Лампа задни светлини.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от Gqbriel » 19 Авг 2011, 10:02

chupata написа:Светят ми и двете крушки на номера.Двете светлини на задната също.Стопове, габарити са ок.Само тази за мъгла не иска а крушката е здрава защото като я сложга на задната и свеги.Като предварително казвам че съм на къси когато пробвам.

А кой е предпазителят на задният фар за мъгла?


viewtopic.php?f=34&t=116080

Добре де ,тези теми са важни,никой ли от интерес дори като види заглавието не ги преглежда :mhihi: :yes:

А за check-а за изгорели крушки отзад може да светне като се включи компа да следи и 3-я стоп и сега като натисна спирачката и опа изгорели крушки :mhihi: ,свети си всичко ток,гася-паля няма грешкаа :mhihi: ,но тоя чек си заминава :kuku:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от Dimitroff » 19 Авг 2011, 10:31

Ми ше ти го изключа :)
И без това по дифолт не следи 3тия стоп 8)

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 9.04.2011
Пол: Мъж

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от chupata » 19 Авг 2011, 15:38

Колеги помагайте моля ви!!!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 9.04.2011
Пол: Мъж

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от chupata » 20 Авг 2011, 8:26

А защо тогава ми показва че не свети нещо в ляво.След като компа не следи за него.А само усиленият габарит не свети.Има ли въобще някакъв предпазител за фара за мъгла?Защото по схемата намирам само за предните халогени.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 9.04.2011
Пол: Мъж

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от chupata » 28 Авг 2011, 10:14

Колеги дайте малко помощ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 4.10.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i и 520i
Мечтае да кара: BMWE46 M3GTR S62(351HP) или BMW(E38)750iL(326Hp)
Детайли за колата: BMW e46 M43TUB19 118hp Март 1999г. черен металик
BMW e39 M54B22 170hp Окт. 2000г. Титан силвър

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от inj.stoichev » 29 Авг 2015, 14:20

Dimitroff написа:Щото габаритната крушка или крушката на късия ще си "ходи" скоро...не питай...Е46-ците освен страхотни коли са и врачки!

Доста често някоя от крушките БЕЗ да е изгоряла се ебава - това може да означава, че скоро ще гори.
Знам, че звучи несериозно, но е факт - темата е доста дискутирана още от преди!


Изобщо не звучеи несериозно :) :!:
Аз мога да ти обясня, защо се получава това явление :idea: ...
Просто съпротивлението се измерва много прецизно (Все пак е БМВ), а когато някоя от жичките остарее тя изтънява, защото волфрамът или др. подобен материал, който се използва се разпрашава от високата температура, която се получава от съпротивлението на самата жичка. Когато жичката изтънее нейното съпротивление се повишава подобно на случая, когато е изгоряла и съпротивлението при измерване показва, че е безкрайно голямо. Та като изтънее и се повиши съпротивлението съответно компютъра го приема като изгоряла лампа. При окисление и лош контат преходното съпротивление също се повишава и ефекта е същия :!: ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 4.10.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i и 520i
Мечтае да кара: BMWE46 M3GTR S62(351HP) или BMW(E38)750iL(326Hp)
Детайли за колата: BMW e46 M43TUB19 118hp Март 1999г. черен металик
BMW e39 M54B22 170hp Окт. 2000г. Титан силвър

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от inj.stoichev » 29 Авг 2015, 14:26

mistyrain написа:Аз да се включа, но при мен едната лампа за номера не ми свети и не ми излиза индикация на таблото. Горял ми е габарит, мигач и стоп круша и винаги ми е индикирало.

Dimitroff - :D това за врачките беше добро :)

На мен не ми светеше едната и нямах проблем с индикацията на таблото. Докато миналата седмица не изгоря и втората и вече и аз имам тази индикация и след малко се отправям към колата да сменям крушките на задния номер. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 4.10.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i и 520i
Мечтае да кара: BMWE46 M3GTR S62(351HP) или BMW(E38)750iL(326Hp)
Детайли за колата: BMW e46 M43TUB19 118hp Март 1999г. черен металик
BMW e39 M54B22 170hp Окт. 2000г. Титан силвър

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от inj.stoichev » 29 Авг 2015, 14:29

chupata написа:А защо тогава ми показва че не свети нещо в ляво.След като компа не следи за него.А само усиленият габарит не свети.Има ли въобще някакъв предпазител за фара за мъгла?Защото по схемата намирам само за предните халогени.


Предполагам, защото ел. верига на останалите компоненти може да е обща с въпросния компонент, за който няма индикация.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 13.09.2012
Местоположение: Бърно, Чехия
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 td
Мечтае да кара: BMW M3 GTS
Детайли за колата: BMW e46 320 td compact, 150 PS, сив металик

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от MupEHcEH » 21 Окт 2017, 17:20

Здравейте колеги,
аз имам следния проблем, е46 compact - светлините на стоповете не работят. На всеки преглед ми казват да си ги сменя, и си взех аз едни китайски LED-чета, слагам ги пак не светят (и съответно си казах "ши ви таковам и китаскити буклуци"), НО си имам мултицет в колата - вадя веднага да измеря има ли някой там - 0.00 V. Това някой прекъсвач за смяна лие или другаде да търся проблема? На таблото нямам никакви индикации за изгорели лампи, габарити, стопове, мигачи, лампа за задна предавка - всичко е ок.

Благодаря предварително :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 7.12.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 318I e46
Мечтае да кара: BMW M5 touring

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от tashev_1990 » 31 Окт 2017, 14:31

На мен ми светеха чековете за задни крушки. защото бях сложил диодни крушки на номера. А другият път когато имах същия проблем имаше влязла вода в светлините на номера.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от ildivvy » 31 Окт 2017, 20:00

MupEHcEH написа:Здравейте колеги,
аз имам следния проблем, е46 compact - светлините на стоповете не работят. На всеки преглед ми казват да си ги сменя, и си взех аз едни китайски LED-чета, слагам ги пак не светят (и съответно си казах "ши ви таковам и китаскити буклуци"), НО си имам мултицет в колата - вадя веднага да измеря има ли някой там - 0.00 V. Това някой прекъсвач за смяна лие или другаде да търся проблема? На таблото нямам никакви индикации за изгорели лампи, габарити, стопове, мигачи, лампа за задна предавка - всичко е ок.

Благодаря предварително :)


За стоп-светлините ли става дума или за габаритите? Ако са стоп-светлините,напрежението идва от предпазител,минава през "бутона" на стоп-педала и отива директно на стоп-светлините! Прегледай "бутона" на педала! За габарити също е лесно! Ако другите светят,то имаш прекъснато някъде преди стоповете! Може да провериш и буксите им ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook