Спукано предно стъкло.Спешно!!!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Спукано предно стъкло.Спешно!!!

Мнение от quickshare » 04 Авг 2009, 19:50

Здравейте колеги,нещо нямам късмет ми се струва....днес си спуках предното стъкло на Е46-цата с пръчката на която се закача чистачката......просто се откачи и металното бам в стъклото и има 5-6 пъкнатини по 15 санта горе долу.Та въпроса ми е,някой сменял ли е предно стъкло и колко струва......държа да е оригинално защото съм чел какви ли не неща като шум и т.н. от ментетата.Кажете защото другата седмица пътувам за морето и до тогава трябва да го оправя!!!

И едно друго нещо,парктроника понякога ми пищи постоянно без причина,през повечето време си е наред но почти всеки ден ми се случва като дам на заден ход и да пищи...според вас някой от датчиците ли е или хлабава връзка????
Изображение


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: Спукано предно стъкло.Спешно!!!

Мнение от milennyc » 04 Авг 2009, 20:17

quickshare написа:Здравейте колеги,нещо нямам късмет ми се струва....днес си спуках предното стъкло на Е46-цата с пръчката на която се закача чистачката......просто се откачи и металното бам в стъклото и има 5-6 пъкнатини по 15 санта горе долу.Та въпроса ми е,някой сменял ли е предно стъкло и колко струва......държа да е оригинално защото съм чел какви ли не неща като шум и т.н. от ментетата.Кажете защото другата седмица пътувам за морето и до тогава трябва да го оправя!!!

И едно друго нещо,парктроника понякога ми пищи постоянно без причина,през повечето време си е наред но почти всеки ден ми се случва като дам на заден ход и да пищи...според вас някой от датчиците ли е или хлабава връзка????


Кобра.... пробвай там. Според екстрите ти на колата ще ти намерят и стакло(сензр за дъжд ако имаш)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Мнение от kriso85 » 04 Авг 2009, 20:26

В Кобра стъклата са турски ;)
Оригинално - в някой дилър ;)
Може и неоргинално , но хубаво (виж СЕКУРИТ стъкла кой предлага, те оригиналните са такива, но ако няма лого на БМВ ще е по-евтино).
Мойто е някакво финландско (сменяно е) и да ти кажа е доста добро - не откривам никаква разлика с оригиналното на други Е46ци
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 04 Авг 2009, 20:40

първо се отбиваш при застрахователите, а после в Дару кар или Камор
приготви се за 700-1000лв в зависимост от екстрите

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 23.05.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW E60 525d
Мечтае да кара: Космически кораб

Мнение от KyoSan » 04 Авг 2009, 21:39

И аз скоро сменях стъкло. Вярно турско сложих(но при мен работата беше спешна и нямах кой знае какъв избор).Цялата процедура ми струваше 160 лв (стъкло с една година гаранция + монтаж). Ако имаш няколко дни на разположение според мен най добрия вариант е да си намериш оригинално стъкло на старо - цената пак е като за китайско или турско(ново) но поне знаеш че стъклото макар и старо си е с немското качество,UV филтрите и тн.Успех.


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 04 Авг 2009, 21:44

Най-лошото е че това става няколко дена след изтичането на каското и сега си плащам всичко аз,но няма да направя компромис.Видях че в дарукар най-доброто стъкло(климат комфорт с ивица отгоре и за сензор струва 990лв.,само с ивица за сензор струва 707лв,а обикновенното за сензор стува 643лв.Смятам да сложа от 990лв,зависи от отстъпката която ще ми направят!

В М кар ще ми го направят ли като оригинал или ще се усерат...някой има ли впечатление от тях по този проблем?
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 04 Авг 2009, 22:03

предполагам ще се справят (все пак е само едно стъкло )
после ще споделиш вчепатления, че мисля да посетя някоя автомивка утре по обяд :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 335
Регистриран на: 12.11.2007

Мнение от kokakabana » 04 Авг 2009, 22:08

вчера проверявах за стъкла и искаха 160 лв с цвтна ивица горния край итн. с сензор искаха около 190 лв. но съвета мие ако пукнатото не е много иди да ги залепят слагат някакъв фотополимер и става най добре иначе кадето и да ходиш никога няма да е същото. ако ти е от скоро пукнатината недей да го миеш и да пускащюш стъкломиещото защото флизало мрасотия и мойе да не стане на мен ми отказаха да го липят защото азнезнаех от кога е спукано моето и затова ще карам атака докато може.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2337
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N42B20 с ръкавици
Мечтае да кара: Spitfire

Мнение от Archangel » 04 Авг 2009, 22:19

Имай предвид, че климат-комфорт стъклото блокира или намалява значително силата на повечето радио-сигнали - примерно радар-детектора ти става почти безполезен.
Rainbow shaker,
On a stallion twister,
Bareback rider,
On the eye of the sky,
Stormbringer coming down,
Meaning to stay,
Thunder and lightning,
Heading your way..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 20.01.2008
Пол: Мъж
Кара: Е61
Детайли за колата: 525ix

Мнение от klita » 04 Авг 2009, 22:21

На мен ми счупиха задното, и от застрахователя ми покриха щетата в КОБРА.
Там ми сложиха http://www.saint-gobain-sekurit.com/en/index.asp ето на тази фирма.
Аз съм доволен. Беше някъде около 300-400 лв. не се сещам.

Относно парктроника, свали бронята, зачисти си буксите . При мен помогна.

Поздрави
Последна промяна klita на 04 Авг 2009, 22:26, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Мнение от Next » 04 Авг 2009, 22:25

Аз си поръчах от кобра стъкло с сензор за дъжд, атермично и сеник на марка pilkington арнглиско е и е супер качествено :winky: за 660лв с монтажа
Изображение


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 04 Авг 2009, 22:25

kokakabana написа:вчера проверявах за стъкла и искаха 160 лв с цвтна ивица горния край итн. с сензор искаха около 190 лв. но съвета мие ако пукнатото не е много иди да ги залепят слагат някакъв фотополимер и става най добре иначе кадето и да ходиш никога няма да е същото. ако ти е от скоро пукнатината недей да го миеш и да пускащюш стъкломиещото защото флизало мрасотия и мойе да не стане на мен ми отказаха да го липят защото азнезнаех от кога е спукано моето и затова ще карам атака докато може.


Ми стъклото ми има няколко пукнатини които са доста дълги и там където се е ударило желязното рамо на чистачката има като отлюпено парче стъкло.....и да го залепят няма да е толкова евтино,така че поне за мен е да си взема едно ново стъкло и край....иначе ще стане същото според мен няма да има разлика.А да питам намерих едно клима комфорт за сензор обаче е от 330д...та ще стане ли за 320д????
Изображение


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 04 Авг 2009, 22:29

Archangel написа:Имай предвид, че климат-комфорт стъклото блокира или намалява значително силата на повечето радио-сигнали - примерно радар-детектора ти става почти безполезен.

Другите ни БМВ-та нямат радар само моя има.....но само мойто стъкло е обикновенно а не с лилав отенък демек климат комфорта.....освен че пробвам на другите като сложа радара дали хваща куките.Иначе е доста станно че спира сигналите
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Мнение от Next » 04 Авг 2009, 23:30

да де води се ателмично лилаво е и има вътре метални нишки за да отстранява слънчевите лъчи и да запазва температурата продължително време в определени градуси от климатроника с една дума п лесно се контролира температурата и аз такова си сложих и съм мн доволен а пък е газарийка по трудно се виждаш :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 384
Регистриран на: 24.02.2004
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E46 - 320 Ci , Pajero - 3.2 DID

Мнение от divna_ » 05 Авг 2009, 0:26

И аз имам проблем :( Камъче удари и имам пукнатинка 2 см.
Застрахователя признава ли в този случай смяна на стъклото и дали плаща по фактура ако реша да е оригинално? Оригиналното ми сега е с ивица и сензор.
Не искам лепене с полимерииии ........


извинявам се, че ползвам чужда тема

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook