Как и каде може да се програмира дебитомер

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от Tunturi » 14 Ное 2016, 11:47

По борд компютъра отчита колко е въздуха, а не горивото реално и след тази адаптация на дебитомера сигурно не показва правилно. Засечи си разхода по колонка как е и ако е наред или си карай така или отиди да ти настроят и разходомера, но той може да мърда само в определени граинци май беше +- 10% нека някой по запознат да си каже също.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от abracadabra » 14 Ное 2016, 18:39

Благодаря, колега. Ще засека по колонка.
А, този разходомер къде е и какво е. :oops:
Просто от любопитство.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от NikVanov » 14 Ное 2016, 19:34

Това е моментния разход на гориво на таблото, и в скритото меню също има данни за разхода.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от Tunturi » 14 Ное 2016, 20:14

Просто има опция да се настрой разхода колко да го показва, а не че има отделно устройство за него (То устройството си е баш дебитомера) . Може би съм се изразил не много точно. Поне с DIS бях гледал преди че имаше опция май текущото положение е 1 за измерване на горивото и ако искат да ти отчита повече се слагаше на 1.1 или по малко на 0.9 ама май над и под тея стойности не можеше но не съм сигурен.Мисълта ми е че може и с тоя дебитомер да е невъзможно да измерва като хората колата, но само догатки са това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от abracadabra » 15 Ное 2016, 11:17

Колеги, само по колонка ще засеча. Но, ако ми е голям разхода какво може да се направи?

И, да питам.... :confused: (и колко е нормално да е за тази кола? Е46 1999г. 316и, 1895 см3).
Понеже след 100 км карани след смяната на дебитомера(преди карах без, щото оня изобщо не работеше).още ми показва 11,8 л/100 км. а без дебитомер, 12,7 л/100. И как става засичането на средния разход...
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от NikVanov » 15 Ное 2016, 12:45

Ето ти разхода на моята.
Извънградско-по колонка 7,1 л, по БК- 6,9 л. Средна скорост 65 км/час.
Градско- в София-около 11,5 л. Средна скорост 20 км/час.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 20.07.2017
Пол: Мъж

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от begacha » 24 Юли 2017, 21:48

Здравейте колеги, смених дебитомера, но колата не върви, сигурно трябва адаптация но къде и как незнам дайте съвет или ме пратете при някой мерси предварително. BMW 320D E46 136HP

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от oci » 29 Юли 2017, 17:09

begacha написа:Здравейте колеги, смених дебитомера, но колата не върви, сигурно трябва адаптация но къде и как незнам дайте съвет или ме пратете при някой мерси предварително. BMW 320D E46 136HP


Този дебитомер се сменя само с бошов и програмиранет му е чрез смяна на софтуера на моторната електроника.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от host » 29 Юли 2017, 19:01

abracadabra написа:Колеги, само по колонка ще засеча. Но, ако ми е голям разхода какво може да се направи?

И, да питам.... :confused: (и колко е нормално да е за тази кола? Е46 1999г. 316и, 1895 см3).
Понеже след 100 км карани след смяната на дебитомера(преди карах без, щото оня изобщо не работеше).още ми показва 11,8 л/100 км. а без дебитомер, 12,7 л/100. И как става засичането на средния разход...


колега по КАТАЛОГ колата градския й разход е 11.3л/100км ... нз какво очакваш от 316i е46 ... ако искаш още нисък разход на гориво трябваше към дизел да се насочиш, не търси под вола теле ;) твоя разход е в рамките на нормалното

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от Dextuar » 29 Юли 2017, 19:33

oci написа:
begacha написа:Здравейте колеги, смених дебитомера, но колата не върви, сигурно трябва адаптация но къде и как незнам дайте съвет или ме пратете при някой мерси предварително. BMW 320D E46 136HP


Този дебитомер се сменя само с бошов и програмиранет му е чрез смяна на софтуера на моторната електроника.
Трябва да ъпдейтнеш ДДЕ-то, за да се адаптира дебитомера, така ли? :shock:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 20.07.2017
Пол: Мъж

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от begacha » 09 Авг 2017, 5:49

dextuar написа:
oci написа:
begacha написа:Здравейте колеги, смених дебитомера, но колата не върви, сигурно трябва адаптация но къде и как незнам дайте съвет или ме пратете при някой мерси предварително. BMW 320D E46 136HP


Този дебитомер се сменя само с бошов и програмиранет му е чрез смяна на софтуера на моторната електроника.
Трябва да ъпдейтнеш ДДЕ-то, за да се адаптира дебитомера, така ли? :shock:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Бях в супер дизел на диагностика ,там ме увериха че дебитомера работи ,даже сложиха нов от тях за проба ,казаха че по някаква причина двигателя консумира много малко въздух ,откачиха мъркуча на ЕГР този от турбото и казаха че дава по добри показатели ,общо взето при рязко подаване на газ не поема въздух или поне близко до нужното и за това не върви ,по техен съвет е махнат малкия катализатор ,малко по лека работа на двигателя но все още не набира ,гледана е и на живи данни всичко било в норми.Проблема е че на 5-ск. 70км/ч на баира към телевизионната кула колата намаля с газ до дупка.НЯКАКВИ ИДЕИ? да добавя че просто не се форсира ,няма пушеци и тн.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от Z3Ro* » 09 Авг 2017, 15:02

dextuar написа:
oci написа:
begacha написа:Здравейте колеги, смених дебитомера, но колата не върви, сигурно трябва адаптация но къде и как незнам дайте съвет или ме пратете при някой мерси предварително. BMW 320D E46 136HP


Този дебитомер се сменя само с бошов и програмиранет му е чрез смяна на софтуера на моторната електроника.
Трябва да ъпдейтнеш ДДЕ-то, за да се адаптира дебитомера, така ли? :shock:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Да, препрограмира се компа на колата. Аз скоро сменях дебитомер с Бош и вътре в кутията има упътване на няколко езика, в което е казано в кой случай е нужно програмиране - само ако се сменя дебитомер с номер по Бош на 314, с такъв на 527... В моя случай не беше така и като сложих новия, колата се оправи и сега върви както трябва... :yes: Това говоря за мотор М57.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от oci » 11 Авг 2017, 0:07

dextuar написа:
oci написа:
begacha написа:Здравейте колеги, смених дебитомера, но колата не върви, сигурно трябва адаптация но къде и как незнам дайте съвет или ме пратете при някой мерси предварително. BMW 320D E46 136HP


Този дебитомер се сменя само с бошов и програмиранет му е чрез смяна на софтуера на моторната електроника.
Трябва да ъпдейтнеш ДДЕ-то, за да се адаптира дебитомера, така ли? :shock:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Не.
Слага се конкретна софтуерна версия според номера на дебитомера.
В ИСТА и Дис си има упътване как се прави.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 20.07.2017
Пол: Мъж

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от begacha » 13 Авг 2017, 5:06

oci написа:
dextuar написа:
oci написа:
begacha написа:Здравейте колеги, смених дебитомера, но колата не върви, сигурно трябва адаптация но къде и как незнам дайте съвет или ме пратете при някой мерси предварително. BMW 320D E46 136HP


Този дебитомер се сменя само с бошов и програмиранет му е чрез смяна на софтуера на моторната електроника.
Трябва да ъпдейтнеш ДДЕ-то, за да се адаптира дебитомера, така ли? :shock:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Не.
Слага се конкретна софтуерна версия според номера на дебитомера.
В ИСТА и Дис си има упътване как се прави.




Добре ,но кой и къде може да свърши тази работа?

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 20.07.2017
Пол: Мъж

Re: Как и каде може да се програмира дебитомер

Мнение от begacha » 21 Авг 2017, 17:43

Бях в супер дизел на диагностика ,там ме увериха че дебитомера работи ,даже сложиха нов от тях за проба ,казаха че по някаква причина двигателя консумира много малко въздух ,откачиха мъркуча на ЕГР този от турбото и казаха че дава по добри показатели ,общо взето при рязко подаване на газ не поема въздух или поне близко до нужното и за това не върви ,по техен съвет е махнат малкия катализатор ,малко по лека работа на двигателя но все още не набира ,гледана е и на живи данни всичко било в норми.Проблема е че на 5-ск. 70км/ч на баира към телевизионната кула колата намаля с газ до дупка без да се форсира ,и самите обороти намалят.НЯКАКВИ ИДЕИ? да добавя че няма пушеци и тн.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook