Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 13.04.2005
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: 320i m54b22
Мечтае да кара: v8

Re: Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

Мнение от ///Mirkata » 25 Дек 2014, 19:08

Здравейте,да ви питам ,всеки път когато отключвам колата с бутона от клчючът всичките прозорци се свалят сами,нормално ли е,или нещо модула не е наред?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 462
Регистриран на: 16.01.2011
Пол: Мъж
Кара: E 46 Sedan 136 Hp
Мечтае да кара: Най-новото BMW независимо от модела

Re: Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

Мнение от bobi_81xx » 06 Яну 2015, 21:45

Естествено,че не е нормално.Ако го задържаш за да се свалят това е друг въпрос.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

Мнение от Stanimir330 » 17 Фев 2016, 12:50

Да питам колегите с оригинален ксенон. Като дадете дълги, само би-ксенона ли ви светва или би-ксенона и секцията до тях ? Защото, на моето Е46 като му дам дълги светва и би-ксенона и секцията до тях. А като премигвам с дългите светва само вътрешната секция. Отначало се чудих, дали някой си е играл с фаровете или са си така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 21.06.2010
Пол: Мъж
Мечтае да кара: ///М

Re: Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

Мнение от ///M fanatik » 17 Фев 2016, 18:49

Здравейте, момчета. В YouTube попаднах на поредица от 4 клипа в които се минава през всички основни неща за Е46. Направени са от BMW, макар и да не са качени от тях. Давам линк към първото, а следващото ще излезе в дясно. Надявам се да ви помогнат. Аз научих, че ми се задейства алармата, когато натисна и задържа копчето за багажника. https://www.youtube.com/watch?v=CwsAjogO3Iw :yes:
Are you /// M enough ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

Мнение от Venko » 04 Май 2016, 9:59

Привет колеги!

Идвам от е36 на 330xd/'03 и съм пълен мат отностно електрониката. Ако позволите няколко въпроса:
1. Шоферския прозорец ту се сваля плавно (натискам веднъж и пада) ту на стъпки (като пусна копчето спира да пада) - какво ще да е това?
2. CD/Changer четат ли мп3?
3. Какви са вариантите за aux input?
4. При дъжд на таблото ми светват DSC ((!)) (ABS) - това режим дъжд ли е?
5. На мокро (лек дъжд) в някои случаи при тръгване на равно ABS-a ми спира предните гуми, след 2-3 тръгванета се оправя :dunno: . Същото е при спиране.


Благодаря :bchug:


ПП: Въобще някой може ли да сподели повече информация за този режим на дъжд. Непонятен ми е как се задейства, спира. какво поведение от автомобила се очаква и т.н
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

Мнение от Батман » 04 Май 2016, 11:53

Venko написа:Привет колеги!

Идвам от е36 на 330xd/'03 и съм пълен мат отностно електрониката. Ако позволите няколко въпроса:
1. Шоферския прозорец ту се сваля плавно (натискам веднъж и пада) ту на стъпки (като пусна копчето спира да пада) - какво ще да е това?
2. CD/Changer четат ли мп3?
3. Какви са вариантите за aux input?
4. При дъжд на таблото ми светват DSC ((!)) (ABS) - това режим дъжд ли е?
5. На мокро (лек дъжд) в някои случаи при тръгване на равно ABS-a ми спира предните гуми, след 2-3 тръгванета се оправя :dunno: . Същото е при спиране.


Благодаря :bchug:


ПП: Въобще някой може ли да сподели повече информация за този режим на дъжд. Непонятен ми е как се задейства, спира. какво поведение от автомобила се очаква и т.н


1 - бутона има 2 степени, може да се смени и свалянето/вдигането от ГМ модула,
2 - да има такива ЦД/Ченджъри потърси в нета
3 - има вариант, пиши с какво ЦД си
4 - Няма такова животно "режим дъжд" имаш не добре работещ датчик в следствие от намокрянето
5 - пак от не добре четящ датчик/намокрена бука се получава това

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

Мнение от Venko » 04 Май 2016, 14:36

Благодаря Батман.

Утре ще мина да видят тея букси и ще споделя опит и цени.
ЦД-то е скрито зад навигацията, ченджъра е в багажника... как да разбера какви модели са и т.н....


:bchug:

Батман написа:
Venko написа:Привет колеги!

Идвам от е36 на 330xd/'03 и съм пълен мат отностно електрониката. Ако позволите няколко въпроса:
1. Шоферския прозорец ту се сваля плавно (натискам веднъж и пада) ту на стъпки (като пусна копчето спира да пада) - какво ще да е това?
2. CD/Changer четат ли мп3?
3. Какви са вариантите за aux input?
4. При дъжд на таблото ми светват DSC ((!)) (ABS) - това режим дъжд ли е?
5. На мокро (лек дъжд) в някои случаи при тръгване на равно ABS-a ми спира предните гуми, след 2-3 тръгванета се оправя :dunno: . Същото е при спиране.


Благодаря :bchug:


ПП: Въобще някой може ли да сподели повече информация за този режим на дъжд. Непонятен ми е как се задейства, спира. какво поведение от автомобила се очаква и т.н


1 - бутона има 2 степени, може да се смени и свалянето/вдигането от ГМ модула,
2 - да има такива ЦД/Ченджъри потърси в нета
3 - има вариант, пиши с какво ЦД си
4 - Няма такова животно "режим дъжд" имаш не добре работещ датчик в следствие от намокрянето
5 - пак от не добре четящ датчик/намокрена бука се получава това
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

Мнение от Батман » 05 Май 2016, 9:03

Venko написа:Благодаря Батман.

Утре ще мина да видят тея букси и ще споделя опит и цени.
ЦД-то е скрито зад навигацията, ченджъра е в багажника... как да разбера какви модели са и т.н....



Има CD-Changer-и, които чатат МП3
Попитах те с какво ЦД си, защото има варианти за изкарване на AUX IN, но
щом си с нави - и там има начин. Изчакай някой по запознат да се включи.

Относно АБС-а може да прекъсва кабал от намокрянето
възможно е и буксата да се мокри, хубаво е да се почисти добре
около датчика - не бързайте да сменяте!

ПП. въпросите ти не са за тази тема!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 17.04.2016

Re: Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

Мнение от nankodnanev » 10 Май 2016, 11:01

Kris написа:
trotinetka написа:Искам да добавя, че лайт модула на фейслифтовите Е46 може да се програмира да включва "дългите" светлини с определен процент от мощността им. Освен това може да изберете функцията на "дневни светлини" да се изпълнява от "късите", които да светват след запалване на двигателя. Едната опция обаче не изключва другата, тоест двата варианта могат да работят заедно. Ако не сте включили фаровете, ще светят дългите с програмираната им мощност. Когато включите къси, спират да светят дългите и в момента в който загасите мотора те ще угаснат без да ги гасите от ключа за фаровете.А има ли я опцията да се включи всичко но на дълги светлини?(със табло,стопове)

Това го има и преди фейса, и не може да се включат дълги на процент заедно с табло, стопове и т.н. И каква е идеята да имаш "дневни светлини" като ще свети всичко. Ако толкова искаш си пускаш фаровете или "европейски" дневни сметлини (тези с късите).

Идеята на това да ти светят само дългите на процент и нищо друго е да не забравиш като се стъмни да си пуснеш късите фарове, защото ако всичко си свети и си на сравнително осветен участък ще си караш на дневни и няма да разбереш.

Може и да не е правилното място за въпроса ми, за което се извинявам предварително. На всички модели ли могат да се пускат дългите светлини за дневни? Пробвах през bmw-scanner 1.4.0 но нищо не се случва. Колата е bmw e46 320cd 2005!


Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Коментари, емоции и въпроси по темата

Мнение от Kris » 13 Май 2016, 23:08

nankodnanev написа:
Kris написа:
trotinetka написа:Искам да добавя, че лайт модула на фейслифтовите Е46 може да се програмира да включва "дългите" светлини с определен процент от мощността им. Освен това може да изберете функцията на "дневни светлини" да се изпълнява от "късите", които да светват след запалване на двигателя. Едната опция обаче не изключва другата, тоест двата варианта могат да работят заедно. Ако не сте включили фаровете, ще светят дългите с програмираната им мощност. Когато включите къси, спират да светят дългите и в момента в който загасите мотора те ще угаснат без да ги гасите от ключа за фаровете.А има ли я опцията да се включи всичко но на дълги светлини?(със табло,стопове)

Това го има и преди фейса, и не може да се включат дълги на процент заедно с табло, стопове и т.н. И каква е идеята да имаш "дневни светлини" като ще свети всичко. Ако толкова искаш си пускаш фаровете или "европейски" дневни сметлини (тези с късите).

Идеята на това да ти светят само дългите на процент и нищо друго е да не забравиш като се стъмни да си пуснеш късите фарове, защото ако всичко си свети и си на сравнително осветен участък ще си караш на дневни и няма да разбереш.

Може и да не е правилното място за въпроса ми, за което се извинявам предварително. На всички модели ли могат да се пускат дългите светлини за дневни? Пробвах през bmw-scanner 1.4.0 но нищо не се случва. Колата е bmw e46 320cd 2005!


Sent from my ONE A2003 using Tapatalk


Може на всички, на някои става със скенера, но на всички става с NCS Expert.
Виж сега, на кои коли става (и как) със скенера, трябва някой колега технически по-запознат от мен да каже, защото аз не съм сигурен и може да те объркам.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 24.06.2011
Местоположение: Силистра
Пол: Мъж
Кара: E39

Re: Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

Мнение от Викси » 28 Сеп 2017, 11:14

Здравейте,
Как може ли да се смени вместо час, на дисплея да показва външната температура. Нямам "BC"" на лостчето за мигачите.
Поздрави!
40791

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

Мнение от Kroki » 28 Сеп 2017, 14:37

Можеш от скритото меню. Или си купи една ръчка с BC и при някой да ти "откючи" функцията. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 24.06.2011
Местоположение: Силистра
Пол: Мъж
Кара: E39

Re: Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

Мнение от Викси » 28 Сеп 2017, 18:04

Сори за въпроса, но можеш ли да го обясниш стъпка по стъпка, защото от 3 дни ровя форума и utube и не откривам как. Това, което намерих е в скритото меню (7.3) да проверя каква е външната температура, но не и как да сменя постоянното показание.
40791

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

Мнение от Kroki » 28 Сеп 2017, 18:09

Ами то това е. Аз чат пат слагам да гледам температурата. За да го махнеш трябва да изключиш двигателя и да извадиш ключа. Както ти казах, слагането на ръчката е доста лесно, отключването също. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Коментари, емоции и въпроси по темата "Скрити екстри в

Мнение от Gqbriel » 29 Сеп 2017, 8:59

Kroki написа:Ами то това е. Аз чат пат слагам да гледам температурата. За да го махнеш трябва да изключиш двигателя и да извадиш ключа. Както ти казах, слагането на ръчката е доста лесно, отключването също. :)


Глупости - не трябва да гасиш за да махнеш менюто :)
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook