Гори много масло. Моля за съвет !

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 10.04.2005
Местоположение: Пловдив

Гори много масло. Моля за съвет !

Мнение от minas_filibe » 05 Авг 2009, 21:09

Силно съм притеснен. Обикновено на 10 000 км. си досипвам 1 литър масло. ( Дали е полу-синтетика или минерално 15W 40 винаги досипвам когато карам в страната), но се прибрахме от почивка 3200 километра в едната посока изминати за около 30 часа със средна скорост около 130 км/ч. и Оооооо УЖАС !!! На отиване се наложи да долея 2 литра и на връщане още толкова ...
Та равносметката е следната около 7000 км. - 4 литра доливане !
Молбата ми е следната : На какво се дължи това?
Колата си върви много добре, не пуши и ауспуха не е повече от нормално омаслен ( омасляването е минимално ). Разликата е, че има едно побеляване на горното ръбче на тръбата, за което пращам снимка.
Благодаря предварително.

http://store.picbg.net/pubpic/6B/06/514 ... d86b06.jpg
Живей под звуците на Deep Purple

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 05 Авг 2009, 21:58

литър масло под 2000км
ако не тече някъде от гарнитурите, виж компресия и... може да отваряш двигателя :confused:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: Благоевград
Кара: Bmw E46,04`330d

Re: Гори много масло. Моля за съвет !

Мнение от Oleg-16V » 06 Авг 2009, 6:56

minas_filibe написа:Силно съм притеснен. Обикновено на 10 000 км. си досипвам 1 литър масло. ( Дали е полу-синтетика или минерално 15W 40 винаги досипвам когато карам в страната), но се прибрахме от почивка 3200 километра в едната посока изминати за около 30 часа със средна скорост около 130 км/ч. и Оооооо УЖАС !!! На отиване се наложи да долея 2 литра и на връщане още толкова ...
Та равносметката е следната около 7000 км. - 4 литра доливане Молбата ми е следната : На какво се дължи това?
Колата си върви много добре, не пуши и ауспуха не е повече от нормално омаслен ( омасляването е минимално ). Разликата е, че има едно побеляване на горното ръбче на тръбата, за което пращам снимка.
Благодаря предварително.


от италия ли ти е внос колата щото ако е от там те не обичат да сменят масло,а само да доливат и сегментите отиват по-дяволите така че проблема ти не е в маслото,а в самия двигател пийнал е вода и трябва да се отвори за да се направи цялостно
http://store.picbg.net/pubpic/6B/06/514 ... d86b06.jpg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 335
Регистриран на: 12.11.2007

Мнение от kokakabana » 06 Авг 2009, 12:26

виж от долу дали имаш кори и ги махни и огледай за теч колкото и да е сдухан моторо неможе да гори толкова масло.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Мнение от spower » 06 Авг 2009, 12:36

погледни си пробката за маслото има на нея една медна шайба, ако е износена може от там да пуска това е адски висок разход на масло, за да си сигурен дали са сегменти и дали не ти се е превърнал мотора като 2 -тактов :) развии свещите и ги огледай за нагар, ако гори масло ще са черни... ама по скоро има теч от някъде огледай и картера добре ..
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Мнение от kriso85 » 06 Авг 2009, 14:37

При тоя разход на масло, трябва да пуши като локомотив :roll:
Огледай някъде за течове на масло - виж колегите какво са написали, също така погледни и около масления филтър. Там има една много смотана гарнитурка, която често се прецаква...
Да на би да е духнала гарнитура и да меши масло с охладителна течност :roll: Това бялото по ауспуха незнам на какво може да се дължи (да не си го опрял у някоя стена/бордюр ауспуха.
И защо караш с минерално масло 15в40 :roll: На м43 му дават 5в40 или 10в40 .....
Разход на масло също така се получава и от гумичките на клапаните, но и тогава яко пуши колата :roll:
Пиши какво е станало като откриеш проблема
ПП: не че е от голямо значение, но каква марка масло използваш и какво доливаш.
Ако си с 10в40 и доливаш 15в40 е кофти също (и обратното)
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: Благоевград
Кара: Bmw E46,04`330d

Мнение от Oleg-16V » 06 Авг 2009, 14:41

kriso85 написа:При тоя разход на масло, трябва да пуши като локомотив :roll:
Огледай някъде за течове на масло - виж колегите какво са написали, също така погледни и около масления филтър. Там има една много смотана гарнитурка, която често се прецаква...
Да на би да е духнала гарнитура и да меши масло с охладителна течност :roll: Това бялото по ауспуха незнам на какво може да се дължи (да не си го опрял у някоя стена/бордюр ауспуха.
И защо караш с минерално масло 15в40 :roll: На м43 му дават 5в40 или 10в40 .....
Разход на масло също така се получава и от гумичките на клапаните, но и тогава яко пуши колата :roll:
Пиши какво е станало като откриеш проблема
ПП: не че е от голямо значение, но каква марка масло използваш и какво доливаш.
Ако си с 10в40 и доливаш 15в40 е кофти също (и обратното)

пуши му естествено отзад но той не го вижда или просто я кара прекалено бавно колата

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 10.04.2005
Местоположение: Пловдив

Ще проверя за всичко ....

Мнение от minas_filibe » 06 Авг 2009, 18:06

Ще проверя за всичко написано. Истина е, че е карам бавно колата в БГ, но къде ли да е настъпиш ??? Средно изминавам около 15 000 км. за година и предимно градско. Двигателя е леко омаслен, но корите отдолу са чисти и не ми се вярвя дя тече .... Все пак, ще ги сваля и ще гледам какво става. Поне в гаража си направих канал. Мерси за мненията и ще пиша как се развиват нещата !
Живей под звуците на Deep Purple

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: Гори много масло. Моля за съвет !

Мнение от pazokolarov » 07 Авг 2009, 8:07

minas_filibe написа:Силно съм притеснен. Обикновено на 10 000 км. си досипвам 1 литър масло. ( Дали е полу-синтетика или минерално 15W 40 винаги досипвам когато карам в страната), но се прибрахме от почивка 3200 километра в едната посока изминати за около 30 часа със средна скорост около 130 км/ч. и Оооооо УЖАС !!! На отиване се наложи да долея 2 литра и на връщане още толкова ...

http://store.picbg.net/pubpic/6B/06/514 ... d86b06.jpg

Колега, това което си описал се нарича екстремно натоварване на двигателя. За да поддържаш средна скорост 130 км/ч значи си се движил доста здраво. Двигателя не е нещо кой-знае колко по-различно от живия организъм, като най-грубо сравнение. Ако си вървиш нормално - не се потиш, ако почнеш да бягаш - ставаш вир-вода.
За съвременните бенз. двигатели е нормално да изразходват до 1л масло на 1000 (хиляда) км, за дизелите - до 1,5л. Естествено, зависи от карането и състоянието на двигателя.
Ще допълня поста малко по-късно.
Изображение
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Мнение от vavilon » 07 Авг 2009, 8:51

Колега нещо си в грeшка! При юркане разбирай на магистралата средна 160км и тук-там 210км. На 10 000к, доливам 400-500мл. най-много. Още повече, че ми подлизва леко от капака на клапаните. При нормално каране няма даже и да го барне (10W40 Castrol).
Колега измий ДВГ-то и го наблюдавай много внимателно. Виж си семерингите от към купето те се падат зад кората. На мен така ми се губише масло когато я взех.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: Благоевград
Кара: Bmw E46,04`330d

Re: Гори много масло. Моля за съвет !

Мнение от Oleg-16V » 07 Авг 2009, 9:07

pazokolarov написа:
minas_filibe написа:Силно съм притеснен. Обикновено на 10 000 км. си досипвам 1 литър масло. ( Дали е полу-синтетика или минерално 15W 40 винаги досипвам когато карам в страната), но се прибрахме от почивка 3200 километра в едната посока изминати за около 30 часа със средна скорост около 130 км/ч. и Оооооо УЖАС !!! На отиване се наложи да долея 2 литра и на връщане още толкова ...

http://store.picbg.net/pubpic/6B/06/514 ... d86b06.jpg

Колега, това което си описал се нарича екстремно натоварване на двигателя. За да поддържаш средна скорост 130 км/ч значи си се движил доста здраво. Двигателя не е нещо кой-знае колко по-различно от живия организъм, като най-грубо сравнение. Ако си вървиш нормално - не се потиш, ако почнеш да бягаш - ставаш вир-вода.

За съвременните бенз. двигатели е нормално да изразходват до 1л масло на 1000 (хиляда) км, за дизелите - до 1,5л. Естествено, зависи от карането и състоянието на двигателя.
Ще допълня поста малко по-късно.

колега кви са тия глупости дето пишеш в момента при 5000 км един перфектен поддържан мотор не харчи масло това е !
харчи ли масло мотора е спекъл и е на много хиляди километри !
харчи ли 1 литър на 1000 км мотора трябва да се отвори и да му се направи ремонт глупостите с различните масла и добавките са вече минало наскоро правихме едно бмв от италия е46 бензиново вътре беше калчища в мотора и нагари сега не харчи никакво масло макс на 0 км и на 5000км пак е на макс това е !а моето Е46 320д 150 коня не харчеше също въобще масло !
та караме БМВ-та в крайна сметка трябва да са ни перфектни моторите,а не да доливаме масло

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 6.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на ток
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Гори много масло. Моля за съвет !

Мнение от nik4o_83 » 07 Авг 2009, 11:09

pazokolarov написа:
minas_filibe написа:Силно съм притеснен. Обикновено на 10 000 км. си досипвам 1 литър масло. ( Дали е полу-синтетика или минерално 15W 40 винаги досипвам когато карам в страната), но се прибрахме от почивка 3200 километра в едната посока изминати за около 30 часа със средна скорост около 130 км/ч. и Оооооо УЖАС !!! На отиване се наложи да долея 2 литра и на връщане още толкова ...

http://store.picbg.net/pubpic/6B/06/514 ... d86b06.jpg

Колега, това което си описал се нарича екстремно натоварване на двигателя. За да поддържаш средна скорост 130 км/ч значи си се движил доста здраво. Двигателя не е нещо кой-знае колко по-различно от живия организъм, като най-грубо сравнение. Ако си вървиш нормално - не се потиш, ако почнеш да бягаш - ставаш вир-вода.
За съвременните бенз. двигатели е нормално да изразходват до 1л масло на 1000 (хиляда) км, за дизелите - до 1,5л. Естествено, зависи от карането и състоянието на двигателя.
Ще допълня поста малко по-късно.


:banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Пълен абсурд - моята е 320д 136 коня и за 9000км не е барнало маслото. И така трябва да е при всички! При който не е - има проблем! Тия коли са правени да не барат малсото преди да влезнат в червеното - така че тва с тия коментари "яко гъзене с 200" и т.н ... Нали не е в червеното - тогава какво искате - не трябва да пипва маслото!!!
Така че тва са глупости, че било нормално да харчи масло...

П.С. Извинявам се ако съм много цветущ в езика си... :uups:
Та нали ако му го кажеш това на германеца като си купува чисто новата бавария оня ще си тръгне веднага...!!

П.С. 2 - 3200км за 30 часа е средна скорост от 106, 67км в час - нормална скорост за магистрала!! Не ти е в ред колата колега...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 2.07.2007
Местоположение: Дупница
Детайли за колата: 320д, 320и, 328и

Мнение от oTECa » 07 Авг 2009, 12:01

Колега, моята печка е на 230 000км реални. Декември месец ходих на Италия с нея (беше на около 200 000км) и средна скорост на борда ми даде 113км/ч. На места съм карал с 180-200, но през повечето време съм се движел с около 120-130кн/ч. Върнах се и навъртях още 10 000км. Смених маслото на 15 000км и не ми беше барнала грам масалце.
Маслото с което карам е 5в-40 БМВ лонглайф от колегата V-MAX.
На колата съм минал над 50 000 км откакто съм я взел и НИКОГА не съм доливал. Щом губиш толкова масло, значи имаш проблем.
Един добре поддържан двигател на БМВ НЕТРЯБВА да харчи масло. Имам роднина които кара дизелово БМВ и мотора му е на 550 000км и непипа маслото.
Кола и двигател се плашат от неподдръжка, а не от каране. За един дизелов двигател ако се поддържа както трябва не би трябвало да има проблем да изкара 500 000, 600 000, 700 000 км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 20.01.2008
Пол: Мъж
Кара: Е61
Детайли за колата: 525ix

Re: Гори много масло. Моля за съвет !

Мнение от klita » 07 Авг 2009, 12:25

Oleg-16V написа:
pazokolarov написа:
minas_filibe написа:Силно съм притеснен. Обикновено на 10 000 км. си досипвам 1 литър масло. ( Дали е полу-синтетика или минерално 15W 40 винаги досипвам когато карам в страната), но се прибрахме от почивка 3200 километра в едната посока изминати за около 30 часа със средна скорост около 130 км/ч. и Оооооо УЖАС !!! На отиване се наложи да долея 2 литра и на връщане още толкова ...

http://store.picbg.net/pubpic/6B/06/514 ... d86b06.jpg

Колега, това което си описал се нарича екстремно натоварване на двигателя. За да поддържаш средна скорост 130 км/ч значи си се движил доста здраво. Двигателя не е нещо кой-знае колко по-различно от живия организъм, като най-грубо сравнение. Ако си вървиш нормално - не се потиш, ако почнеш да бягаш - ставаш вир-вода.

За съвременните бенз. двигатели е нормално да изразходват до 1л масло на 1000 (хиляда) км, за дизелите - до 1,5л. Естествено, зависи от карането и състоянието на двигателя.
Ще допълня поста малко по-късно.

колега кви са тия глупости дето пишеш в момента при 5000 км един перфектен поддържан мотор не харчи масло това е !
харчи ли масло мотора е спекъл и е на много хиляди километри !
харчи ли 1 литър на 1000 км мотора трябва да се отвори и да му се направи ремонт глупостите с различните масла и добавките са вече минало наскоро правихме едно бмв от италия е46 бензиново вътре беше калчища в мотора и нагари сега не харчи никакво масло макс на 0 км и на 5000км пак е на макс това е !а моето Е46 320д 150 коня не харчеше също въобще масло !
та караме БМВ-та в крайна сметка трябва да са ни перфектни моторите,а не да доливаме масло

Хич не пише глупости момчето, ами ви го каза много точно и правилно.
Не сравнявайте пробеците които правите за 6 месеца или една година (10 или 15 хил. км.) с пробег които се прави за няколко часа и то на бързо каране. За мен лично, щом на колегата му е горяла колата около 1л за 10 хил.км., напълно нормално е при такова каране и толкова километри да ги изгори. двигателя и той си иска неговото.
Oleg-16V - твоето БМВ го знаем всички в този форум , дето харчеше 3.5л/100км, че и май по едно време май взе и да ти връща нафта. Не се заяждам, ама не ми харесва коментари от сорта "колега кви са тия глупости дето пишеш ".
Айде със здраве

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: Благоевград
Кара: Bmw E46,04`330d

Re: Гори много масло. Моля за съвет !

Мнение от Oleg-16V » 07 Авг 2009, 12:43

klita написа:
Oleg-16V написа:
pazokolarov написа:
minas_filibe написа:Силно съм притеснен. Обикновено на 10 000 км. си досипвам 1 литър масло. ( Дали е полу-синтетика или минерално 15W 40 винаги досипвам когато карам в страната), но се прибрахме от почивка 3200 километра в едната посока изминати за около 30 часа със средна скорост около 130 км/ч. и Оооооо УЖАС !!! На отиване се наложи да долея 2 литра и на връщане още толкова ...

http://store.picbg.net/pubpic/6B/06/514 ... d86b06.jpg

Колега, това което си описал се нарича екстремно натоварване на двигателя. За да поддържаш средна скорост 130 км/ч значи си се движил доста здраво. Двигателя не е нещо кой-знае колко по-различно от живия организъм, като най-грубо сравнение. Ако си вървиш нормално - не се потиш, ако почнеш да бягаш - ставаш вир-вода.

За съвременните бенз. двигатели е нормално да изразходват до 1л масло на 1000 (хиляда) км, за дизелите - до 1,5л. Естествено, зависи от карането и състоянието на двигателя.
Ще допълня поста малко по-късно.

колега кви са тия глупости дето пишеш в момента при 5000 км един перфектен поддържан мотор не харчи масло това е !
харчи ли масло мотора е спекъл и е на много хиляди километри !
харчи ли 1 литър на 1000 км мотора трябва да се отвори и да му се направи ремонт глупостите с различните масла и добавките са вече минало наскоро правихме едно бмв от италия е46 бензиново вътре беше калчища в мотора и нагари сега не харчи никакво масло макс на 0 км и на 5000км пак е на макс това е !а моето Е46 320д 150 коня не харчеше също въобще масло !
та караме БМВ-та в крайна сметка трябва да са ни перфектни моторите,а не да доливаме масло

Хич не пише глупости момчето, ами ви го каза много точно и правилно.
Не сравнявайте пробеците които правите за 6 месеца или една година (10 или 15 хил. км.) с пробег които се прави за няколко часа и то на бързо каране. За мен лично, щом на колегата му е горяла колата около 1л за 10 хил.км., напълно нормално е при такова каране и толкова километри да ги изгори. двигателя и той си иска неговото.
Oleg-16V - твоето БМВ го знаем всички в този форум , дето харчеше 3.5л/100км, че и май по едно време май взе и да ти връща нафта. Не се заяждам, ама не ми харесва коментари от сорта "колега кви са тия глупости дето пишеш ".
Айде със здраве

между другото имам свидетели за този разход от 3.5-4.2,но няма да спорим второто което е моето БМВ съм го карал само във 4000-5000оборота на пълен спек постоянно и много добре знам за какво става въпрос,но няма да разводняваме темата и да спорим излишно

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook