Чистачки Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1145
Регистриран на: 13.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 compact 320td

Re: Чистачки Е46

Мнение от iv4o9999 » 30 Ное 2011, 15:35

на компакта слагам 60см и 48см и са точно, самоче стъклото ми е под всякаква критика, германеца преди мен е има блиска среща с доста камъчета и стъклото е някак си грапаво, какватао и чистачка да сложа за няколко месеца и е довиждане, мисля да го сменям но се чудя каде в камор ми искат 650 а в кобра към 200 но там качеството не ми харесва нещо. Иначе имам добри впечатления от валео карал съм на старата кола почти 2 години с такива

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: паралел 42 на голямата вода
Пол: Мъж
Кара: предимно служебни кошници
Мечтае да кара: без да се ядосва
Детайли за колата: M47N

Re: Чистачки Е46

Мнение от MORSKIa » 30 Ное 2011, 20:13

Благодаря Ви за мненията колеги,
нещата вървят към оригинални перца, смятам, че настоящите ми са оригинални и не са зле(металните части).
Малко ме притеснява самият монтаж на перцата, но като направя интервенцията ще пиша как се е получило
Не понасям тарикатите на пътя във всичките им проявления пък били те и с нашта марка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Чистачки Е46

Мнение от RaHzElChO » 30 Ное 2011, 22:43

Колеги, търся задна чистачка за комбито, но без успех. Идеи?
36922
rve написа:БМВ не е просто марка автомобил, БМВ е идея, страст, съдба.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3146
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Чистачки Е46

Мнение от mitaka7 » 01 Дек 2011, 9:16

Имам. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 1999 BMW 320D

Re: Чистачки Е46

Мнение от b_velev » 10 Окт 2013, 8:52

Някой с оригинален Аеротуин може ли да качи една снимка как стоят на е46. Интересува ме специално от вътре как се виждат. Сложих някакви китайски безраменни, но стоят много странно, като ги погледнеш от вътре и доста ми дразнят очите. :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Чистачки Е46

Мнение от Gqbriel » 10 Окт 2013, 9:24

b_velev написа:Някой с оригинален Аеротуин може ли да качи една снимка как стоят на е46. Интересува ме специално от вътре как се виждат. Сложих някакви китайски безраменни, но стоят много странно, като ги погледнеш от вътре и доста ми дразнят очите. :lol:


Не разбирам защо слагате китайски боклуци и най-вече тоя аеротуин :dunno: :banghead:

1-во че и на BOSCH над определена скорост - не чистят добре
2-ро че стъклата ни не са за тези чистачки
3-то оригиналните се купуват на 2-3 години ....и ще чистят и няма да скърцат...

Сериозно - някой слагал ли е оригиналните или качествени на BOSCH - е който е ще разбере защо са такива :yes:
Китайски гуми,китасйки чистачки,китайски брони,китайски ксенони,китайски нам си кво - :kuku: за някой неща,по-добро от фарбичното просто няма...
На Ц класата от магазина излезе с аеротуин - дойде време да се сменят,сменихме 2-3 вида хич не е евтини до момента в който не оставихме 150лв в Дарс Ауто и работата заспа!
Скоро мисля да мина през Камор и да си взема един чифт оригинални и да не ги мисля...да големия плюс на аеротуин-а ,е че не замръзват но едва ли е за китайките по 10лв..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 1999 BMW 320D

Re: Чистачки Е46

Мнение от b_velev » 10 Окт 2013, 9:50

Китайските безименни, не съм ги купувал а ги сложих само за да видя как седят такъв тип чистачки. Иначе съм с оригинални, взети от Камор преди 2 години. Тогава струваха 45лв, а сега са 90 :kuku: . Насочил съм се към аеротуин, защото са на първо място в различни тестове на чистачки (включително и на ADAC).


Gqbriel написа:
b_velev написа:Някой с оригинален Аеротуин може ли да качи една снимка как стоят на е46. Интересува ме специално от вътре как се виждат. Сложих някакви китайски безраменни, но стоят много странно, като ги погледнеш от вътре и доста ми дразнят очите. :lol:


Не разбирам защо слагате китайски боклуци и най-вече тоя аеротуин :dunno: :banghead:

1-во че и на BOSCH над определена скорост - не чистят добре
2-ро че стъклата ни не са за тези чистачки
3-то оригиналните се купуват на 2-3 години ....и ще чистят и няма да скърцат...

Сериозно - някой слагал ли е оригиналните или качествени на BOSCH - е който е ще разбере защо са такива :yes:
Китайски гуми,китасйки чистачки,китайски брони,китайски ксенони,китайски нам си кво - :kuku: за някой неща,по-добро от фарбичното просто няма...
На Ц класата от магазина излезе с аеротуин - дойде време да се сменят,сменихме 2-3 вида хич не е евтини до момента в който не оставихме 150лв в Дарс Ауто и работата заспа!
Скоро мисля да мина през Камор и да си взема един чифт оригинални и да не ги мисля...да големия плюс на аеротуин-а ,е че не замръзват но едва ли е за китайките по 10лв..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Чистачки Е46

Мнение от Gqbriel » 10 Окт 2013, 10:27

[quote="b_velev"]Китайските безименни, не съм ги купувал а ги сложих само за да видя как седят такъв тип чистачки. Иначе съм с оригинални, взети от Камор преди 2 години. Тогава струваха 45лв, а сега са 90 :kuku: . Насочил съм се към аеротуин, защото са на първо място в различни тестове на чистачки (включително и на ADAC).

Ами говорил съм с няколко човека,които са ползвали аеротуин на нашите коли - едиснтвения им проблем по забележим,е при висока скорост понякога пропускат..сега не пропускам и проблем с рамената на чистачки :dunno: ,състояние на стъкло...

А мнението ми по-скоро беше,че чистачките за да постигат желаните ефекти си трябва да бъдат само качествени за да се избегнат неприятни моменти на път..
А за цените преди и сега - дай да не говорим че ще стане дълга тема за разговор - просто речиха да вгиднат цената на всичко за да ни е готино :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Чистачки Е46

Мнение от JTD » 10 Окт 2013, 11:05

Аз съм с Аеротуин.
Но не разбрах мнението на Габриел, дали е отрицателно или положително. Нещо и двете неща ги има написани и за това не мога да се ориентирам. :)
Ще ги сменям скоро, че започнаха да шумят. Не баш скърцане, ама си шумят. Време им е.

RaHzElChO написа:Колеги, търся задна чистачка за комбито, но без успех. Идеи?

Не знам къде си търсил. Както и Митака ти казва - има при него.
Има и при всички представители на Бош.
А има и пера, които може да си ги сложиш. Така с някакви едноцифрени левчета си решаваш проблема за години напред.
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Чистачки Е46

Мнение от devent » 10 Окт 2013, 12:16

Здравейте,

Малко е офтопик, но все пак говорим за чистене на стъкло, така че може и да е полезно и на другите. Въпросът е, някой пробвал ли е така наречената "невидима чистачка"?

В резултат на употребата на невидимата чистачка за автостъкла ***, се образува ултра-тънко, защитно нанопокритие, което е оптически прозрачен и невидим, траен филм.
Невидимата чистачка за автостъкла ***, прави повърхността значително по лесна за почистване и устойчива на атмосферни влияния. Целта на нанопокритието е запечатаната повърхност да има минимален контакт с частиците мръсотия, насекоми, лед, вода и други замърсявания, като по този начин улеснява отстраняването им без триещи и почистващи химически средства.

Предимства:
* Дъждът, снегът и мръсотията се премахват от насрещния поток на въздуха
* Чистачките на колата са излишни при скорост над 80 км/ч
* По малко употреба и износване на чистачките
* Силно подобрение на нощното виждане, по-малко заслепяване
* Активна безопасност чрез по-добро отблъскване на водата


Заместил съм името с ***, за да не правя реклама.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Чистачки Е46

Мнение от JTD » 10 Окт 2013, 12:29

Аз съм ползвал.
Върши относително добра работа.
Но всичко това, което е написано не е вярно.

Общо взето при нормален дъжд водата наистина не се задържа върху стъклото, а се оттича много лесно. Минавал съм няколко пъти магистралата София-Бургас по време на дъжд без да пускам чистачките.

Но иначе за сняг не върши работа. Онова си се залепва здраво и не се оттича толкова лесно.

Ако намеря време пак ще си намажа стъклото, защото това не е трайно. Издържа няколко месеца, според зависи от много работи - 1-2-4... месеца.
След това измиваш стъклото много добре и нанасяш препарата със силно търкане, за да стане по-добър ефекта.

По-големите фирми за авто козметика имат такъв препарат и не е нищо нано, ултра и невидимо чудо.

Ей това е ефекта:
http://www.youtube.com/watch?v=ibW5JEEjwuI
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Чистачки Е46

Мнение от devent » 10 Окт 2013, 12:39

JTD написа:Аз съм ползвал.
Върши относително добра работа.
Но всичко това, което е написано не е вярно.

Общо взето при нормален дъжд водата наистина не се задържа върху стъклото, а се оттича много лесно. Минавал съм няколко пъти магистралата София-Бургас по време на дъжд без да пускам чистачките.

Но иначе за сняг не върши работа. Онова си се залепва здраво и не се оттича толкова лесно.

Ако намеря време пак ще си намажа стъклото, защото това не е трайно. Издържа няколко месеца, според зависи от много работи - 1-2-4... месеца.
След това измиваш стъклото много добре и нанасяш препарата със силно търкане, за да стане по-добър ефекта.

По-големите фирми за авто козметика имат такъв препарат и не е нищо нано, ултра и невидимо чудо.


Явно обаче говорим за различни продукти. Този, който аз намерих си е като течност за чистачки и си се налива в казанчето, а не се маже. Това което казваш ти като ефект ме устройва, не очаквам чудеса от подобен продукт. Можеш ли да ми кажеш(може и на ЛС, може и тук) кой е продукта, от който си доволен?

edit: мисля да се доверя на това Turtle Wax Clear Vue Rain Repellant (ако се счете за реклама, модераторите да го премахнат) :) ето го и ефекта -> http://www.youtube.com/watch?v=JcOsHI5xgU8

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 3.05.2012
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Чистачки Е46

Мнение от nava6i » 10 Окт 2013, 19:34

Още един доволен от BOSCH!Чистят перфектно и работят тихооо :clap:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: Around the world
Кара: e46 320d '02 // 8TA 3.0TDIQ '11
Мечтае да кара: със служебна нафта

Re: Чистачки Е46

Мнение от narkk » 17 Окт 2013, 13:37

Здравейте, колеги,
Не забравяйте да си пръскате пружините на металните рамена с WD-40 спрей, където се слагат самите чистачките. Понякога е поразителен ефекта, особено ако едната чистачка чисти по-малко, вденага се оправя, ако не е проблема в захабяването и.
Много пъти съм сменял здрави чистачки, заради нищо :yes:
Drive Fast, but Friendly and Safe!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 18.06.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 316i E46 N42B18

Re: Чистачки Е46

Мнение от bigfinger » 24 Дек 2014, 7:44

Всички говорят за чистачки, но никой за стъклото.

Преди време дойде един клиент не му чистят чистачките. Сменихме ги с нови оригинални. След време идва и се оплаква че му оставя не изчистено петно от шофьорската страна. Някои мои колеги отсъдиха, че рамото няма натег към стъклото. Поръча си клиента ново рамо. След смяната обаче ефекта бе пак същия!!!! Клиента спомена че са сменяли предно съкло, не оригинално. И когато се загледахме какво да видиш, просто там където оставя петното, стъклото изглежа по-плоско.

Така че изводите си направете сами.

Аз като вас имах чистачки ама мажат обаче в долната част на стъклото не се очиства добре. Смених ги с бош и в долната част пак не чистят много добре. Загледах се за надписи по стъклото. На всички пише Пинкилстон, но на предното няма емблема на бмв. Познавам едни момчета дето сменят стъкла, та ги попитах. Отговора бе че не е оригинално.
И така отговорът според мен е ясен стъклооо.

И това че чистачките подскачат се дължи също на хлабини с лостовата система.


Айде със здраве и весели празници :D
Няма ненаказано добро!!!! Китайска поговорка.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook