Понякога мечтите се сбъдват

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 15.09.2009
Местоположение: USA, Los Angeles
Пол: Мъж
Кара: BMW ZHP Limited Rare Edition 303 hp
Мечтае да кара: ...вече го кара :)

Re: Понякога мечтите се сбъдват

Мнение от Spawn » 23 Май 2010, 1:07

Абсолютен звяр.Прекрасен екземпляр!
С наслада да си я караш колега :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 16.05.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW M3 E46

Re: Понякога мечтите се сбъдват

Мнение от Harry Poter » 12 Май 2020, 23:06

Няма ли да опишеш първите 10 години ?

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: Понякога мечтите се сбъдват

Мнение от rve » 13 Май 2020, 10:46

:bchug:

Ванка, закопа ме признавам :clap:

Както е казал поетът - любов ли бе да го опишеш? Обещавам довечера да седна и драсна това-онова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 16.05.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW M3 E46

Re: Понякога мечтите се сбъдват

Мнение от Harry Poter » 13 Май 2020, 17:45

rve написа::bchug:

Ванка, закопа ме признавам :clap:

Както е казал поетът - любов ли бе да го опишеш? Обещавам довечера да седна и драсна това-онова.


Благодаря ти Тишо :wave:
Ти си един от малкото , които познавам , с такава история .
Запознах се с един немец , който си е купил чисто ново ( тогава ) М3 Е46 Convertible ( бяло ) . Скоро мислил да го продава , но жена му го разубедила като му казала че ще съжалява .
Познавам единствената жена , собственик на M3 E46 CSL . Купува го чисто нов . Преди 8 месеца ми каза че мислила да го продава и когато го обявила на мъжа си и децата си , те се разплакали .
В България , на едната ръка се броите .
Радвам се , че те познавам .
Нямам търпение да прочета написаното от теб . :wave:

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: Понякога мечтите се сбъдват

Мнение от rve » 14 Май 2020, 10:35

Не виждам здрава логика, е ли пък ако си първи собственик, да продадеш кола, която си карал и обгрижвал толкова време. Но хора всякакви..
Взе да ми идва музата като се замислям над темата, та ще ми отнеме малко време този пост.

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: Понякога мечтите се сбъдват

Мнение от rve » 02 Юни 2020, 22:14

Чудех се дали пак да напиша нещо отплеснато дето вероятно никой няма да прочете... Та спрях да се чудя и реших просто да изброя по години какво по-значимо съм правил по колата си.

Началото изглеждаше така - април 2010:

Изображение

2010 - Инспекция 2 веднага след докарването в БГ
2011 - смяна водна помпа, виско, ремъци, ролки и перка
2012 - подсилване на купето в областта на захващане на задния мост, ревизия на заден мост и рециклиране на полуоски
2013 - смяна на крайното гърне със Supersprint Race, смяна на оригиналното окачване с KW v3, смяна на датчик за положението на предавките на SMG, превантивна смяна на биелни лагери
2014 - Инспекция 2, смяна на съединител и маховик, тампони двигател и скоростна кутия, смяна на секция 2 от генерацията със Supersprint Resonated X-pipe, монтаж на диодни angel eyes и LED предни мигачи Depo, ремонт алтернатор
2015 - смяна на задни KW амортисьори по гаранция, ремонт на SMG хидроюнит, смяна на SMG хидроюнит
2016 - смяна бензинова помпа, монтаж на cold air intake KN, ревизия на преден мост, рециклиране на кормилна рейка
2017 - смяна предни и задни дискове и накладки плюс на ръчната, смяна ролки и ремъци, смяна предни еърбегове по акция, смяна съединител, помпа на съединителя и долна разпънка
2018 - Инспекция 2, ревизия на VANOS с Beisan кит, смяна виско и ревизия на охладителна система, смяна на ОЕМ катализаторите със Supersprint cats, ремонт алтернатор, смяна дебитомер, смяна датчици разпределителни валове и колянов вал
2019 - пълна ревизия на двигателя поради изпуснала гарнитура на главата и загуба на компресия вкл. смяна на основни и биелни лагери, смяна хидравлични маркучи, DME ремап, почти пълно пребоядисване
2020 - смяна на KW окачването с чисто ново ОЕМ...

За цялото това време рутинното обслужване се е случвало съгласно:

- масло двигател - на всеки 10000км или при смяна на гуми зимни/летни
- масло диференциал - на Инспекция 2
- масло кутия - веднъж при ревизията на VANOS-ите
- свещи - на Инспекция 2
- спирачна течност - на всеки 2 години
- антифриз - на всеки 4 години
- горивен филтър - първо на 25к км, след две смени на Инпекция 2
- реглаж на клапани - на Инспекция 2
- филтър KN - на 10000км
- филтър купе - на 10000км

Всичко това доведе до изписване на цялата оригинална сервизна книжка и си поръчах нова, която се севтоса миналата сецмица с поредната смяна на масло.

В момента колата се носи с 4-тия си комплект летни гуми 19", зимните 17" са трети и последен комплект. На Серес заминаха и два комплекта сликове 18".

От миналия октомври имам и друга кола и съответно М-ката приключи срещите си със снега и дъжда през есента и зимата. Все пак гледам при сухо време да я изкарвам, защото дългият престой е не по-малко зло от карането в кишата. Това, което за момента й замислям в освежаване на интериора, който не е чак толкова зле, но предните седалки (особено шофьорската) имат нужда от претапициране. Другото е ясно - десен педал и ляв мигач :driving:

И 10 години по-късно как изглежда на 295000 км, снимка от онзи ден:

Изображение

Дали смятам да се разделям с нея? Айде по-сериозно моля.. :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Понякога мечтите се сбъдват

Мнение от Kroki » 05 Юни 2020, 20:47

Пу, че е убава!
Пропусна ремонта на седалката. :mhihi:

Пожелавам още поне 10 и още толкова безпроблемни км!!!!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: Понякога мечтите се сбъдват

Мнение от rve » 05 Юни 2020, 21:04

Благодаря :bchug:

И други по-дребни ремонти не съм споменал, че нямаше да стигне листа :help:
Това в кръга на шегата, не е чак толкова трошлива. Но иначе й водя пълно досие до най-малкия детайл в един екселски файл и за десет години стана ебаси базата данни.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook