Как и каде може да се програмира дебитомер

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от Z3Ro* » 24 Авг 2017, 13:55

Колега, тая кола на 5 скорост с какви обороти е при движение със 70км/ч.? На този мотор не съм сигурен, но турбината тръгва някъде близо до 2000 оборота. Ти как искаш на баир на 5-та с никакви обороти да се "форсира"... :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 20.07.2017
Пол: Мъж

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от begacha » 28 Авг 2017, 7:34

Z3Ro* написа:Колега, тая кола на 5 скорост с какви обороти е при движение със 70км/ч.? На този мотор не съм сигурен, но турбината тръгва някъде близо до 2000 оборота. Ти как искаш на баир на 5-та с никакви обороти да се "форсира"... :dunno:

Ами това го прави и на прав път, и по баир надолу и не само на 5та просто при рязко подаване на газ не тръгва,мислех че проблема е в мен, защото това ми е първия дизел, но карах на един приятрл VW pollo 1,6 70к.с. и вървеше по добре от моита 2.0 140к.с просто ми се струва невъзможно, да не говорим че полото няма турбо. При едни и същи условия полото набира бмв спира и няма сила карам ги на един и същи баир в софия от ромънското към тел. Кула на 5та и двете ги пробвам със около 1500об

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 20.10.2018
Местоположение: София
Кара: E46 325i
Мечтае да кара: X5M

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от Oversteer » 13 Мар 2019, 13:32

Колеги, доколкото разбирам не винаги трябва да се адаптира нов дебитомер. Как да разбера дали има нужда от адаптация? Старият е оригинален на siemens, новият ще е на pierburg. Колата е е46 325, м54 мотор. :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от VladiE » 14 Мар 2019, 8:39

begacha написа:
Z3Ro* написа:Колега, тая кола на 5 скорост с какви обороти е при движение със 70км/ч.? На този мотор не съм сигурен, но турбината тръгва някъде близо до 2000 оборота. Ти как искаш на баир на 5-та с никакви обороти да се "форсира"... :dunno:

Ами това го прави и на прав път, и по баир надолу и не само на 5та просто при рязко подаване на газ не тръгва,мислех че проблема е в мен, защото това ми е първия дизел, но карах на един приятрл VW pollo 1,6 70к.с. и вървеше по добре от моита 2.0 140к.с просто ми се струва невъзможно, да не говорим че полото няма турбо. При едни и същи условия полото набира бмв спира и няма сила карам ги на един и същи баир в софия от ромънското към тел. Кула на 5та и двете ги пробвам със около 1500об


Колега, явно не правиш разлика между турбо и атмосферен двигател.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от Z3Ro* » 15 Мар 2019, 13:08

Oversteer написа:Колеги, доколкото разбирам не винаги трябва да се адаптира нов дебитомер. Как да разбера дали има нужда от адаптация? Старият е оригинален на siemens, новият ще е на pierburg. Колата е е46 325, м54 мотор. :dunno:


Мисля, че за този мотор няма нужда от ресет на адаптациите, но за по-сигурно трябва да се провери дали има такава опция на диагностичен софт - DIS или Ista. Ако е необходимо препрограмиране, трябва да има такова упътване с новия дебитомер и доколкото знам, то се прави от дилър - в упътването пише примерно ако сменяте дебитомер с номер... с такъв с номер..., потърсете дилър за препрограмиране. На м54 обаче мисля, че и това няма да се наложи.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook