Масло за Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Каква марка масло използвате

Кастрол
705
38%
БМВ
600
32%
Мотул
176
9%
Лики Моли
43
2%
Мобил
77
4%
Елф
15
1%
Селения
7
0%
Друго
242
13%
 
Общо гласове : 1865
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Масло за Е46

Мнение от host » 25 Сеп 2017, 16:52

аз нз какво толкова се филмират хората с това "горене" ... какво горене е 500гр до 1л на 10 000км ... колегата горе писал сходна загуба на 15хил км ...

филма е ако ви гори над 1л на 1000км ... това е притеснително

за тия студени индекси ... 0w, 5w, 10w ... ами колеги , гледайте спецификациите де, за вашия мотор, гледате минималната температура на която палите и си избирате маслото, за топъл (работен) индекс ... еми вижте внимателно традиционния индекс 10w40 (като усреднен) при 100 C каква течливост има , вижте и при какви условия си ползвате колата (градско ли карате, извънградско ли карате, кратки, дълги маршрути) ... коментирано е МНОГОКРАТНО

и ... МИСЛЕТЕ СИ И ЗА НАЛЯГАНЕТО, освен температурата на маслото , това че дадено масло има пламна температура над 235гр по целзий , НЕ значи, че колата ви ще има нужното налягане в маслената система с него

ето този клип точно това ви показва >
https://www.youtube.com/watch?v=ASAdkJydBFU

даван е по-рано в темите за масла мисля, прочетете ги !

рядко има масла които са пълна "боза", "вода" и т.н. ОСВЕН ако не са тотална имитация , ДОРИ РЕЦИКЛАЖА с марка MOTOR GOLD е нормално масло, нормално казвам, не "качествено" !!!

тая прословута спецификация LL-01 или LL-04 или LL-98 ви касаят само по отношение на живота на катализатора, защото новите масла (по спецификация по-нови) залагат на друг вид добавки/присадки и т.н. които да позволят по-голям пробег на автомобила без да е нужна подмяна на катализатора, дали вашата кола реално има катализатор ... дали новите видове добавки към маслото са по-добри от старите, дали е по-важно маслото ви от каква база е съставено или е по-важно да има хубав пакет добавки към нисък клас база ... това само вие можете да решите

но супер качествено и супер евтино ... няма

дали е нужно да карате със супер масла и ще спечелите нещо от това , вместо от ребилд за 2000лв ... (щото супер маслата не са 40лв за 5л масло) ... пак вие си преценяте

ама по-гадно нещо от маслото с прекомерен пробег или прекомерно много цикли старт-стоп (градско каране) няма по мое мнение

успех на всички - не претендирам да разбирам, нито се занимавам с масла, не ме питайте на PM/ЛС какво да си сипвате по колите, аз като всеки друг просто съм изчел темите


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Масло за Е46

Мнение от efren » 25 Сеп 2017, 17:05

Развали цялата тема. 100 страници си чешем езиците, а ти написа всичко в един пост, сега ако има и кой да го прочете... :mhihi:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 29.10.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 BMW 325xi
Мечтае да кара: M5 E60 & M5 F90

Re: Масло за Е46

Мнение от Denkata10 » 26 Сеп 2017, 8:50

host написа:аз нз какво толкова се филмират хората с това "горене" ... какво горене е 500гр до 1л на 10 000км ... колегата горе писал сходна загуба на 15хил км ...

филма е ако ви гори над 1л на 1000км ... това е притеснително

за тия студени индекси ... 0w, 5w, 10w ... ами колеги , гледайте спецификациите де, за вашия мотор, гледате минималната температура на която палите и си избирате маслото, за топъл (работен) индекс ... еми вижте внимателно традиционния индекс 10w40 (като усреднен) при 100 C каква течливост има , вижте и при какви условия си ползвате колата (градско ли карате, извънградско ли карате, кратки, дълги маршрути) ... коментирано е МНОГОКРАТНО

и ... МИСЛЕТЕ СИ И ЗА НАЛЯГАНЕТО, освен температурата на маслото , това че дадено масло има пламна температура над 235гр по целзий , НЕ значи, че колата ви ще има нужното налягане в маслената система с него

ето този клип точно това ви показва >
https://www.youtube.com/watch?v=ASAdkJydBFU


рядко има масла които са пълна "боза", "вода" и т.н. ОСВЕН ако не са тотална имитация , ДОРИ РЕЦИКЛАЖА с марка MOTOR GOLD е нормално масло, нормално казвам, не "качествено" !!!

тая прословута спецификация LL-01 или LL-04 или LL-98 ви касаят само по отношение на живота на катализатора, защото новите масла (по спецификация по-нови) залагат на друг вид добавки/присадки и т.н. които да позволят по-голям пробег на автомобила без да е нужна подмяна на катализатора, дали вашата кола реално има катализатор ... дали новите видове добавки към маслото са по-добри от старите, дали е по-важно маслото ви от каква база е съставено или е по-важно да има хубав пакет добавки към нисък клас база ... това само вие можете да решите

но супер качествено и супер евтино ... няма

дали е нужно да карате със супер масла и ще спечелите нещо от това , вместо от ребилд за 2000лв ... (щото супер маслата не са 40лв за 5л масло) ... пак вие си преценяте

ама по-гадно нещо от маслото с прекомерен пробег или прекомерно много цикли старт-стоп (градско каране) няма по мое мнение

успех на всички - не претендирам да разбирам, нито се занимавам с масла, не ме питайте на PM/ЛС какво да си сипвате по колите, аз като всеки друг просто съм изчел темите




Здравей, колега!
В крайна сметка колега кое масло ще препоръчаш за М54-ката, 0w40 и на двете марки ги оставяме защото за много тънки, 5w40 Mobil, 5w30 Castrol или 5w40 Castrol и ако е Castrol "Едж" или "Магнетик" да е ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Масло за Е46

Мнение от bioz » 26 Сеп 2017, 9:27

Пак нищо не сте разбрали ЛЛ-4 е за дпф, а НЕ за катализаторите, демек за дизелите. С 2 думи да го обясня при бензинките файда от ЛЛ-4 йок, даже напротив.

Longlife-04 oils
These have been developed to guarantee an optimum service life for the particulate filter in diesel engines. These oils are stipulated for all diesel engines with particulate filter, but may also be used in almost all other BMW engines. Like Longlife-01 and Longlife-01 FE oils, they satisfy currently BMW's most stringent quality requirements. Longlife-04 oils must not be used in BMW spark-ignition engines in countries outside Europe (EU plus Switzerland, Norway and Liechtenstein).


Който знае англиски чете, който не знае чака да му напишат "у форума". Пак превеждам за неразбралите, ЛЛ-4 специално направен за дизели с ДПФ, ЛЛ-4 може да се ползва и при бензики(споко мотора няма да блокира), от тук нататък всеки сам си решава :mhihi:


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Масло за Е46

Мнение от efren » 26 Сеп 2017, 9:48

bioz написа:
efren написа:Сега излезе, че пълната синтетика дразни катализаторите, явно моите вече са за изхвърляне :dunno: Тука стана градски митове и легенди.

http://www.lubricants.total.com/profess ... s-bmw.html

ГлеЙ к'ви са тъпанари тия от Тотал, лл04 било по-добро от лл01, трябваше тебе и ивоауди да питат, баси малоумните французи.


Правилно ти говорят колегите ама ти не прихващаш. Колегите визират масло за м54 БЕНЗИН. Според теб ЛЛ01 не е синтетика ли? Колкото до разхода на масло пускате повечко вакуум в картера(варианти бол) и 2-та бона надиплени за дъртите кочини ги давате по кръчми и ку*ви.


Пък преди 2 страници твърдеше, че колегите били прави и лл04 било със занижени показатели. Радвам се, че ти помогнах да попрочетеш това онова, ще почерпиш.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Масло за Е46

Мнение от bioz » 26 Сеп 2017, 9:58

efren написа:
bioz написа:
efren написа:Сега излезе, че пълната синтетика дразни катализаторите, явно моите вече са за изхвърляне :dunno: Тука стана градски митове и легенди.

http://www.lubricants.total.com/profess ... s-bmw.html

ГлеЙ к'ви са тъпанари тия от Тотал, лл04 било по-добро от лл01, трябваше тебе и ивоауди да питат, баси малоумните французи.


Правилно ти говорят колегите ама ти не прихващаш. Колегите визират масло за м54 БЕНЗИН. Според теб ЛЛ01 не е синтетика ли? Колкото до разхода на масло пускате повечко вакуум в картера(варианти бол) и 2-та бона надиплени за дъртите кочини ги давате по кръчми и ку*ви.


Пък преди 2 страници твърдеше, че колегите били прави и лл04 било със занижени показатели. Радвам се, че ти помогнах да попрочетеш това онова, ще почерпиш.


Какви занижени показатели бе приятелю :mhihi:


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Масло за Е46

Мнение от efren » 26 Сеп 2017, 10:19

Ивоауди така твърдеше и ти каза, че бил прав.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: Масло за Е46

Мнение от dbanchev » 26 Сеп 2017, 10:35

Какво го мислите толкоз пичове... За м54, ако не лапа повече 1-2л на смяна 5в40. Иначе 5в50 или 10в60 като краен вариант. На м52 с 10в60 от 3л и косур на смяна сега е около и не повече от1л.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Масло за Е46

Мнение от efren » 26 Сеп 2017, 10:52

Малко по-нагоре колегата сложи линк за едно видео. То ясно разхода ще падне, ама с това 10в60 ако трябва да пакиш зимата при -15 градуса...
Макар всеки сам да си решава.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 29.10.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 BMW 325xi
Мечтае да кара: M5 E60 & M5 F90

Re: Масло за Е46

Мнение от Denkata10 » 26 Сеп 2017, 13:29

Така, някой да каже добро LL-01 масло за тази М54-ка и да се приключва? :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Масло за Е46

Мнение от luizov » 26 Сеп 2017, 16:13

Denkata10 написа:Така, някой да каже добро LL-01 масло за тази М54-ка и да се приключва? :lol:


С оглед на това че идва зима - Мобил 1 0в40 или Кастрол Едж 0в40, те са LL-01. Разлика в горенето на масло между 0в40, 5в40, 10в40 няма. Колата гори маслото, когато то загрее, а посочените масла при оптимална температура са с почти идентичен вискозитет. Някой като каже "аз карам с 10в40, защото е по гъсто от 5в40" много ме забавлява :mhihi: . Да по-гъсто е ама в бутилката, при 90-тина градуса е друго положението. А да сложиш 10в60 зимата е направо издевателство над мотора. Да то наистина върши хубава работа при екстремни натоварвания и ще намали разхода на масло, понеже при него гъстотата е по-голяма при работна температура, но сутрин при запалване, смазването е буквално нулево в продължение на минути може би. Износването на мотора се получава предимно при студените стартове. Някой ще каже "хубаво де, тогава защо м-ките ги карат с 10в60?". Ами карат ги, но пък им сменят лагерите на 100 000км. Някакъв разумен вариант за горяща масло кола е можеби 5в50, но пък и цената там май скача.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 29.10.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 BMW 325xi
Мечтае да кара: M5 E60 & M5 F90

Re: Масло за Е46

Мнение от Denkata10 » 26 Сеп 2017, 18:09

luizov написа:
Denkata10 написа:Така, някой да каже добро LL-01 масло за тази М54-ка и да се приключва? :lol:


С оглед на това че идва зима - Мобил 1 0в40 или Кастрол Едж 0в40, те са LL-01. Разлика в горенето на масло между 0в40, 5в40, 10в40 няма. Колата гори маслото, когато то загрее, а посочените масла при оптимална температура са с почти идентичен вискозитет. Някой като каже "аз карам с 10в40, защото е по гъсто от 5в40" много ме забавлява :mhihi: . Да по-гъсто е ама в бутилката, при 90-тина градуса е друго положението. А да сложиш 10в60 зимата е направо издевателство над мотора. Да то наистина върши хубава работа при екстремни натоварвания и ще намали разхода на масло, понеже при него гъстотата е по-голяма при работна температура, но сутрин при запалване, смазването е буквално нулево в продължение на минути може би. Износването на мотора се получава предимно при студените стартове. Някой ще каже "хубаво де, тогава защо м-ките ги карат с 10в60?". Ами карат ги, но пък им сменят лагерите на 100 000км. Някакъв разумен вариант за горяща масло кола е можеби 5в50, но пък и цената там май скача.


Благодаря за инфото, колега. Вече няколко човека ми хвалят Motul 8100 5w40, нещо да кажеш за него ако си запознат?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Масло за Е46

Мнение от luizov » 26 Сеп 2017, 21:44

Честно казано не съм карал никога с Мотул, но принципно е от хубавите масла, стига да е истинско :mhihi: . Ако си сигурен в произхода му няма как да сбъркаш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Масло за Е46

Мнение от host » 26 Сеп 2017, 21:47

чукни търсачката във форума де ;) ще видиш, че не е нищо особено тоя 8100 ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Масло за Е46

Мнение от Драгослав » 27 Сеп 2017, 8:22

Аз ползвам от 2-3години масло Yacco. На М54 сипвам 5в40 vx 1000 LL 01. Слагал съм и на ауди А5 дизел yacco 5w30.
5 в 40 ми идва литъра около 18-19лв с някаква отстъпка. Тоест не е евтино,вероятно и като характеристики не е уалл,но доколкото знам за сега няма менте и има само една рафинерия,ако не бъркам в Франция.Кастрол може да се намери за по 12-13 лв литъра,но няма да се знае от турция ли е?от рафниерията около Радомир и Диканите ли е :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook