Спукано предно стъкло.Спешно!!!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2337
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N42B20 с ръкавици
Мечтае да кара: Spitfire

Мнение от Archangel » 05 Авг 2009, 10:24

Дивна - почти 100% ти го признават за щета. За оригинално...ако е до 5 годишна колата мисля. Иначе не признават отстраняване на дефекти в официални сервизи. Може обаче да се договориш да ти изплатят каквото по принцип биха по експертна оценка и ти да си добавиш пари за оригинално стъкълце. Аз така си боядисвах колата в Дару Кар миналия месец - 389лв. ми изплатиха по оценка и аз си доплатих останалата част от боядисването.
Rainbow shaker,
On a stallion twister,
Bareback rider,
On the eye of the sky,
Stormbringer coming down,
Meaning to stay,
Thunder and lightning,
Heading your way..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e65 730d SE
Мечтае да кара: m5

Мнение от optimist » 05 Авг 2009, 13:34

Карам вече 20 х км с турско стъкло и не виждам разлика, когато взех колата от Австрия я карах на самоход до тука с пукнато оригинално и разлика не видях :roll: До сега няма никви проблеми нито шум нито пукнатини
Може би оригиналното си е най-добре ма аи разликата в цената си е съществена :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Мнение от unikalen88 » 05 Авг 2009, 15:37

абе разлика каква мислите ще има в стаклата,никаква само в цената,монтажа ако е като хората-невиждам каде е проблема

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2337
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N42B20 с ръкавици
Мечтае да кара: Spitfire

Мнение от Archangel » 05 Авг 2009, 16:24

unikalen88 написа:абе разлика каква мислите ще има в стаклата,никаква само в цената,монтажа ако е като хората-невиждам каде е проблема


Проблема е качеството на изработка на стъклото. Това е като с тайванските брони примерно и оригиналните, макар че там разликата е още по-трудно забележима. Аз за стъкло, което при евентуален удар само ще се напука, а няма да се пръсне - няма да жаля пари. Моето не е оригинално, а някакво френско. Преди зимата съм запланувал едно оригинално стъкло Секюрит - три пласта по съвременна технология. Турските стъкла на Кобра са двупластови, без филм между тях и при удар средна категория се пръскат на големи парчета, които са доста по-опасни от нормалното пръснато стъкло, което става на "кристали".
Rainbow shaker,
On a stallion twister,
Bareback rider,
On the eye of the sky,
Stormbringer coming down,
Meaning to stay,
Thunder and lightning,
Heading your way..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Мнение от vavilon » 05 Авг 2009, 18:18

Точно така и аз затова си карам с двумилиметровата си пукнатина породена от камъче. Грам не е мръднало вече една година. Не е лепено или нещо такова.


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 05 Авг 2009, 18:45

Утре отивам до Ихтиман да си взимам стъклото.....оригинално клима комфорт със зелена ивица за сензор.Щях да го поръчвам ново но ми изпадна супер оферта.Иначе естествено че има разлика в стъклото както каза Archangel.Оригиналното си е оригинал,а не някакво турско дето от жегата ще се разшири и ще се пръсне.....по колата досега не съм прежалил и 1 лев и за това цялата кола ми е бетон,нищо не скърца,тропа хлопа и т.н.....няма да правя компромис и със стъклото защото си обичам БМВ-то!!!
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 05 Авг 2009, 19:25

това с клима комфорта не ми харесва
ако сменям ще гледам да го няма
всъщност при мен и сега радардетекторът не работи така както очаквам т.е. лови на доста по-малка дистанция
по какво се разбира дали е с клима комфорт или не? само по лилавия цвят?


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 05 Авг 2009, 22:00

да,когато лилавее и е потъмнено е с климат комфорта,като го сложа ще видя как хваща радара,то така или иначе се изтарикатиха ушевите и го включват когато си им е кеф....Иначе е много приятно да не ти напича таблото като тиган,като се кача в другите ни БМВ-та там все едно климатика е работил до преди малко а колата е на слънце,а като влезна в мойта и направо фурна
Изображение


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 07 Авг 2009, 18:21

Колеги,днес смених стъклото стана така че само по номера на стъклото може да се различи че е сменяно,сега с климат комфорта е друго,като карам на слънце в колата е доста по хладно от преди.А това че не хваща радарите не е вярно....всичко си го лови перфект!!!Обаче има една малка подробност......сменихме сензора от 1-то на другото стъкло и си тръгна обаче самия сензор се лепи с безцветно двойнолепещо,то е като силикон но по гъсто.Обаче когато майстора ми го залепи влезна въздух между лепенката и стъклото и сега стои грозно....не че е нещо кой-знае какво но ме дразни.Та предложете как да извадя въздуха или да лепа наново???
Изображение


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 07 Авг 2009, 18:51

Намерих топлата вода....който има проблем със сензора(отлепен,с мехурчета въздух и т.н.) ето решението http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=615032 .До колкото разбирам пича го е направил със силикон.Ако може някой да преведе по-подробно операциите ще съм благодарен много....можеби не само аз :)
Изображение


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 08 Авг 2009, 18:04

От 3-тия път днес и аз си направих сензора перфектен без абсолютно никакъв въздух...а бе все едно излиза от завода!!!!Много съм доволен от постигнатото благодарение на предния ми пост в който съм посочил инфото!!!
Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Спукано предно стъкло.Спешно!!!

Мнение от Zagy » 31 Юли 2010, 14:24

Айде и аз в кюпа - вчера на Цариградското едно камъче ми направи шлюпка на предното стъкло :ranting:

Много е малка - като 2 стотинки, но е доста централно разположена. Кажете да сменям ли стъкло или да отивам да ми го поправят - гледам, че има места, където ги лепят с някакви полимери. Стъклото ми май е оригиналното и ако може да се оправи не искам да ми го сменят.

Някакви идеи?
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: Столицата
Пол: Мъж

Re: Спукано предно стъкло.Спешно!!!

Мнение от fedoracore » 31 Юли 2010, 16:15

хубаво е и уплатнението да се смени с ново.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1044
Регистриран на: 27.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 24 Клапанова гад!!!
Мечтае да кара: М3 Е36 3.2

Re: Спукано предно стъкло.Спешно!!!

Мнение от delas_328 » 31 Юли 2010, 18:45

Според мен турско или оригинално няма никакво значение
По-добре известен пияч, отколкото анонимен алкохолик!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Спукано предно стъкло.Спешно!!!

Мнение от Next » 31 Юли 2010, 19:06

delas_328 написа:Според мен турско или оригинално няма никакво значение

Има има... турското е на вълнички като го погледнеш от вътре и много дразни като се променя изображението дори главата може да те заболи от по дълги пътувания.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook