Лампа задни светлини.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d / e46, вече не...
Мечтае да кара: BMW 5

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от bafi » 01 Ное 2009, 19:59

Аз съм със същите стопове и нямам проблем с лампите. На всеки стоп обаче има по 2 черни кутии /колкото цигарени/, през които минават кабелите. Едвам съм ги побрал в кухините.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от Zagy » 01 Ное 2009, 20:59

Абе къде е Wolfen? Той е с LED стопове.
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 654
Регистриран на: 24.12.2007
Местоположение: Сливен,Гърция(Kos island)
Кара: 320Д(M47TUD20)

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от Face » 01 Ное 2009, 23:52

При мен проблеми с борда няма,но десния ми мигач свети на половина.Но това докато валеше,след това се оправи,което ме довежда на мисълта,че и влагата играе роля в тези проблеми.Като имам малко свободно време мисля да го понагрея с пистолет за горещ въздух(както едно приятелче си оправи лаптопа),да видим резултата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 5.08.2006
Местоположение: Детройт, София

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от Stoyan7777 » 02 Ное 2009, 5:02

не всички LED са plug-n-play
ако твойте нямат "залагалки", ако така ги наричате, ще ти греят на таблото
прочети тази тема http://forum.e46fanatics.com/showthread ... =led+tails
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 16.11.2009
Пол: Мъж
Кара: Е36 323i / 97'

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от Drum » 17 Ное 2009, 10:33

Face написа:Но това докато валеше,след това се оправи,което ме довежда на мисълта,че и влагата играе роля в тези проблеми..


И на мен ми го прави този номер със задните светлини (работят а датчиците отчитат проблем) обикновено след дъжд или при роса. Така че определено има връзка с влагата.
А в момента не ми работи светлината на задна скорост. Няма датчик за тая кирия или поне на мен не ми отчита нищо на таблото. Просто колеги пред офиса ме видяха докато паркирам и ми казаха, щото един се баше набрал зад мен и изобщо не разбра, че правя маневра !
И крушки на фарове сменям редовно, ама сигурно щото карам нон-стоп на фарове !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от slitter » 17 Ное 2009, 14:11

Съвет към всички, които имат LED светлини, които са решили да слагат фейсовите стопове и тези, които са решили да слагат оригинален или неоригинален ксенон:

Използвам темата, за да поясня нещо много важно!!!! Тези, които искат да слагат ЛЕД стопове могат да се обърнат към диагностик, за да кодира лайт модула към лед светлините и да я няма тая индикация на таблото. Същото се отнася за тия, които искат да слагат фейсовите стопове - не е необходимо да си режете кабелите отзад и да правите проблеми за в бъдеще на колите си, защото може да се настрои лайт модула да минете към фейс, така сигналите по кабелите автоматично се променят. Същото е и за тези, които искат ксенон.
Това е адаптация - колата трябва да разбере, че сте направили тая манипулация по смяната на компонента и всичко ще е наред! Не си усложнявайте живота със залъгалки, рязане на кабели и изобщо с побългаряване, при положение, че всичко е заложено в колата!!!!! Само трябва да се настрои...

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: Varna

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от zippo13 » 17 Ное 2009, 16:13

Аз имах същия проблем, 320д 2003 след дълго ровене стигнах до следния извод.
Буксата за всеки стоп отзад в багажника се издърпва с около молиметър или се подменя и проблема е решен.
Първо пробвайте и ако се появи осезаема разлика в светлината на крушките значи проблема е от там.
И двата ми стопа имаха такъв проблем и за една седмица смених близо 10 крушки докато открия проблема.
Успех на всички!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от ceno83 » 17 Ное 2009, 16:49

Оказа се лампичката на задния номер .... Смених ги двете и вече всичко е ОК :)
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 5.08.2006
Местоположение: Детройт, София

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от Stoyan7777 » 18 Ное 2009, 4:39

[quote="slitter"][/quote]
Не винаги става с флъш на модула! Пробвах го на две различни места,
защото бях убеден, че става, но така и не се получи....
Говоря за стоповете
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 15.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от nitram » 22 Яну 2011, 17:23

Здравейте колеги,
аз скоро имам Е46 и има ЛЕД стопове. Не знам как са слагани и кой ги е слагал, аз така я купих. На таблото ми светят двете червени лампички зад колата, които са за габарити или нещо друго (не знам точно). Вчера забелязах, че фаровете ми за мъгла не работят. Днеска свалихме корите с едни приятели и забелязахме, че изобщо няма крушки (може би за това светят лампичките на таблото ?!?). След като сложихме една крушка установихме, че те светят постоянно. Като се замисля при оригиналните стопове на Е46 светят тези фарове, които са на багажника. Най-вероятно за това са махнати крушките за мъгла, защото развалят хубавия ефект на ЛЕД стоповете. Явно самите фарове не са сложени както трябва или липсва някаква настройка. Някой ако е имал подобен проблем ще се радвам да сподели мнение. Как да се свържат задните фаровете за мъгла, така че да си светят само като се включат от таблото?
Мерси предварително.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 9.04.2011
Пол: Мъж

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от chupata » 17 Авг 2011, 13:14

Здравейте колеги,
Аз имам подобен проблем.Отчита ми грешка на компа отзад в ляво, че не ми свети крушка.Единствената която не свети е на усиления габарид за мъгла.Крушката е здрава, защото като я разменя със тази за задна и свети.КНяма нагоряло и лоша маса.Всичко е като ново.Няма прекъснат кабел на згъвката на багажника.Каде може да е проблемът.

ШОП
Аватар
Мнения: 3110
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: София
Кара: e87lci

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от BMDrago » 17 Авг 2011, 19:53

chupata написа:Здравейте колеги,
Аз имам подобен проблем.Отчита ми грешка на компа отзад в ляво, че не ми свети крушка.Единствената която не свети е на усиления габарид за мъгла.Крушката е здрава, защото като я разменя със тази за задна и свети.КНяма нагоряло и лоша маса.Всичко е като ново.Няма прекъснат кабел на згъвката на багажника.Каде може да е проблемът.

Ами в предпазитела вероятно
Изображение

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от Dimitroff » 18 Авг 2011, 9:32

Dimitroff написа:Я пусни габарит и виж дали ти светят двете лампи, който осветяват регистрационния номер отзад 8)

ceno83 написа:Оказа се лампичката на задния номер .... Смених ги двете и вече всичко е ОК :)


:mhihi:

chupata написа:Здравейте колеги,
Аз имам подобен проблем.Отчита ми грешка на компа отзад в ляво, че не ми свети крушка.Единствената която не свети е на усиления габарид за мъгла.Крушката е здрава, защото като я разменя със тази за задна и свети.КНяма нагоряло и лоша маса.Всичко е като ново.Няма прекъснат кабел на згъвката на багажника.Каде може да е проблемът.


Ако не успееш да намериш проблема, а те дразни - драсни 2 реда да и кажем на тази кола, че там няма крушка :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, E46 318i
Мечтае да кара: F30 M3
Детайли за колата: 320d GT '13 N47T
318i '98 M43TUB19

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от mistyrain » 18 Авг 2011, 10:05

Аз да се включа, но при мен едната лампа за номера не ми свети и не ми излиза индикация на таблото. Горял ми е габарит, мигач и стоп круша и винаги ми е индикирало.

Dimitroff - :D това за врачките беше добро :)

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 9.04.2011
Пол: Мъж

Re: Лампа задни светлини.

Мнение от chupata » 18 Авг 2011, 11:18

Светят ми и двете крушки на номера.Двете светлини на задната също.Стопове, габарити са ок.Само тази за мъгла не иска а крушката е здрава защото като я сложга на задната и свеги.Като предварително казвам че съм на къси когато пробвам.

А кой е предпазителят на задният фар за мъгла?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook