Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 20.01.2011
Пол: Мъж

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от hit_the_floor » 10 Фев 2017, 18:28

Включвам се и аз с едно запитване. Имам Е46 купе, фейслифт. Късите са с лупи, но ксенон няма. Обмислях да взема направо двата фара със заводския ксенон, но точно за фейс купе няма голям избор, а това, което се предлага си е скъпичко. Ако отида при някви пичове, дето слагат ксенон и дам повече пари (нещо по-добро от най-китайските под 100лв), дали ще стане максимално близо до заводския ксенон и ще се ползват ли лупите? :dunno: В смисъл да осветява добре и да не заслепява отсрещните.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от AlonsoBest » 12 Фев 2017, 1:32

hit_the_floor написа:Включвам се и аз с едно запитване. Имам Е46 купе, фейслифт. Късите са с лупи, но ксенон няма. Обмислях да взема направо двата фара със заводския ксенон, но точно за фейс купе няма голям избор, а това, което се предлага си е скъпичко. Ако отида при някви пичове, дето слагат ксенон и дам повече пари (нещо по-добро от най-китайските под 100лв), дали ще стане максимално близо до заводския ксенон и ще се ползват ли лупите? :dunno: В смисъл да осветява добре и да не заслепява отсрещните.

Ако не държиш на би ксенонова лупа, както е оригиналниа фар, вариант е да сложиш направо във твоите лупи ксенон. Няма да заслепаваш отсрещните ако са ти регулирани фаровете. А хубав ксенон може да вздмеш от xenon.bg
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от oldirtydog » 26 Апр 2017, 14:42

Пичове аз си взех ксенон 6000К H1 ,ейнджъли и лупи,със фейслифтово е46 съм и се чудя къде във варна да отида някой да ми монтира всичко за да стане както трябва ? някой може ли и да сподели мнение ?

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 3.09.2016
Местоположение: Shumen/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 318i

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от sonaki » 23 Май 2017, 19:41

Здравейте,
искам да сменя халогенните фарове с ксенон с лупи, но не съм сигурен за моята BMW e46 318i 1998 какви лупи трябва да си купя, искам всичко е в комплект с баласти и всичко и гаранция.
Някой колега да предлага във форума нови или да препоръчате доверен търговец от където мога да ги закупя? Виждам и някакви капачки се слагат отпред какви са какво представляват, задължителни ли са?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от DoesNot » 25 Май 2017, 12:58

Отлично качество, светят страшно и не искат преправяне :arrow: https://www.aliexpress.com/item/New-LHD ... 98125.html

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 3.09.2016
Местоположение: Shumen/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 318i

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от sonaki » 27 Май 2017, 17:57

Оферта е, но ми трябва по-възможност от България и пълен комплект лупи с баласти и крушки и гаранция, че до сега бях временно с ксенон на рефлектор и баластите заминаха за 1 година и не палят крушките по 200 пъти тря ги прещракаш да светнат.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 28.04.2016
Местоположение: Меден Рудник
Пол: Мъж
Кара: E46 150hp combi

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от Vendetta_Bs » 19 Юли 2017, 22:59

И аз да се включа...
С оригинален би-ксенон съм фейсова 320-ка
Левия ми фар трябва по 4-5 пъти да го щракам за да се запали. Понякога след 6-7 се отказвам и карам на рингове само.
Смених левия с десния баласт-същата работа, меря - има 12 волта на буксата. Крушките ми са чисто нови- и от тях не е. Смених лайт модула (ключа за фаровете) и пак същата работа...
Стигам до иЗвода че може да е от самата фасунга или един гилтър ли какво е нз в самия фар. Кабелите от баласта отиват в него и чак тогава на крушката.
Ще се радеам на малко хелп, как да продължа с моята одисея


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от oldirtydog » 20 Юли 2017, 11:23

sonaki написа:Оферта е, но ми трябва по-възможност от България и пълен комплект лупи с баласти и крушки и гаранция, че до сега бях временно с ксенон на рефлектор и баластите заминаха за 1 година и не палят крушките по 200 пъти тря ги прещракаш да светнат.

Братле ще ти кажа буквално какво направих аз :) фейслифт съм..ейнджъли 2по 131мм и 2 по 146 -23 долара,биксенон лупи 33 долара с капачки за бмв(в олкс за 75 80 с доставката) и ксенон от бг 55W за 60 лева :) всичко 150 лева има няма и всичко заспа направихме ги за 3,4 часа с моя майстор без да си даваме много зор :)

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 16.08.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 M43
Мечтае да кара: Подводница :)

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от иван лефтеров » 13 Сеп 2017, 16:53

Здравейте колеги, имам едно въпросче. Имам афтърмаркет ксенон на колата, (така я купих) и до онзи ден бях с ксенона на рефлекторен фар. Поръчах си лупи от алиекспрес и вече са монтирани. Всичко е наред, светят идеално в сравнение с преди, но сега лайт модула ми прави проблем.

При стартиране на колата, веднага ми излиза грешка за предните крушки, че са изгорели. Аз си го обяснявам така: Лайт модула търси крушка, за да затвори кръга, но кабела, който е за дългите, реално не е активен на къси и дава грешка.

Когато превключа на дълги, грешката се оправя. Има ли как да залъжа системата, тоест да сложа нещо на кабела за дългите, за да не дава грешки? Ще съм благодарен на всякакви съвети. :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от oldirtydog » 14 Сеп 2017, 9:00

иван лефтеров написа:Здравейте колеги, имам едно въпросче. Имам афтърмаркет ксенон на колата, (така я купих) и до онзи ден бях с ксенона на рефлекторен фар. Поръчах си лупи от алиекспрес и вече са монтирани. Всичко е наред, светят идеално в сравнение с преди, но сега лайт модула ми прави проблем.

При стартиране на колата, веднага ми излиза грешка за предните крушки, че са изгорели. Аз си го обяснявам така: Лайт модула търси крушка, за да затвори кръга, но кабела, който е за дългите, реално не е активен на къси и дава грешка.

Когато превключа на дълги, грешката се оправя. Има ли как да залъжа системата, тоест да сложа нещо на кабела за дългите, за да не дава грешки? Ще съм благодарен на всякакви съвети. :driving:


Аз съм с абсолютно същият проблем :Д Ако някой знае решение ще съм много благодарен :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от VladiE » 14 Сеп 2017, 9:04

Ако не греша, проверява съпротивлението. Вероятно си с 35 ватов ксенон и за това ти дава грешката. Има едни залъгалки дето се монтират на кабела преди крушката, или отиваш да ти прекодират лайт модула.

Изпратено от моят SHV-E250K с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от pimpo » 14 Сеп 2017, 9:49

иван лефтеров написа:Здравейте колеги, имам едно въпросче. Имам афтърмаркет ксенон на колата, (така я купих) и до онзи ден бях с ксенона на рефлекторен фар. Поръчах си лупи от алиекспрес и вече са монтирани. Всичко е наред, светят идеално в сравнение с преди, но сега лайт модула ми прави проблем.

При стартиране на колата, веднага ми излиза грешка за предните крушки, че са изгорели. Аз си го обяснявам така: Лайт модула търси крушка, за да затвори кръга, но кабела, който е за дългите, реално не е активен на къси и дава грешка.

Когато превключа на дълги, грешката се оправя. Има ли как да залъжа системата, тоест да сложа нещо на кабела за дългите, за да не дава грешки? Ще съм благодарен на всякакви съвети. :driving:

Аз съм със същата конфигурациа, но си запазих крушките на дългите. Изведох си + от дългите, който да ми клати пластината на биксенона. Така хем няма грешка, хем на дълги имаш още по-добра светлина. Тънкия момент тук е, че трябва много добре да си настроиш положението на лупата спрямо рефлектора, за да може дългите от рефлектора да светят там къде светят и късите. Оригинално това си е изчислено и позиционирано правилно, но като сложиш лупа в рефлектора на късите, тя обикновено не свети точно в същата посока и се разминава с дългите. А повярвай - тази настройка може да ти скъси живота :))
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от VladiE » 14 Сеп 2017, 9:54

Стига да не са ти разбити водачите, хич не е трудно.

Изпратено от моят SHV-E250K с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от oldirtydog » 14 Сеп 2017, 9:58

Лично аз съм с 55 ватов ксенон... явно с това прекодирване на лайт модула ще стане :) някъде из Варна дали има някой който го прави :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от VladiE » 14 Сеп 2017, 10:08

55 ватов не би трябвало да дава грешка.

Изпратено от моят SHV-E250K с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook