Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от Rundev » 08 Окт 2009, 22:08

Здравейте колеги имам въпросче относно "терминаторския" фар (чух от няколко места така да му казват),понеже нашите красавци изглеждали фаровете с лупа все едно те гледа терминаторът :D .Та въпроса ми е може ли един нормален фар на е46 без лупа (нетерминаторски :D ) да му се добави терминаторско изражение?Нужно ли е побългаряване някакво или трябват нови фарове,или може да се постави само лупата на късите? Другият ми въпрос е понеже днес е видях с приятел с е36,за пръв път видях на неговата кола някакъв странен "мини" баласт на ксенона коренно различен от всичко което съм виждал на пазара,та някой да има наблюдение върху такъв "нестандартен" ксенон?
123.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Rundev на 08 Окт 2009, 22:20, променена общо 1 път
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от © » 08 Окт 2009, 22:15

може, но по добре си купи фарове с лупа
v-max го беше правил преди години с оригиналните лупи, а сега продават и китайски, които не знам точно как изглеждат

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от Rundev » 08 Окт 2009, 22:24

Слави то ясно че най лесно става като си купя нови ама..... нали се сещаш само слюдата за нашия фар примерно е 70 лева,за целия фар ще ми искат интересна дебела сума :lol: в ауто+ а за оригиналните фарове с вградени лупи просто не ми се мисли,щото доколкото знам има ли лупи заводско има и Ейнджъл ай вграден и цената още по яка :D
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от 100imenov » 08 Окт 2009, 22:47

В ebay се продаваха само лупи,но някой беше писал,че адски трудно се регулирал снопа светлина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от slitter » 08 Окт 2009, 22:50

Koлега, толкова много съм търсил такова нещо преди време, че сигурно съм отделил над 100 часа ръчкане из нета. Не намерих почти нищо евтино, което да замести само рефлектора на фара с лупа. Натъкнах се тогава на времето на ето това:
Изображение

има ги в ибей, но как изглежда, как се монтира и какво още е необходимо, за да стане свястно, не ме питай, щото не знам. Както разбираш в последствие се отказах! Казват се e46 hid xenon bezels

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от Rundev » 08 Окт 2009, 22:57

Наистина интересно колега да,намерих ги в е-бей но.......... с кво да го задържа тва нещо към рефлектора никаде невиждам...... :confused: с "капчица" ли :mhihi:
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от ///M_Martin » 08 Окт 2009, 22:59

Rundev това,което искаш ти да правиш аз го замислях преди година-оригинални лупи са много пари,китайски или други подобни има за около 110-130долара от ибей и винаги мога да ти помогна с покупката но повярвай филма е толкова голям и толкова е трудно да се напаснат на оригинален фар че в крайна сметка не си заслужава.Ако си мислиш,че ще спестиш много пари-лъжеш се.Повярвай фарове втора ръка с оригинални лупи и ще ми благодариш за този съвет :mhihi:
А относно тънките баласти( от думите ти стигам до извода,че за тях става дума)-тип плочка да добри са и заемат много по-малко място,като големина са като оригиналните фабрични.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от slitter » 08 Окт 2009, 23:00

и аз тва питам!!! :lol: :lol: :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от Rundev » 08 Окт 2009, 23:10

martin_g60 написа:Rundev това,което искаш ти да правиш аз го замислях преди година-оригинални лупи са много пари,китайски или други подобни има за около 110-130долара от ибей и винаги мога да ти помогна с покупката но повярвай филма е толкова голям и толкова е трудно да се напаснат на оригинален фар че в крайна сметка не си заслужава.Ако си мислиш,че ще спестиш много пари-лъжеш се.Повярвай фарове втора ръка с оригинални лупи и ще ми благодариш за този съвет :mhihi:
А относно тънките баласти( от думите ти стигам до извода,че за тях става дума)-тип плочка да добри са и заемат много по-малко място,като големина са като оригиналните фабрични.


Твойта терминаторка е добре колега,а заводска ли е или?Относно е-бей нямам никакъв проблем с покупките,2 години бях в Англия и имам над 50 покупки както там така и от България,благодаря за помоща все пак :D Относно "мини кесенона" значи имаме едно мнение че е добър,ако можеш качи снимка да видим дали говорим за едно и също.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от kiko™ » 08 Окт 2009, 23:15

Само да кажа че оригинални фарове с лупи от английска кола не стават за българските пътища, понеже лупите са направени за английското обратно движение ;)

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от ///M_Martin » 08 Окт 2009, 23:16

Не колега фаровете си ги сложиш допълнително че една "черна перла с лупи" ми избяга под носа :mhihi:
Снимка нямам но самият баласт е много по-тънък от нормалният но в никакъв случай не е по-лош

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от ///M_Martin » 08 Окт 2009, 23:18

kiko™ написа:Само да кажа че оригинални фарове с лупи от английска кола не стават за българските пътища, понеже лупите са направени за английското обратно движение ;)

Тук говорим за фарове от европейски автомобил с ляв волан-аз моите ги купих от Германия

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от Rundev » 08 Окт 2009, 23:28

kiko™ написа:Само да кажа че оригинални фарове с лупи от английска кола не стават за българските пътища, понеже лупите са направени за английското обратно движение ;)


Е нали могат да се настроиват,невярвам лупата да е бетонирана и тя :roll: .........колата ми е англичанка и ходих на оглед относно обръщането и,та след оглед преглед на Вин-а се оказа че колата е произведена в Мюнхен (мисля че беше) и е абсолютно готова за ляв волан.Всмисъл германеца явно умишлено е оставил кабели в аванс,дупки по купето та дори и уплттненията на разни трабички на абс-а кадето минават наляво надясно и др.Бяхме очудени даже,та оглеждахме и един новодошъл волксхол (опел астра) нямаше джан-джун нищо оставено за ляв волан за евентуалното му обръщане.При коли които са произведени на острова съм съгласен че фаровете са бетон относно "обръщането им" ама при мойта и предполагам на колегата мартин_г60 искат само настоика и са като на ляв волан,но да не се отклоняваме от темата.
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от ///M_Martin » 08 Окт 2009, 23:36

И аз знам че имат аванс за регулиране но просто моите ги взех от Германия.Автомобила ми е произведен в Мюних и германците са оставили възможност за това онова ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 654
Регистриран на: 24.12.2007
Местоположение: Сливен,Гърция(Kos island)
Кара: 320Д(M47TUD20)

Re: Относно "терминаторския" фар и интересно ксенонче

Мнение от Face » 08 Окт 2009, 23:44

="Rundev" нали се сещаш само слюдата за нашия фар примерно е 70 лева :D

Колега като казваш слюда, за рефлектора ли говориш?Ако да,къде видя да го продават,че имам едни фарове за продан с разстопени рефлектори,да ги ремонтирам евентуално...
Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook