Огледало - централно

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Огледало - централно

Мнение от kiko™ » 01 Ное 2009, 15:34

Rundev написа:Добре бе колега,мое мнение си е това,мои опит,нали затова е форум да се обсъжда от много хора даден проблем и булшинството като казва едно и също нещо значи е то!Кво ми са звериш.......... после пак аз съм осирал теми!!!


Въобще не ти се зверя колега, просто ми писна да ти чета тъпите коментари с които явно само целиш да трупаш постове!! Вярно е че идеята на форума е такава, но с такива глупости каквито пишеш не знам на кой помагаш. За мен това си е явна подигравка (в случая с мен, в предишната тема с друг колега). Ти и такива като теб ме карате все повече и повече се замислям дали да не последвам примера на доста колеги и да спра да пиша във форума :roll:

kriso85 написа:Еее, не разваляйте хубавата тема с караници.
Ако наистина свързването на електро-хроматичното огледало е толкова лесно и аз ще се замисля за подобен ъпгрейд.
Колега Кико, може ли по-подробно да обясниш как се връзва това огледало и какви са точно допълнителните функции на лампите


Значи лампичката допълнителни функции нямам (основно мига когато колата е заключена), просто при обикновенните огледала тя се използва за ръчно затъмняване на огледалото (понеже липсва добре познатото на всички краче което се мърда назад/напред за да се затъмни огледалото).

Пиновете на огледалото са следните:
PIN 1: Сигнал от задната скорост
PIN 3: +12v от бушон 24
PIN 8: Захранване Led от бушон 67
PIN 9: Управление Led от базовия модул pin23
PIN 10: - Маса

Има два начина за свързване на огледалото - по-лесния е да се вържат PIN3 към + на светодиодите на плафона и PIN10 към масата на плафона. По този начин огледалото ще работи само когато колата е на фарове.
По-трудния начин е да се прекара един кабел от PIN3 на огледалото до бушон 24 (може да се използва уписанието на колегата pazokolarov от тази тема за улеснение при прекарването на кабела) трябва и обувка за бушона и бушон, понеже бушона няма да го няма - масате може да се вземе и от плафона и да се съедини с PIN10 на огледалото. При желание PIN1 от огледалото може да се съедини със сигнала от задната скорост, по този начин когато се вклчи задна скорост, а огледалото е затъмнено автоматично се изсветлява. По този начин са свързани фабрично поставените ел. хроматични огледала. Ако огледалото има лампичка, трябва да се прекарат два кабела от огледалото до бушоните - от PIN8 на огледалото до бушон 67 (бушона може и да си го има, трябва да се съедини кабела който се прекарва с вече съществуващия кабел на бушона) и от PIN9 на огледалото се прекарва един кабел до базовия модул (под бушоните има три модула - виждат се три големи букси, този в който трябва да се вклчи кабела е първия от ляво на дясно), там кабела трябва да се включи в pin23 на буксата на модула (ще трябва и обувчица в която да се вкара кабела и да се сложи на празното място на pin23). За да може лампичката да мига когато е заключена колта, трябва да се кодира мигането на мигачите при заключване, в противен случай лампичната няма да мига.
Това е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: Огледало - централно

Мнение от kriso85 » 01 Ное 2009, 15:54

Има два начина за свързване на огледалото - по-лесния е да се вържат PIN3 към + на светодиодите на плафона и PIN10 към масата на плафона.
Имаш предвид оранжевите лампички, които осветяват пространството около скоростния лост нали (намират се на копчето на плафона).
И така свързано огледалото ще си работи нормално - тоест ще се затъмнява при светнати фарове и ще изсветлява когато ги изключа :?:
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Огледало - централно

Мнение от Next » 01 Ное 2009, 18:14

kriso85 написа:
Има два начина за свързване на огледалото - по-лесния е да се вържат PIN3 към + на светодиодите на плафона и PIN10 към масата на плафона.
Имаш предвид оранжевите лампички, които осветяват пространството около скоростния лост нали (намират се на копчето на плафона).
И така свързано огледалото ще си работи нормално - тоест ще се затъмнява при светнати фарове и ще изсветлява когато ги изключа :?:

Нама да си затъмнява когато пусниш фаровете а ще е в готовност за затъмняване когато отзад те осветят на дълги и тогава ще се затъмни инъче през другото време ще си е нормално. Според мен това е доста лесен и бърз монтаж и го препоръчвам. Другия си е доста играчка само и само да ти се изсветлява огледалото когато вкарваш задна. Евала на колегата доста подробно е обяснил какво се прави. Всеки може да си реши как да си го свържи. Аз лично по едно време търсих такова огледало ,но нямах пари продаваше се за 50 лв скоро търсих обявиха ми цена от 100лв. :shock:
Моля колеги които са намерили по ефтини огледала да пишат за колко са ги пазарили.
Поздрави!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.11.2008
Пол: Мъж
Кара: e46 320d, 330xd
Мечтае да кара: M4

Re: Огледало - централно

Мнение от ThE BeAsT » 01 Ное 2009, 22:08

kiko™ написа:
papabg написа:Аз има 320 2002г. и съм със огледало с лампичка.Обаче не осещам да ми затъмнява.Може ли да има някакъв проблем?


Може огледалото ти да е обикновенно а не ел. хроматично, ако е така значи трябва да си го затъмняваш ръчно като врътнеш лампичката.


Да така е, но аз на това не викам затъмняване, а просто огледалото пада на долу, аз си мислех, че се затъмнява като тия, соларните очила... ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Огледало - централно

Мнение от kiko™ » 01 Ное 2009, 22:22

Next написа:Нама да си затъмнява когато пусниш фаровете а ще е в готовност за затъмняване когато отзад те осветят на дълги и тогава ще се затъмни инъче през другото време ще си е нормално.


Точно така :yes: , като се пуснат фаровете огледалото е в готовност да се затъмни когато одзад има кола (без значение на дълги или на къси светлини) и ако навън е тъмно, през деня и на фарове да е колата и от зад да има кола с включени светлини, дори и на дълги да, огледалото няма да се затъмни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: Огледало - централно

Мнение от kriso85 » 01 Ное 2009, 22:48

Ясно, благодаря ви колеги.
Май този екстра е доста "ентелегентна" и полезна.
А и не е трудна за изпълнение. Само остава да си намеря въпросното огледало
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.11.2008
Пол: Мъж
Кара: e46 320d, 330xd
Мечтае да кара: M4

Re: Огледало - централно

Мнение от ThE BeAsT » 02 Ное 2009, 15:03

Ще отговори ли някой на по-горе зададеният ми въпрос ?

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 1.08.2008
Местоположение: Sofia/Passau
Пол: Мъж
Кара: E60 530d
Мечтае да кара: E92 M3

Re: Огледало - централно

Мнение от Dacheff » 03 Ное 2009, 18:09

Да, старите огледала "падат" като щракнеш отдолу, за да не те заслепяват. Моето не го бъзикам никога, то само си се затъмнява, ако попадне по-ярка светлина върху него - за това и нямам щракалка, а имам светлинен сензор.
И за да не правя нова тема, понеже търсачката нещо не бачка, ще питам и аз нещо тук - при включване на отоплението на стъклата/огледалата и на вас ли дясното странично огледало, не ви се отоплява? Смисъл, фабрично само шофьорското ли се подгрява, или просто ми е изгорял реотанът вдясно? 2000 - е46 318и...
Bayerische Motoren Werke...BMW...sonst nichts...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 27.06.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 coupe 323ci
Детайли за колата: Някво купе 2.5

Re: Огледало - централно

Мнение от marto853. » 03 Ное 2009, 18:38

На мен и двете ми греат
новият ми номер: 0877787835

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 11.04.2005
Местоположение: Варна
Кара: U.D.M.

Re: Огледало - централно

Мнение от stilko » 04 Ное 2009, 0:14

Някой ако иска електрохроматично огледало мога да предложа с диод за аларма. Мисля, че имше и буксата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 12.02.2008
Местоположение: Пазарджик-Велинград
Пол: Мъж
Кара: X5
Мечтае да кара: MX5

Re: Огледало - централно

Мнение от gido » 06 Ное 2009, 20:44

да става лесно,имам едно излишно 70лв 0896414041
[url=http://forum-lines.ru/]Изображение
[/url]интересное

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 26.03.2007
Местоположение: Пловдив

Re: Огледало - централно

Мнение от suren » 07 Ное 2009, 21:03

И аз да се намеса:
Аз си сложих такова огледало от Е-39 и става 1 към 1.Много съм доволен.


Не съм разглобявал цялата кола а го направих много елементарно:
вързах само затъмнението в плафона там където са светодиодите за осветлението и няма никакъв проблем.
Предварително измерих консумацията на огледалото във всичките му режими а те са:
Незатъмнено 0.01А
Максимално-затъмнено 0.13А което е незначително за лайтмодула

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Огледало - централно

Мнение от Next » 04 Дек 2009, 0:01

Всички колеги ми обявиха цени за електрохроватично огледало - 120лв. минимум. Аз реших да си поръчам от Ебей и ми излезе 50лв с доставката огледалото е с диод за алрма от Е46. Не се лъжете колеги да хвърлята толкова много пари на нашите продавачи на дребно за такава стока.
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Огледало - централно

Мнение от ///M_Martin » 04 Дек 2009, 10:28

Колега ако го сложиш ще останеш много доволен-вечер като карам въобще не ме заслепяват а това си е голям плюс ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Огледало - централно

Мнение от Next » 04 Дек 2009, 18:53

martin_g60 написа:Колега ако го сложиш ще останеш много доволен-вечер като карам въобще не ме заслепяват а това си е голям плюс ;)

Вече го сложих много съм доволен ,но само не ми се играеше да подкарвам и диода с алармата. :bchug: :driving:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook