ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от ceno83 » 04 Яну 2010, 9:23

Такова преживяване и такива емоции никога не са ми се случвали. След 3 години каране на БМВ (3 различни) дойде и моят ред. За добро или за лошо след много хиляди километри , моето бебе ме изостави в най-неподходящия момент... Нова Година, нов късмет както ще каже някой , но моето не беше нов късмет, а лошо преживяване с любимата марка. Така тръгнахме с емоции, всичко беше страхотно. Бях я спрял на един баир , може би 30 градуса наклон с носа нагоре.. Празници пиене , ядене знаете как е , докато не дойде 2.01.2010 година и с усмивка на уста и ключове в ръка се запътихме към колицата която скромно и сладко си стоеше и ме чакаше , но как ?!?! Махнах камъните с които я бях подпрял влизам вътре подгрявам.... въртя ключа и :nono: :nono: :( Помислих си какво пък толкова да пробвам пак. Въртя и пак не пали... Усмивката на устата ми се превърна в бяло петно в погледа и в сърцето ми.... Да не ме оставиш точно тук , молитвите ми към всевишния в този момент бяха толкова много и искрено се молих да чуя хубавия звук от студени тракащи повдигачи , но уви този красив и хубав шум не успях да го чуя през новата година... Изключих от скорост пуснах я назад , обърнах я после напред по дългия баир, вкарвам контакт вкарвам 3-та скорост пускам съединител въртя ключа и .......... Нищо отново.... С мъка я оставих там. Заснежена , студена и прелестна , там ...... на баира... и още е там и стоя в неведение и не искам да си помислям най-лошото, което си мисля, а реших да ви споделя и вие да убиете малкото ми надежди да е нещо малко , я бушонче я нещо такова. Но разчитам на вас да ме свалите на земята и да ми кажете лошата новина. Довечера отивам да я взимам с една платформа , с надежда , с любов и с много чувства към колата, която никога не ме е оставяла , която я водих из Турция , из Гърция из цяла България , но сега ме предаде.....
Последна промяна ceno83 на 06 Яну 2010, 11:29, променена общо 5 пъти
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 10.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36, E87, F25

Re: Новогодишни емоции далеч от София , угасна :(

Мнение от xts » 04 Яну 2010, 9:43

Много съжалявам, колега. Но всичко ще се оправи.
Не дей писа къде е колата, да не те изпревари някой :(

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Новогодишни емоции далеч от София , угасна :(

Мнение от vld » 04 Яну 2010, 13:25

Кофти нафта, паднал акумолатор, въздух в ситемата, това са все неща които могат да ти се случат зимата при престой от няколко дни, карай я в сервиз и там ще излене какво е.
Изображение

Малката Базука
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: e46 e30

Re: Новогодишни емоции далеч от София , угасна :(

Мнение от bozukov_a » 04 Яну 2010, 14:38

Аз си мисля,че може акумолатора ти да е паднал от студа до такава степен,че мощността му да не стига да завърти. И при мен така се получи няколко пъти.
Успех от мен,като я направиш сподели от какво се е получило.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: Новогодишни емоции далеч от София , угасна :(

Мнение от ceno83 » 04 Яну 2010, 14:47

А помпа ??
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: Новогодишни емоции далеч от София , угасна :(

Мнение от ceno83 » 04 Яну 2010, 14:53

bozukov_a написа:Аз си мисля,че може акумолатора ти да е паднал от студа до такава степен,че мощността му да не стига да завърти. И при мен така се получи няколко пъти.
Успех от мен,като я направиш сподели от какво се е получило.


Акумулатора си беше ОК докато не въртях 1/2 час да запаля , и накрая угасна и той.. ;(
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."


Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 2.01.2010

Re: Новогодишни емоции далеч от София , угасна :(

Мнение от milenpld » 04 Яну 2010, 15:11

Много лошо колега..... ако не запали и на дърпане с зареден акумулатор..... си е помпа най вероятно. Но дърпането да не прекали повече от 100-200м.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от ceno83 » 04 Яну 2010, 16:59

Скоро ще си знам съдбата , може би утре или вдругиден. Важното е , че отидохме днес с един колега до Копривщица и си я докарах на сигурно място...
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 10.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36, E87, F25

Re: угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от xts » 04 Яну 2010, 17:28

На ход ли я докара или с дърпане?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от ceno83 » 04 Яну 2010, 17:55

На репатрак.
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Re: угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от Rundev » 04 Яну 2010, 22:24

.....ах...чупентиикиииииии мръсни..... :mhihi: :mhihi: :mhihi: сори колега за случилото се,а кои лампи остават да светят на контакт забеляза ли? Някой нова ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от ceno83 » 05 Яну 2010, 9:36

Rundev написа:.....ах...чупентиикиииииии мръсни..... :mhihi: :mhihi: :mhihi: сори колега за случилото се,а кои лампи остават да светят на контакт забеляза ли? Някой нова ?



Никоя нова... Сега вече е в сервиза. Откачиха маркуча за нафтата до филтъра и на контакт хвърля нафта... Ще видим какво ще се окаже...
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от Leon » 05 Яну 2010, 12:52

На Е36-та ми като стане студено се ебава имобилайзера и понякога трябва да извадя ключа и да го вкарам пак няколко пъти, за да запали. Та ако не откриете друг проблем, поиграй си с това, знае ли човек...
Never mistake motion for action...

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от Dimitroff » 05 Яну 2010, 13:21

Един съвет от мен!
Купил си си БМВ с дизелов мотор - аз също!

Само, че аз никога не бих си позволил да направя това!!
ceno83 написа:незнам коя прави повече на втора и незнам дали е мудна но нормално ли е на 2ра да ми прави 83 на прекъсвач ??


Искрено се надявам да излезе нещо малко и евтино, но ако искаш да си сигурен в колата която караш (особено дизел) - не и причинявай това ;) (на 2ра с 80 нямаш толкова сила - нали знаеш, че силата на дизелите е в ниски и средни обороти?)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от ceno83 » 05 Яну 2010, 13:39

Dimitroff написа:Един съвет от мен!
Купил си си БМВ с дизелов мотор - аз също!

Само, че аз никога не бих си позволил да направя това!!
ceno83 написа:незнам коя прави повече на втора и незнам дали е мудна но нормално ли е на 2ра да ми прави 83 на прекъсвач ??


Искрено се надявам да излезе нещо малко и евтино, но ако искаш да си сигурен в колата която караш (особено дизел) - не и причинявай това ;) (на 2ра с 80 нямаш толкова сила - нали знаеш, че силата на дизелите е в ниски и средни обороти?)


Това го направих само веднъж и само за да видя колко прави на втора. Всеки поне веднъж е искал да знае в какъв диапазон са му скоростите. Не е практика за мен. Не съм рейсър или някакъв бмв-унищожител...
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook