Масло за Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Каква марка масло използвате

Кастрол
705
38%
БМВ
600
32%
Мотул
176
9%
Лики Моли
43
2%
Мобил
77
4%
Елф
15
1%
Селения
7
0%
Друго
242
13%
 
Общо гласове : 1865
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: Масло за Е46

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 27 Яну 2018, 15:32

Denkata10 написа:
Tristaiosemnaiseis написа:Здравейте мили колеги и приятели. Тъй като съм имал удоволствието да работя за официалният вносител на Кастрол за България - Фирма Ес и Си Любс, част от GMT Group - един от основните дистрибутори на Кастрол в Европа реших да прекарам следващите 5 минути в разбиване на митовете, които битуват във форума... Честно казано не ми пука особено дали ще прихванете нещо от написаното, но се чуствам длъжен да споделя:

1.Официалните дистрибутори на Кастрол в България, върху които лично съм упражнявал контрол и мога да гарантирам са:
-Тех Ко
-Елит Кар
-Косер
-Интеркарс
-Мотобул
-Прайм Ойл
-Премиум Лубрикантс
-Ауто Кели

2.Относно Кастрол менте - бутилирано фалшиво масло от тази марка не е намирано нито 1 път на наша територия от 2011 година насам. Дори в европейски мащаб има само два случая - Русия и Унгария през 2013 и 2014-та година. Това, което може да Ви се случи обаче е да ви сипят масло от варел кастрол с подменено съдържание. Това се прави основно в сервизите, както и имахме съмнения за един от големите НЕоторизирани дистрибутори, но не беше доказано.

3.Относно качествата на маслата - за нашата марка единственото достатъчно добро масло Кастрол е Edge. И то наистина недвусмислено е много добро. Няма да се подкрепям с факти, всеки може да изтегли характеристиките на маслата от официалните сайтове на производителите и да провери.

За съжаление поради редица икономически причини BMW от няколко години не работи Кастрол, а с Шел. Но причините за това пак казвам бяха изцяло икономически, несвързани с качествата на маслата.

Останете със здраве, желая Ви чудесна 2018-та година!

Поздрави!


Здравей, колега!
Информацията която предостави на всички нас е важна и поучителна, поне според мен. Искам да те попитам от опита който имаш, какво масло на Кастрол ще препоръчаш за мотора М54, който попринцип си страда от харч на масло, тъй като този мотор изисква спецификацията ЛЛ-01 ?

За съжаление с промяна на вискозитета на маслото към да кажем 5W-50 или 10W-60 не решаваш проблема на колата - само го маскираш. Харча вероятно ще намалее осезаемо, но и разхода на гориво ще се увеличи, възможно е да започнат да тракат повдигачи и т.н.
Маслото за М54 е 5W-30 или 5W-40 и не е редно да се сипва друго. По-скоро помисли за промивка на сегментите с газ - има шанс да възстановиш компресия и да намалиш драстично харча. ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Масло за Е46

Мнение от vvasilev1 » 27 Яну 2018, 15:55

Tristaiosemnaiseis написа:
vvasilev1 написа:
Tristaiosemnaiseis написа:Здравейте мили колеги и приятели. Тъй като съм имал удоволствието да работя за официалният вносител на Кастрол за България - Фирма Ес и Си Любс, част от GMT Group - един от основните дистрибутори на Кастрол в Европа реших да прекарам следващите 5 минути в разбиване на митовете, които битуват във форума... Честно казано не ми пука особено дали ще прихванете нещо от написаното, но се чуствам длъжен да споделя:

1.Официалните дистрибутори на Кастрол в България, върху които лично съм упражнявал контрол и мога да гарантирам са:
-Тех Ко
-Елит Кар
-Косер
-Интеркарс
-Мотобул
-Прайм Ойл
-Премиум Лубрикантс
-Ауто Кели

2.Относно Кастрол менте - бутилирано фалшиво масло от тази марка не е намирано нито 1 път на наша територия от 2011 година насам. Дори в европейски мащаб има само два случая - Русия и Унгария през 2013 и 2014-та година. Това, което може да Ви се случи обаче е да ви сипят масло от варел кастрол с подменено съдържание. Това се прави основно в сервизите, както и имахме съмнения за един от големите НЕоторизирани дистрибутори, но не беше доказано.

3.Относно качествата на маслата - за нашата марка единственото достатъчно добро масло Кастрол е Edge. И то наистина недвусмислено е много добро. Няма да се подкрепям с факти, всеки може да изтегли характеристиките на маслата от официалните сайтове на производителите и да провери.

За съжаление поради редица икономически причини BMW от няколко години не работи Кастрол, а с Шел. Но причините за това пак казвам бяха изцяло икономически, несвързани с качествата на маслата.

Останете със здраве, желая Ви чудесна 2018-та година!

Поздрави!
Здравей и благодаря за съдържатеният пост.

Моля те само да обясниш по какъв начин индивидуализира индекс IT, AT, DE, BE маслото?

Има ли нещо, което прави по некачествени примерно маслото с индекс IT спрямо масло с индекс DE?

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


Ами чисто по характеристики би трябвало от всички заводи да излиза продукция с едни и същи качества. Понякога обаче съм забелязвал много леки разлики в нюанса на цвета на маслото - според мен обаче не е задължително това да значи, че и в качеството има разлика... Тук не мога да кажа на 100%, нямам преки наблюдения! По принцип за всички пазари при нужда се издърпва тир от завода, в който имат наличност, без значение кой е той...
Благодаря ти!

Поздрави

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Масло за Е46

Мнение от ivoaudi » 30 Яну 2018, 17:34

Tristaiosemnaiseis написа:Здравейте мили колеги и приятели. Тъй като съм имал удоволствието да работя за официалният вносител на Кастрол за България - Фирма Ес и Си Любс, част от GMT Group - един от основните дистрибутори на Кастрол в Европа реших да прекарам следващите 5 минути в разбиване на митовете, които битуват във форума... Честно казано не ми пука особено дали ще прихванете нещо от написаното, но се чуствам длъжен да споделя:

1.Официалните дистрибутори на Кастрол в България, върху които лично съм упражнявал контрол и мога да гарантирам са:
-Тех Ко
-Елит Кар
-Косер
-Интеркарс
-Мотобул
-Прайм Ойл
-Премиум Лубрикантс
-Ауто Кели

2.Относно Кастрол менте - бутилирано фалшиво масло от тази марка не е намирано нито 1 път на наша територия от 2011 година насам. Дори в европейски мащаб има само два случая - Русия и Унгария през 2013 и 2014-та година. Това, което може да Ви се случи обаче е да ви сипят масло от варел кастрол с подменено съдържание. Това се прави основно в сервизите, както и имахме съмнения за един от големите НЕоторизирани дистрибутори, но не беше доказано.

3.Относно качествата на маслата - за нашата марка единственото достатъчно добро масло Кастрол е Edge. И то наистина недвусмислено е много добро. Няма да се подкрепям с факти, всеки може да изтегли характеристиките на маслата от официалните сайтове на производителите и да провери.

За съжаление поради редица икономически причини BMW от няколко години не работи Кастрол, а с Шел. Но причините за това пак казвам бяха изцяло икономически, несвързани с качествата на маслата.

Останете със здраве, желая Ви чудесна 2018-та година!

Поздрави!


Аз да ви кажа си позволих да цитирам този пост само за да благодаря на написалия го. Намирам това инфо за изключително полезно и така като гледам от скромния ми опит с масла стигам до заключението, че Кастрол са почти евтино, но за сметка на това хубаво масло. Отношение цена-качество направо топ! Май ще се окаже, че и то като много други неща са несправедливо анатемосани. Автора ако драсне повече по въпроса ще е добре дошло.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 29.10.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 BMW 325xi
Мечтае да кара: M5 E60 & M5 F90

Re: Масло за Е46

Мнение от Denkata10 » 30 Яну 2018, 19:36

Tristaiosemnaiseis написа:
Denkata10 написа:
Tristaiosemnaiseis написа:Здравейте мили колеги и приятели. Тъй като съм имал удоволствието да работя за официалният вносител на Кастрол за България - Фирма Ес и Си Любс, част от GMT Group - един от основните дистрибутори на Кастрол в Европа реших да прекарам следващите 5 минути в разбиване на митовете, които битуват във форума... Честно казано не ми пука особено дали ще прихванете нещо от написаното, но се чуствам длъжен да споделя:

1.Официалните дистрибутори на Кастрол в България, върху които лично съм упражнявал контрол и мога да гарантирам са:
-Тех Ко
-Елит Кар
-Косер
-Интеркарс
-Мотобул
-Прайм Ойл
-Премиум Лубрикантс
-Ауто Кели

2.Относно Кастрол менте - бутилирано фалшиво масло от тази марка не е намирано нито 1 път на наша територия от 2011 година насам. Дори в европейски мащаб има само два случая - Русия и Унгария през 2013 и 2014-та година. Това, което може да Ви се случи обаче е да ви сипят масло от варел кастрол с подменено съдържание. Това се прави основно в сервизите, както и имахме съмнения за един от големите НЕоторизирани дистрибутори, но не беше доказано.

3.Относно качествата на маслата - за нашата марка единственото достатъчно добро масло Кастрол е Edge. И то наистина недвусмислено е много добро. Няма да се подкрепям с факти, всеки може да изтегли характеристиките на маслата от официалните сайтове на производителите и да провери.

За съжаление поради редица икономически причини BMW от няколко години не работи Кастрол, а с Шел. Но причините за това пак казвам бяха изцяло икономически, несвързани с качествата на маслата.

Останете със здраве, желая Ви чудесна 2018-та година!

Поздрави!


Здравей, колега!
Информацията която предостави на всички нас е важна и поучителна, поне според мен. Искам да те попитам от опита който имаш, какво масло на Кастрол ще препоръчаш за мотора М54, който попринцип си страда от харч на масло, тъй като този мотор изисква спецификацията ЛЛ-01 ?

За съжаление с промяна на вискозитета на маслото към да кажем 5W-50 или 10W-60 не решаваш проблема на колата - само го маскираш. Харча вероятно ще намалее осезаемо, но и разхода на гориво ще се увеличи, възможно е да започнат да тракат повдигачи и т.н.
Маслото за М54 е 5W-30 или 5W-40 и не е редно да се сипва друго. По-скоро помисли за промивка на сегментите с газ - има шанс да възстановиш компресия и да намалиш драстично харча. ;)


Здравей отново!
Знам, че за М54 препоръчват 5w30, 5w40, и понякога 0w40, но ориентирай ме към конкретни марки и модели масло с такъв високозитет, защото повечето Кастрол-и са със спецификация лл-04 (по-новите стандарти), а М54 се кара само с лл-01 , доколкото знам. Дай ми няколко конкретни примера за масло за М54-ката, както на Кастрол така и на другите марки, които според теб ще са най-добрите варианти, ще съм ти много благодарен. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Масло за Е46

Мнение от luizov » 06 Фев 2018, 8:18

0w40 edge e LL01
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Масло за Е46

Мнение от Драгослав » 06 Фев 2018, 9:37

В аутокели всички масла CASTROL EDGE 5W-40 ги дават LL-04. EDGE има ли LL-01 ? Тази норма LL , не е ли само за еко норми?

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 29.10.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 BMW 325xi
Мечтае да кара: M5 E60 & M5 F90

Re: Масло за Е46

Мнение от Denkata10 » 06 Фев 2018, 20:50

luizov написа:0w40 edge e LL01


Да, колега , така е но не знам дали не е твърде тънко за мотор на тези години, дори и да е достатъчно запазен? Затова искам колегата "Tristaiosemnaiseiс " , да изкаже мнение кое е най-подходящото масло за този мотор.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Масло за Е46

Мнение от Kurtov » 07 Фев 2018, 0:55

Точно за еко норми е.
Ако купиш масло със Сулфатна пепел 1.8 % и m54-ката си хапва масълце ще запушиш катализаторите за нула време, въпреки че няма двигател, който да не гори масло, дори и пренебрежимо малко, пак ще запуши еко джаджите, който и да е двигател, дори нов. Затова ги има и тия норми.
Високи нива на сулфатна пепел са получават от високи нива на присадки за почистване на двигателя и противозадиращи присадки, до колкото съм чел.
Тоест, ако имаш високи нива на ZDDP ще имаш и висок TBN, което е хубаво, но ще съкрати живота на катализаторите, камо ли пък филтъра за твърди частици, ако си с дизел.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Масло за Е46

Мнение от Драгослав » 07 Фев 2018, 9:15

В резюме: На М54 не трябва да се слага LL-04?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Масло за Е46

Мнение от terorero » 07 Фев 2018, 10:22

Доста инфо разгледах по въпроса за LL01 или LL04 за М54 и първоначално карах с Мотул от първата спецификация. При последната смяна сложих BMW 5W30 масло LL04 от сигурен източник и мога да кажа, че съм доста по-доволен при положение, че и за мотула не се съмнявам че е бил оригинален. Колата ми е на газ и смятам, че mid-saps масло (каквито са LL04 маслата) е по-подходящо в случая и ще продължа да използвам такова.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Масло за Е46

Мнение от Kurtov » 07 Фев 2018, 12:34

Не че не трябва, но няма смисъл.
Сега, ако караш на газ не знам, защото казват, че газта гори при по-висока температура, защото е повече октана.
Иначе май ви излъгах, стандартите на БМВ, че са свързани само с екология. Не са само..
Последна промяна Kurtov на 08 Фев 2018, 0:25, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Масло за Е46

Мнение от luizov » 07 Фев 2018, 15:03

Аз на м52ту си джиткам с 0w40 ll01 castrol edge (истински) и съм супер доволен.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Масло за Е46

Мнение от oldirtydog » 08 Фев 2018, 8:09

terorero написа:Доста инфо разгледах по въпроса за LL01 или LL04 за М54 и първоначално карах с Мотул от първата спецификация. При последната смяна сложих BMW 5W30 масло LL04 от сигурен източник и мога да кажа, че съм доста по-доволен при положение, че и за мотула не се съмнявам че е бил оригинален. Колата ми е на газ и смятам, че mid-saps масло (каквито са LL04 маслата) е по-подходящо в случая и ще продължа да използвам такова.

и аз съм с газово N42 мотор и слага на fucsh titan GT 5w30 и също съм много доволен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 12.07.2015
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Кара: 3' E46 BMW 320d (M47N) Touring

Re: Масло за Е46

Мнение от Galo » 09 Фев 2018, 10:04

Здравейте колеги, имам едно бързо питане, това масло подходящо ли е за е46, 2ка дизел, 150 коня? Като вискозитет е окей, но като стандарти става въпрос? Тъй като на етикета е отбелязано само стандартите на форд и роувър. Извинявам се ако ми е тъп въпроса за някой колеги, но не съм толкова на ти с тези неща. Благодаря.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Симеоновград, Харманли
Пол: Мъж
Кара: e60 535d
Мечтае да кара: BMW X6M

Re: Масло за Е46

Мнение от stkazakov » 09 Фев 2018, 13:00

Драгослав написа:В аутокели всички масла CASTROL EDGE 5W-40 ги дават LL-04. EDGE има ли LL-01 ? Тази норма LL , не е ли само за еко норми?


Castrol EDGE 0W40 е LongLife 01
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Оригинални масла BMW, CASTROL, MOTUL, TOTAL, BARDAHL, ELF, GM, REPSOL и т.н.
Имаме налични много голяма гама автомобилни части на супер атрактивни цени, съединители, спирачна система, ходова част, филтри и т.н.
Безплатна доставка на масло и филтри!!!

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=63&t=293316
[u]http://autokazakov.bg
0894042727, 0898972222, 0883436333
skype: stkazakov

https://www.facebook.com/Autokazakov

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook