokolkoto podrazbrah tezi E46 sa utishli okolo $11-12K (+ nezabraviai da dobavish 10% za turgut fee i 8% sale tax vurhu tazi suma, i CA registracia fee).
Ednoto ne mojah da razbera koe ot tiah, e bilo utishlo okolo $15K shtoto e bilo na mnogo malko mili (koeto izglejda sigurno e bilo ot droga konfiskuvano) a ne ot bankata ili lease return kakto ostanalite, shtoto te praviat okolo 12K mili nagore na godina .

Dokolkoto go vijdam sega sa otishli malko po visoko $ v sravnenie ot predi 2-3 meseca ( kogato tuka se vodi "zimno" vreme t.e. kogato vali dujd) i ima po malko hora za naddavane !
Po princip tezi koli triabva da utidat ta ako shte i za 1 dolar - ne gi ostaviat za sledvashtiat put, taka che po malko hora po dobre v smisul po niski ceni no s idvane na po toplo vreme ima poveche hora :wink:




:D
ps:
psssssst it is 3C not C3 :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 06 Апр 2003, 7:29

3C,

Вярно че е 3С а не С3,,,сорру не знам що все си мисля че е обратното...нещо съм под напрежение тия дни.

Мерси....за инфото, пратих ти лично събщение

Мезду другото гледах днеска в некви книги за коли втора употреба за БМВ 2000г пишеше че имало някви проблеми със ел.инсталацията на спирачната система....чувал ли си за нещо такова...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Мнение от 3C » 06 Апр 2003, 8:01

Ako e za electrical problem to veroiatno se otnasia za ventilatorite na ohladitelnata s-ma (ako pomnish deto go spomenah otpredi za Bosch- hubavite, a Siemens sa ne dobrite defectnite) ........... a otnostno za spirachkite moje da e neshto kato moita istoria - no neznam, shte vida ako namera neshto .... no proveri po dolo za problemite koito sa imali prez '02 kato primer 323i :
http://www.alldata.com/TSB/06/00068938.html



:D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 07 Апр 2003, 0:27

630200 MAR 00 Recall - Brake Lamp Switch Replacement

Сега минах пак през книжарницата и бидях точно за какво става дума...ето за това от горе....че или ти светят постоянно спирачките или въобще не светът...нищи кои знае какво.

п.с: Абря някои да каже колко е А-98 в БГ???1,80 1,90на литър как е цената.....
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

Мнение от Ivan » 07 Апр 2003, 5:25

KGB написа:
п.с: Абря някои да каже колко е А-98 в БГ???1,80 1,90на литър как е цената.....


A-98 на Лукойл преди малко беше 1,67 лв.
"Око за око, и скоро целият свят ще бъде сляп." - Махатма Ганди

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 21 Апр 2003, 6:44

Нещо напоследък ме навиват да си взема една Алфа 156 2.4jtd بشبشبشبشبشبش kakvo ste kazete???vmesto 320d

p.s: ne sam ne moeto PC i neshto kirelichata minava na Arabic :shock: sorry
Изображение

мечтае да кара 7-ца
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 17.01.2002

Мнение от Alpina » 21 Апр 2003, 9:04

А пък уж караш БМВ. Ако не караше, щях да те разбера.

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 21 Апр 2003, 9:08

Ууууууууу! Как ще мислиш кое да избереш м/у кон и кокошка.. даже сравнението не е точно - м/у скутер и лагерна количка!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 22 Апр 2003, 4:27

Абре аз че карам Е30 карам...ама Е46 е далече от това което е била Е30 за времето си....

За Алфа 156 и Е46...изчетох какви ли не списания сравнения и тем подобни за последния повече от месец. Освен това и си писах с доста хора от почти цяла европа и северна америка (кофти е че в северна америка няма да има офицялно алфа още около 2 години). Та според това което прочетох и си писах с разни фенове и на двете марки смея да "тварда" че Алфа 156 2.4jtd е по-добра от Е46-320д понеже това са колите които ме интересуват, не говоря за 330д защото нямам толкова пари пак и почти никои с който си писах нямаше такава...повечето хора казваха че е прекалено скъпа за това което предлага.

Но като цяло останах с впечетлението че собствениците на 156 са доста по-задоволенни от кола и са с доста по-малко проблеми от колкото тези на БМВ Е46, обаче при алфата много хора се оплакват от обслужването на диларите.

Това е което мога да каза. В Алфа 156 нито съм се возил нито съм се качвал дори, Е46 за последен пат карах преди няколко дена и да ти кажа някакси се чуствам че не контролирал аз колата....което не ми харесва. Все пак Е46 не е Е30....така че не сравняваийте една Алфа 33 с Е30...по нормалното сравнение би било алфа 75 с една Е30....но алфа си подобриха продукчията страшно много след като излезе 156...което се отразяяа и на увеличаване на продукцията им с 75% само за последната година.

Като седна и ги подкарам двете една след друга като трагна да си копувам кола през юли ще мога да каза, на мен коя ми по харесва...до тогова мога само да предполагам. Пак ако си взема едно БМВ от Калифорния ще съм най-доволен....

Ако копувах чисто нова кола знам какво ще да е...БМВ...ама като е на старо....е друга работа...за Алфа маи ще имам доста повече вразки при намирането на читава такава....

Абре един господ знае...какво ще стане накрая....
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Мнение от 3C » 22 Апр 2003, 6:55

dude :D ,

..... Е хаиде де човек взимай едно БМВ, че да мирясаш най-после - стига вече мислене кое е НАЙ, ПО, или само доброто .... pone pri tozi izbor niama da sgreshish :wink: ( хехе просто се маитапа KGB :wink: )


Моето мнение м/ду БМВ/Алфа и Ауди (прилагам и Ауди :lol: ) на старо купени е:


1. ако е за парите $$$$ (т.е. за по евтино да излезе ~ а да вземеш много повече stuff) то класациата е следната:
1во: Ауди
2ро:Алфа
3то:БМВ
--( 1vo i 2ro sa gore/dolo na edno no izbiram Audi'to za 1vo )---

2. ако е за " show off" i durjish na vidut poveche otkolkoto tehnicheski to klasaciata e :
1.Alfa Romeo
2. BMW
3.Audi
(---1vo i 2ro //-------//-------//------// Alfata на 1во)---

3.ako e za tehnichеско izpulnenie (t.e. vulnuvat te dvigatel/tranny/awd i.t.n.) to klasiraneto e :
1vo. BMW
2ro Audi
3to Alfa
(--1vo i 2ro //------//------//-------// BMWto на 1во)----




пс: dude sorry che se zabaviam s otgovora na маила , no skoro ще ти отговорa ! btw kak e moderatorstvoto (..... ne si davai mnogo zora a gledai izpitite na purvo miasto :D ) .... ? - later bud :D

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook