скърцане при бавно каране ???

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: скърцане при бавно каране ???

Мнение от Zagy » 09 Авг 2010, 10:33

Дори и да има ръб накладките пак няма да стържат, като опрат в него... има едни ламаринки, които служат за насочване на въздух към дисковете - виж дали някоя от тях не опира някъде.
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 471
Регистриран на: 22.07.2007

Re: скърцане при бавно каране ???

Мнение от kasabov » 10 Авг 2010, 22:40

това скърцане не е ли по-скоро суркане или като опиране? Аз имах такъв шум, който се засилваше по завойчета. Отзад имах големи ръбове на дисковете и след смяна млъкнаха. И сега 3-4000 км по-късно пак почнах да го чувам, а отпред също са нови дисковете. Чудя се какво може да стърже така...Имам чувството , че отзад леко ми държат спирачките или ръчната, не знам точно, но много трудно завъртам на ръка задните гуми, а и като ги завъртя се чува леко стържене...не знам дали е същото като съм в колата в движение или не.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 13.06.2008

Re: скърцане при бавно каране ???

Мнение от kasico » 11 Авг 2010, 11:08

Аз имам подобен проблем. Колега извинявай че използвам твоята тема но да не отварям нова искам да попитам и аз относно Скърцане. Скърцането което чувам аз се чува само отпред в дясно и е само когато завивам надясно( когато въртя волана надясно без значение напред ли се движа или назад) в бавни скорости. Видях че ми е спукан десния амортесьор и е изтекъл, но може ли от това да е скърцането? Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 15.09.2009
Местоположение: USA, Los Angeles
Пол: Мъж
Кара: BMW ZHP Limited Rare Edition 303 hp
Мечтае да кара: ...вече го кара :)

Re: скърцане при бавно каране ???

Мнение от Spawn » 11 Авг 2010, 12:54

Isys написа:Oх хора я кажете,бе вчера смених носача,чисто нов но не смених тампона отзад,сложих го и уж нови шарнири,всичко 6 апак скарца като карам бавно,като натисна ряско спирачка,като завивам,все едно лада карам... от кво може да е!!! :confused:


Колега тампони на носачите са.И аз имам този проблем.Ама при мен така здраво скърца отзад, че все едно каруца карам.Преди 6 месеца ги напръсках със един такъв спрей за смазка от Алати и спряха.Но вече колкото и да пръскам , си скърцат и това е.Плачат си явно за смяна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 381
Регистриран на: 22.04.2010
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: M6

Re:

Мнение от bochogogogo » 18 Авг 2010, 20:24

gido написа:да не са наклатките на ръчната,като се разскърца пак,опъваи леко ръчната и ако спре са те

ръчната отделни накладки ли има?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 381
Регистриран на: 22.04.2010
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: M6

Re: скърцане при бавно каране ???

Мнение от bochogogogo » 18 Авг 2010, 20:28

Та при мен също скърцаше отзад и се оказа между диска и предпазната ламаринка се извадила някаква малка пружинка и се е навряла там и няма вадене.Скърца на желязо.Ваденето беше много трудно.Като махнеш джантата погледни!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

Re: скърцане при бавно каране ???

Мнение от mili4uk » 19 Авг 2010, 8:33

Колега,
спри на място и я разклати и виж дали го има скърцането пак.....
отделно.. погледни за всеки случай и дали нямаш отзад от ляво откъсване от купето.
viewtopic.php?f=34&t=149369&hilit=%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%8A%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5

в много сучаи се е оказвало че такова скърцане идва от горепосочения проблем !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 15.09.2009
Местоположение: USA, Los Angeles
Пол: Мъж
Кара: BMW ZHP Limited Rare Edition 303 hp
Мечтае да кара: ...вече го кара :)

Re: скърцане при бавно каране ???

Мнение от Spawn » 19 Авг 2010, 9:59

Вчера вдигнахме колата на повдигач за да видим за скърцането - поне при мен се оказа, че е от едни малки тампончета на шарнира, точно позиционирани до джантата горе.Пръскахме бая , спряха за няколко дена и пак почнаха.Смяна трябва, цената им е 45 лв тампона ама хубав и качествен, иначе има и от 20 лв, но не ги препоръчвам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 9.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: скърцане при бавно каране ???

Мнение от Nikolay86 » 26 Сеп 2010, 15:41

Колеги,имам подобен проблем,като колегата със скърцането(свиренето)при каране по-инерция,изобщо при движение на колата до 60-80км.На по-високите скорости не го чувам..Като се движа се чува това скърцане(свирене)непрекъснато..Забелязва се не веднага,а като колата позагрее и се почва :banghead:При натискане на спирачката изчезва.. Смених лагер главина,диска е нов,накладките са нови(то това скърцане се появи от както ги смених,тея накладки)То остана само спирачен апарат да е блокирал.За мен това остана,накладката да се търка в диска непрекъснато :dunno:
Виждам,че тук сте разисквали темата..(макар и колата ми да е Е39),реших да попитам и при вас също,двата автомобила са доста близки.Ако някой може да помогне с мнение,ще съм благодарен :yes: Че маса пара потроших и си свири..
Благодаря предварително :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 9.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: скърцане при бавно каране ???

Мнение от Nikolay86 » 30 Сеп 2010, 14:12

Nikolay86 написа:....


Пороблема е решен..Виенето беше от "хубавите" накладките,който бях купил-PAGID(голям боклук)Сложих оригинални BMW,вече не се чува това виене :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: РИМ
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 03 TOURING

Re: скърцане при бавно каране ???

Мнение от sasho_80 » 27 Фев 2011, 20:36

колеги и при мен скарца, след смяна на накладки БОШ! при почти спряла кола се чува от време на време, отпред от дясната страна силно скарцане , минал съм 100 км само. може ли да е от накладките и да трябва да изчакам малко да се понаместят? дисковете ми имат малък ръб.
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 6.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на ток
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: скърцане при бавно каране ???

Мнение от nik4o_83 » 27 Фев 2011, 23:22

PAGID съм слагал само веднъж и повече няма да сложа! Скърцат да си ...бе бабата!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 9.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: скърцане при бавно каране ???

Мнение от Nikolay86 » 28 Фев 2011, 0:47

nik4o_83 написа:PAGID съм слагал само веднъж и повече няма да сложа! Скърцат да си ...бе бабата!!!

Тая марка я намразих до живот :mhihi: Но явно тея нашите тука,които купуваме са боклук..чувам има колеги доволни от накладките.Явно ние сме случили на "истински" Pagid :mhihi:

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: скърцане при бавно каране ???

Мнение от © » 28 Фев 2011, 21:23

то проблема, че скърцат е никакъв в сравнение с това, че при третото спиране от 160 до 0 се буквално се запалиха

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: скърцане при бавно каране ???

Мнение от PaLMaL » 08 Мар 2018, 23:56

Колеги и аз имам подобен проблем.Да отбележа , че цялата предница е сменена , без тампони на стаб щанга.Амортисьори , тампони макферсън , носачи , тампони носачи , биалетки , рециклирана рейка и това скръцане се появи след смяна на амортисьори.Сложил съм KYB .Усеща се , като се кара през черен път с дупки , когато амортисьора се разтяга и свива много.Също и когато слизам и се качвам на бордюр.Възможно ли е да е нещо от пружината ? Да се е разместила или ? Чува се и от двете страни.

Също така имам и едно потропване (тъп звук) когато карам бавно по паваж , сякаш метал. Мислех си за накладки , но като натисна спирачката не се променя.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook