Предни носачи на Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от ludia » 25 Фев 2010, 16:32

Точно понеже е алуминии ме кара да мисля че е възможно да се изкриви.
Иначе смяната ми е ясно колко е елементарна, дори според мен се спекулира много с цената на рециклирането понеже за труд които е не повече от 30мин. ти вземат 100лв.
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 544
Регистриран на: 3.10.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 2000г.

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от gocho_ » 25 Фев 2010, 17:28

Трудът е няколко часа: (избиване на "чашките",отварянето им, струговане на нова пластмаса, полоране на сверата на болта-ако е нужно, направа на резба, смяна на гумичките отгоре, грасиране, затваряне, занитване,пренабиване,малко боя за да не корозира)
Ако наякой ги прави тия процедури за 30 минути ще стане милионер.
:duel:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 10.12.2009
Местоположение: Sliven
Пол: Мъж
Кара: e46

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от dimitar46 » 25 Фев 2010, 17:35

моите ги рециклирах в вторник ги взех сега чакам тампони поръчахги от германия и като ги сложа ще видим колко ще издаржат тук в сливен ми взеха по50лв на носач 100лв за двата не мисля 4е е скъпо
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 544
Регистриран на: 3.10.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 2000г.

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от gocho_ » 25 Фев 2010, 20:51

Колега, аз взимам двойно :D
и обаче се рациклират и 2-та шарнира ,теб да не са ти оправили само големите ???
:duel:


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от ludia » 27 Фев 2010, 20:21

gocho_ написа:Колега, аз взимам двойно :D
и обаче се рациклират и 2-та шарнира ,теб да не са ти оправили само големите ???


Точно големите се разбиват доста по-рядко понеже са хванати за купето.
По скоро са само късите.
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 544
Регистриран на: 3.10.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 2000г.

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от gocho_ » 27 Фев 2010, 21:02

Е баш на този дето е за купето е най голямото движение колега !
Ама свеки си носи отговорност ,според мен като се разглоби/свали се прави наред...иначе двойна работа става
п.с. постоянно се случва да направиш компромис и после айй разглобявай и сглобявай пак :idea:
:duel:

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 12.10.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: e39 tds

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от jelezar 70 » 28 Фев 2010, 5:29

Рециклирай :yes: :yes: :yes: и си свиркай :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 20.02.2008

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от emo1980 » 01 Мар 2010, 13:07

Тая тема заприлича малко не на техническа ама на платена обява ама айде :mhihi:

Аз преди известно време рециклирах шарнири на Е46/,но в последствие имах проблем който можеше да завърши зле. :evil:
И ми обясниха каква е работата.
1.колегата който горе каза-да след определени се кълчат тия носачи.
2.Отделно конструкцията на самия шарнир-
Изображение
Значи като се разбие шарнира-почва да играе/там с червената стрелка/ и после при тъй наречения рециклаж при който се сменя долу пластинката няма нищо общо с точката която е показана :mhihi: .
Та метала там-как мислите какво му е дереджето?/износване на метала и отслабване.
Но това е мнение на един лаик-и всеки сам решава как да си пази живота и здравето ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 544
Регистриран на: 3.10.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 2000г.

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от gocho_ » 01 Мар 2010, 14:00

emo1980 написа:Тая тема заприлича малко не на техническа ама на платена обява ама айде :mhihi:

Аз преди известно време рециклирах шарнири на Е46/,но в последствие имах проблем който можеше да завърши зле. :evil:
И ми обясниха каква е работата.
1.колегата който горе каза-да след определени се кълчат тия носачи.
2.Отделно конструкцията на самия шарнир-
Изображение
Значи като се разбие шарнира-почва да играе/там с червената стрелка/ и после при тъй наречения рециклаж при който се сменя долу пластинката няма нищо общо с точката която е показана :mhihi: .
Та метала там-как мислите какво му е дереджето?/износване на метала и отслабване.
Но това е мнение на един лаик-и всеки сам решава как да си пази живота и здравето ;)
:nono: :nono: :nono:

Колега ,за какво износване на метала говориш ... :shock: :shock: :shock:
Нещо немога да те разбера.
То когато се "разбие" ...шарнира (това е просто рахабяване на пластмасата и образуване на луфт м/у нея и болта)
Незнам как така "отслабва метала според тебе :dunno: :kuku:
Единственото което може да стане е - нацяло да замине долната част на пластмаса и сверата да се чука в металната част (чашката) - това става като караш като абдал дълго време с разбити шарнири ... тогава се полира сверата на болта и всичко си е ОК
Амм я кажи кое точно се кълчи на носача :shock: :shock: :kuku: ... Данеби от топлото лято да се разтапя :mhihi:
МОя единия е заводски на 170 000км. Има коли на по 250 000 без да са сменяни носачите и да и кажа нищо не им се е изкривило
:duel:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от dimodi » 01 Мар 2010, 21:31

Аз лично съм се спрял на носачи Meyle със сменяеми шарнири, в комбинация с тампони Пауърфлекс. Прочетох добри отзиви за Meyle из немските форуми на БМВ. Ще си запазя обаче и старите носачи, ако новите се разбият бързо ще си рециклирам оригиналните. :D Мисля да изчакам обаче докъм края на месеца да сложа 17-ките с летните гуми за да направя реглаж на предницата с тях и новите носачи. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от laviatan » 02 Мар 2010, 21:59

dimodi написа:Аз лично съм се спрял на носачи Meyle със сменяеми шарнири, в комбинация с тампони Пауърфлекс. Прочетох добри отзиви за Meyle из немските форуми на БМВ. Ще си запазя обаче и старите носачи, ако новите се разбият бързо ще си рециклирам оригиналните. :D Мисля да изчакам обаче докъм края на месеца да сложа 17-ките с летните гуми за да направя реглаж на предницата с тях и новите носачи. ;)

Ако си се спрял на Meyle -няма смисъл да си пазиш старите-имайки в предвид че даже да стане нещо/което е доста трудно/ взимаш един шарнир усилен Meyle за 29.50 от Е36 и си го сменяш/както се прави на Е36/ и ти излиза даже по-евтино от рециклаж :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от alexsch » 23 Сеп 2010, 7:57

използва темата за да попитам нещо, което ме вълнува от известно време и още нямам отговор- мейле носача и този от м-тех окачването взаимозаменяеми ли са?! в смисъл, ако фабрично колата е била с м-окачване и сменя м-носача с мейле- какво ще стане?
my mods:
tv function; lumbar support; front pdc; xenon fogs; harmon kardon audio; webasto park heater with gsm remote; rear power sun blind; rear camera; AC Schnitzer exhaust muffler; DVB-T tunner

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от K_Ilkov » 23 Сеп 2010, 8:51

Няма причина да не става, всички носачи са еднакви
разликата най-вероятно е в здравината на шарнирите при м-тех носача
заради по твърдото окачване
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от Zagy » 23 Сеп 2010, 17:16

Аз пък сложих усилени шарнири Лемфьордер от Е36 - много по-здрави са от оригиналните на Е46 . Говоря само за външните - дългите ми бяха ОК, предполагам ,че пауърфлекса ги е запазил :D

Отделно се поинтересувах какво точно представлява рециклирането и честно казано се уплаших като разбрах каква е масовата практика... а тя е: взимат една дрелка/бормашина, правят дупка в металното капаче на шарнира и със специален шприц пълнят всичко вътре с някаква специална тефлонова пластмаса, след което отново запечатват шарнира. И за 10-20 минути работа ви взимат 80-100 лева. Идеята е, че това се получава САМО ако в шарнира има голям луфт - само тогава тая пластмаса може да влезе навсякъде. Ако няма луфт се получава едно капаче само отдолу и в скоро време шарнира почва пак да лопа, а и нервите ви почват да лопат...

Вече ще слагам само Е36-кови шарнири и съм чук :bchug:
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 544
Регистриран на: 3.10.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 2000г.

Re: Предни носачи на Е46

Мнение от gocho_ » 23 Сеп 2010, 18:56

а тя е: взимат една дрелка/бормашина, правят дупка в металното капаче на шарнира и със специален шприц пълнят всичко вътре с някаква специална тефлонова пластмаса, след което отново запечатват шарнира. И за 10-20 минути работа ви взимат 80-100 лева. Идеята е, че това се получава САМО ако в шарнира има голям луфт - само тогава тая пластмаса може да влезе навсякъде. Ако няма луфт се получава едно капаче само отдолу и в скоро време шарнира почва пак да лопа, а и нервите ви почват да лопат...


Не че нещо, но по-горе съм описъл процедурата подбробно и можеш да видиш ,че тя няма НИЩО ОБЩО
с тая интервенция, която си описъл ти :!: :!: :!:
тва с тефлона прилича на историйте дето чичковци си ремонтирали колите в работилниците
на бившите соц. предприятия (в което няма лоши) ,но в шарнирите навирали
полиетиленов гранулат на парцали (все едно "сезал" да нарежеш с ножа) ...
тва на "джуган" от ония яките с триъгълния стоп и на първите "жигули"...

Та всеки си избира сам ... някой купуват нови носачи за по 200-300 лв
други рециклират за различни суми ... няма да навлизам в излишни коментари за +ве и -си
:duel:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook