Как и каде може да се програмира дебитомер

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 coupe 323ci
Детайли за колата: Някво купе 2.5

Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от marto853. » 11 Дек 2009, 18:53

Здр. колеги не мога да намеря кой да ми програмира дебитомера в София.
С изключение на Дару кар но там цената е 66лв :ranting: и не се знаело дали моя дебитомер можело да се програмира.
Пс.колеги ползвал съм търсачката но не намерих това коета ми трябваше. :banghead:
новият ми номер: 0877787835

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 509
Регистриран на: 22.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: да го карат

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от ITK » 11 Дек 2009, 18:57

Ми колегите със софтуера, те трябва да могат...

Иначе ако ти е като оригиналния, значи е плъг-енд-плей. Моят като го сменях сложих същия, оригинален на Бош и нямаше нужда от програмиране...
F**k them all!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 coupe 323ci
Детайли за колата: Някво купе 2.5

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от marto853. » 11 Дек 2009, 19:03

Е да ама не знам моя какъв точно е. А колегите който аз познавам със софт в софия не могат да ми помогнат.
Единственият човек който може да програмира дебитомер се оказва милен.А той е от Пловдив.
новият ми номер: 0877787835

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от © » 11 Дек 2009, 19:42

нали имаше нещо такова, че не се програмират, а само се нулират стойностите на вече използван дебитомер
но не претендирам за точност :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 coupe 323ci
Детайли за колата: Някво купе 2.5

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от marto853. » 11 Дек 2009, 19:54

Вече не знам какво се прави но ми писна.
новият ми номер: 0877787835

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от slitter » 11 Дек 2009, 20:27

Имам предложение - ти плащаш на Милен за адаптация, той дава пълни указания стъпка по стъпка как става и идваш да ти го направя! :mhihi: :mhihi: :mhihi:

И понеже съм сигурен, че тоява няма да стане, ако изчакаш още малко скоро ще разбера как става и пак ще ти го направя! Второто е по-вероятно! :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 coupe 323ci
Детайли за колата: Някво купе 2.5

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от marto853. » 11 Дек 2009, 20:34

Не мога да разбера нима само Милен знае как става тази работа в целия форум. :dunno:
новият ми номер: 0877787835

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от slitter » 11 Дек 2009, 20:43

marto853. написа:Не мога да разбера нима само Милен знае как става тази работа в целия форум. :dunno:


Явно! Предлагам Милен да е новия Нобелов лауреат в сферата на компютърната доагностика!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 coupe 323ci
Детайли за колата: Някво купе 2.5

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от marto853. » 11 Дек 2009, 21:06

Прав си имам за сега два вариянта:
1 Да отида до Пловдив и да свършат мъките с тези дебитомери
2 Да чакам теб.
новият ми номер: 0877787835

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от © » 11 Дек 2009, 22:01

не се отклонявайте от темата
не е хубаво да коментирате колеги по този начин
всеки сам преценява какво да каже и как да се държи в този форум

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от slitter » 11 Дек 2009, 22:19

© написа:всеки сам преценява какво да каже и как да се държи в този форум


Toчно така!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: '08 535d
Мечтае да кара: F10 M550d

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от bojky » 14 Дек 2009, 2:47

Марто ти нали ми предлагаше дебитомер работещ на 100%...защо не си го сложиш него пак и да продадеш този на колегата Милен примерно...като знаеш,че твоя ще си работи на 100% на колата :) нали така ми каза,че е замерван и си работи :) Нищо лично, но това ти е най-лесния варянт :)

Колеги доста неща научихме в този форум, но този дебитомер големи мъки ни създава явно докато го разгадаем...
Сега ще се опитам да ви обясня какво знам аз за дебитомера, защото ако се поразвровите малко тук там предполагам, че и вие ще го разберете...
Първо това дали ще могат в Дару да ти го програмират или не...???
При всички положения да...ако вече колата ти не е програмирана преди...
Когато се сложи дебитомер с един от новите номера, които завършват на 468 или 527 се изисвква ПРЕПРОГАМИРАНЕ на самия комп на колата!!!
Т.е. не се изисква да се променя нещо си в дебитомера...а в компютъра на колата...Има разлика във волтажите, които се подават към стария и към новия дебитомер...Слагайки новия софт. в колата ти и казваш да му подава повече ток на новия, за да отчита вярно!!!
Това е най-просто обяснено...и аз не го знам с подробности...но това е причината за нужното ПРЕПРОГРАМИРАНЕ...!
Ааааа....
АДАПТИРАНЕ има при фейслифта....там съм виждал тази опция при Air supply или някъде при тестовете на въздушната маса...Това е нещо съвсем различно...След фейса го има конкретно за дебитомер-а...
Има го и преди фейса там мисля, че наречено КАЛИБРАЦИЯ, но то е просто зануляване на стойностите...и адаптация между отделните елементи и сверяване на данните от отделните датчици (дебитомер, този за наляганетона турбото, ГНП-то и т.н.) двигателя, за по добра работа на мотора...
с прецакаването на дебитомера колата запаметява грешни стойности, за работата на разваления дебитомер...и като сложите новия...трябва да ги занулите и да се покара малко за да се адаптира към новия...и да започне да работи с новите стойности...
Това е от моите скромни познания!
Дано да съм разяснил някой работи!

Колкото до препрогамирането...аз знам как става...но го научих от колегат Милен...За което съм му благодарен!И както виждате не съм му станал конкуренция още :mhihi: :mhihi: (че ми е смешно с тези конкуренции) :mhihi:
И аз съм на мнение, че трябва да си помагаме в този форум...
Ако бях открил аз как става досега да бях го споделил,но от чувсвто за колегиалност и благодарност към Милен ще оставя, когато той реши да ви каже как става....да го направи!!!
Иначе това което и аз си мислех и казах и на колегата slitter и Милен му го е казал е, че всичко си го пише в ТИС!!!(Това е жокера)
А колега slitter ти направи ли си труда да го потърсиш в ТИС,когато ти казах,че там го има????

Още веднъж казвам,нищо лично...ако бях открил аз как става, досега да бях го споделил!!А и съм далече, за да ви бъда конкуренция или ви е на мен :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Последна промяна bojky на 14 Дек 2009, 2:52, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: '08 535d
Мечтае да кара: F10 M550d

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от bojky » 14 Дек 2009, 2:49

Лелее...стана като роман :D :D


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от milennyc » 14 Дек 2009, 7:51

bojky написа:Лелее...стана като роман :D :D


Поне си слушал докато ти обяснявам :yes:

1. Много ти блягодаря за доверието.... не ме предеде!
2. Ти го знаеш от мен а отговора е " За лично ползване"

А вие всочки знаете че тук помагам на всеки който пожелае! Вчера Марто дойде до Пловдив(Неделя), зарязах си семйството защото съм ангажиран към него. Продал съм му дебитомер. А Марто си тръгна доволен с усмивка... питайте го дали му взех и 1 стотинка!
А що се отнася за чуждитефоруми .... те си помагат ама след това никой не ходи да закачи ДИС и да взима пари за това което е научил от форума а всеки за себе си! Виждате че един кабел не прави човека ДИАГНОСТИК... другото Бошку го е обяснил даже по добре и от мен! Всичко е написано иска се само четене и логика....

Пак много мерси на Бошку, някой хора могат да следват примера му... поне едно мерси да кажат а не да пишат безумни Л.С с 1000 обиди :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от slitter » 14 Дек 2009, 9:42

И стигаме до извода, че добрата опозиция винаги е добър коректив. Ако не бях беснял тука, нямаше да има такъв тип обяснения. Колкото до ТИС, аз нямам ТИС на ДИСа, имам още една версия, която ми дава малко ядове, но няма значение. Лаптопа ми е малко стар и нямам място за две версии едновременно, имам руската, в която ТИС няма. Още навремето предположих, че няма да е проблем да се обърна към Милен, за да ми обясни как да го направя, но уви той може да помага на всички, но не и на мен... дори, когато съм го молил за проблем по мойта кола, не за някой друг. Няма да вада кирливи ризи тука, щото не ми е в стила, макар да има такива... Както и да е! Ако друг не го направи, аз ще сложа DIY как се прави адаптацията и всичко де що съм се ровил и разбрал, за ВСИЧКИ, за общо ползване....

Успех на Марто и много безаварийни километри пожелавам!
ПС Вчера преди да замине за Пловдив ми се обади и му казах следното - Иди при Милен, на този етап само той той може да ти помогне. Ето дали съм "конкуренция"!

A сега да забравим за споровете :) Ето един клип да се посмеете малко: http://vbox7.com/play:0a0a5903

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook