Почистване на MAF сензора (дебитомер)

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Почистване на MAF сензора (дебитомер)

Мнение от kkrumov » 30 Мар 2018, 9:53

Stanimir330 написа:Здравейте, преди време реших да си изчистя дебитомера, беше доста мръсен, изчистихме го със спрей за спирачки мисля, от тогава записва грешка ту за ниски стойности, ту за високи стойности. Проблем с вървежа нямам или не ми е направило впечатление. Как се адаптира дебитомера или да го изчистя пак, или вече е за нов ?

Колега,
дебитомерите се почистват със специален спрей, който много летлив и се изпарява бързо. Признак за заминал дебитомер е, че колата върви по- малко, както и разходът- завишава се. Въпреки че ги няма тези симптоми, аз мисля че си за смяна, но нека и други колега да си кажат мнението.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Почистване на MAF сензора (дебитомер)

Мнение от host » 30 Мар 2018, 10:26

спрея за почистване на спирачки - пробвано от мен - прецаква работата на дебимера ;) и спрей за почистване на елекроника (тип "сух спрей", "контактен спрей" ) също ебава дебитомера и не работи коректно след това , въпреки че на спрея пише , че НЕ оставя слой ... това не е вярно , САМО СПРЕЙ ЗА ДЕБИТОМЕР върши работа ;)

вземи си специализиран спрей за дебитомер, изчисти го както е написано на спрея ... закачи на колата и я изчетете на диагностика ;)

http://amavto.com/object.php?id=22017 може би една от най-известните марки точно за този тип спрей за дебитомер

http://amavto.com/object.php?id=8645 ползвал съм и този, 100% гаранция работи ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Почистване на MAF сензора (дебитомер)

Мнение от Stanimir330 » 30 Мар 2018, 11:07

Ще взема един от двата спрея и ще пробвам да го изчисти да видим ще се оправи ли или не. На мен разхода си ми е висок ама термостата ми е за смяна, иначе от към вървеж няма проблеми, надявам се с такъв тип спрей за дебитомер да се оправи.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook