Система за миене на фаровете

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW

Re: Система за миене на фаровете

Мнение от gavrone » 14 Фев 2017, 12:35

Един приятел изпръска две казанчета течност за чистачки докато се усети,че миенето работи само на запалени фарове :dummy:
BMW POWER

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Система за миене на фаровете

Мнение от iNfoster` » 12 Мар 2017, 13:25

Не ми работи миенето на фаровете какъв може да е проблема? Бушона е здрав, като дръпна лостчето да пръсне, се чува моторчето как бучи да пръска но нищо не излиза да пръска. Някакви идеи от къде да започна?

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 2.03.2017
Местоположение: София

Re: Система за миене на фаровете

Мнение от kirmer » 12 Мар 2017, 13:40

И аз не бих се занимавал да ги оправям. Системата е ефективна в много специфични условия, които са доста редки по нашите ширини (сняг на пътв + ниски температури, които да замразаят каквото се лепне по фаровете). На предната си кола даже махнах бушона да не пръска :)
Да е жива и здрава химията :) Стероидите помагат...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Система за миене на фаровете

Мнение от Denmark » 13 Мар 2017, 0:12

Аз мойте пръскалки ги спрях с апп-а за андроид, че само правят мазало отпред. Просто на няколко дена ги минавам с една мокра и една суха кърпичка и светят идеално. Освен това ме дразни, че докато пръскат на фаровете чистачките въртят на сухото стъкло...

iNfoster` написа:Не ми работи миенето на фаровете какъв може да е проблема? Бушона е здрав, като дръпна лостчето да пръсне, се чува моторчето как бучи да пръска но нищо не излиза да пръска. Някакви идеи от къде да започна?


Е то ако се чува моторчето, значи трябва да почне да ти пръска на стъклото поне. Може и твоите са спряни и за това да не пръска на фаровете.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Система за миене на фаровете

Мнение от DoesNot » 13 Мар 2017, 14:37

iNfoster` написа:Не ми работи миенето на фаровете какъв може да е проблема? Бушона е здрав, като дръпна лостчето да пръсне, се чува моторчето как бучи да пръска но нищо не излиза да пръска. Някакви идеи от къде да започна?

Най-вероятно проблема ти е в телескопите (джаджите които излизат). Търси си работещи втора употреба, че нови са скъпи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Система за миене на фаровете

Мнение от iNfoster` » 13 Мар 2017, 21:37

Denmark написа:Аз мойте пръскалки ги спрях с апп-а за андроид, че само правят мазало отпред. Просто на няколко дена ги минавам с една мокра и една суха кърпичка и светят идеално. Освен това ме дразни, че докато пръскат на фаровете чистачките въртят на сухото стъкло...

iNfoster` написа:Не ми работи миенето на фаровете какъв може да е проблема? Бушона е здрав, като дръпна лостчето да пръсне, се чува моторчето как бучи да пръска но нищо не излиза да пръска. Някакви идеи от къде да започна?


Е то ако се чува моторчето, значи трябва да почне да ти пръска на стъклото поне. Може и твоите са спряни и за това да не пръска на фаровете.

Моторчето се чува само първия път когато дръпна лостчето. След това се чува така пак след 4-5 дърпания на лостчето.
Възможно ли е наистина да спрени софтуерно? Скоро ще си взимам диагностика и ако е така ще си ги включа. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: Плевен
Кара: пил
Мечтае да кара: пил и да стигне жив
Детайли за колата: мътни

Re: Система за миене на фаровете

Мнение от EH0260BB » 13 Мар 2017, 22:25

iNfoster` написа:Моторчето се чува само първия път когато дръпна лостчето. След това се чува така пак след 4-5 дърпания на лостчето.
Възможно ли е наистина да спрени софтуерно? Скоро ще си взимам диагностика и ако е така ще си ги включа. :)


Миенето на фаровете работи на интервали и само когато са включени, точно като го описваш при теб. За по-лесна проба включваш на габарити и после въртиш и връщаш ключа за палене на 1ви контакт преди всяко пръскане на течността за миене - така пръскалките винаги ще се задействат.

Щом като си сигурен, че моторчето за пръскалките (предното моторче, точно зад фара) бръмчи/работи, издърпай внимателно скобата нагоре и откачи маркучето което излиза от него. Виж дали така помпичката ще пръска течност.
Има вероятност телескопите в пръскалките да са запекли и да не могат да се разпънат и пръскат. Ако и при откачено маркуче, помпичката не пръска вариантите са:
- турбинката вътре в помпичката да е превъртяла - моторчето й работи не не върти перката
- някой преди теб да е запушил помпата и тя да не може да дърпа течност - това се "прилага" когато пръскалките на фаровете текат и течността изтича през тях.
40345

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Система за миене на фаровете

Мнение от NGneer4eto » 13 Мар 2017, 23:04

Да блокират двата телескопа едновременно - къде тоз късмет? По-скоро предишният собственик е направил едно добро дело и е затапил шлауха.
За всички, които искат да се отърват от тази "цапаща" екстра - сваляте бушон 51 и всички проблеми на пръскалките се решават. Няма затапвания, откачане на моторчета и други глупости. Хората от БМВ са били добри и са помислили за нас и са предвидили цял бушон само за моторчето на пръскалките на фаровете. :D Поне по схемата за бушоните няма друг консуматор. Въпреки че 30А ми се виждат малко множко за тая помпичка, не съм открил засега нещо да не работи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: Плевен
Кара: пил
Мечтае да кара: пил и да стигне жив
Детайли за колата: мътни

Re: Система за миене на фаровете

Мнение от EH0260BB » 14 Мар 2017, 11:32

Миенето на фаровете е препоръчително да работи при ксеноновите фарове. Така фаровете не заслепяват и стъклата им не замръзват зимата. Ако се слага хубава течност, тя се изпарява и не цапа особенно. Дайте сега да спрем и помпичката за чистачките, че като пръска по стъклото то се цапа по краищата, където не може да мине чистачката :mhihi: .

При мен са активирани "американски" дневни светлини и през деня миенето на фаровете не работи и така "пестя" от течността.

Бушона на моторчето е 30А сигурно защото е доста мощно и прави по-голямо налягане за да разпъне телескопите на пръскалките.
Явно затова кабелите на буксата му са с по-голямо сечение, пък има и реле.
40345

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Система за миене на фаровете

Мнение от NGneer4eto » 14 Мар 2017, 19:33

EH0260BB написа:Миенето на фаровете е препоръчително да работи при ксеноновите фарове. Така фаровете не заслепяват и стъклата им не замръзват зимата. Ако се слага хубава течност, тя се изпарява и не цапа особенно. Дайте сега да спрем и помпичката за чистачките, че като пръска по стъклото то се цапа по краищата, където не може да мине чистачката :mhihi: .

При мен са активирани "американски" дневни светлини и през деня миенето на фаровете не работи и така "пестя" от течността.

Бушона на моторчето е 30А сигурно защото е доста мощно и прави по-голямо налягане за да разпъне телескопите на пръскалките.
Явно затова кабелите на буксата му са с по-голямо сечение, пък има и реле.


ТО хубаво, ама като дадеш 10-15 лв за автомивка и си изгубиш 60-90 минути от деня и по навик после решиш да си измиеш стъклото и задържиш лостчето малко повече... :censored: :censored: :censored:
Те ксеноните и без това светят 2 пъти по-слабо от халогените, като се зацапат хич нищо не се вижда по тъмно. Затова ща, не ща ги чистя с парцала през определени километри. А пръскалката съм я наблюдавал 2 години и гаранция, че нищо не чисти. А иначе си цапа доста качествено. Не съм я пробвал с течност за 100лв/литъра на БМВ, но пак ме съмнява да има чак такъв резултат.
Я дай някаква препратка към тая шукарийка "американски" дневни светлини, че звучи интересно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: Плевен
Кара: пил
Мечтае да кара: пил и да стигне жив
Детайли за колата: мътни

Re: Система за миене на фаровете

Мнение от EH0260BB » 14 Мар 2017, 20:51

Аз ползвам течност на Sonax (това не е реклама) и тя не остава почти никакви следи по фаровете и предния капак. А тези "американски" дневни светлини по принцип не са много законни в Европа, но аз карам само в БГ и не съм имал проблеми. При тях се кодира лайт модула и при положение 0 на копчето за фаровете винаги светят дългите на процент - т.е. на крушките на дългите се подава по-ниско напрежение и те светят по-слабо, без да заслепяват през деня.
Така освен че пестя течност за чистачки, пестя и от ксенонови крушки през деня :mhihi: .
Последна промяна EH0260BB на 28 Мар 2017, 12:05, променена общо 1 път
40345

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320i а вече и 320d с пакет ;)
Мечтае да кара: M3

Re: Система за миене на фаровете

Мнение от govedarov » 15 Мар 2017, 0:55

И какъв е смисъла да ти святят постоянно фаровете като без проблем можеш да сложиш рингове дето да са ти габарит ? Аз фаровете ги пускам само на тъмно , през деня на габарит с ринговете и никога не съм имал проблеми с полицията. Така хем не хабя ток на ксенона хем не тормозя акумулатора ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Система за миене на фаровете

Мнение от NGneer4eto » 15 Мар 2017, 8:33

Той човекът го е обяснил - няма да буташ копчето за фаровете, а те светват сами. Друг е въпросът, че си заслепяват доста дори през деня, въпреки, че са на някакъв процент. Аз също съм с рингове, но се случва да ги забравям и си е късмет,че досега не са ме спряли.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Система за миене на фаровете

Мнение от Denmark » 16 Мар 2017, 0:33

^^ може да им намалиш процента за да светят по-слабо -> в carly май беше 35% най-малкия процент.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Система за миене на фаровете

Мнение от Kris » 16 Мар 2017, 16:01

Колеги,
да Ви кажа най-честия проблем при тази система: Моторчето/помпичката!

1. Моторчето за пръскалките на фаровете, не е същото като това за пръскалките за стъклото. Малко по-голямо е и е доста по-мощно. Т.е. ако е сменявано с обикновено някога, ще се чудите защо бръмчи, а не пръска.

2. Доста често на тези моторчета им заминават "лопатките" на оста и съответно не правят достатъчно налягане и само си бръмчат, а ние се филмираме с маркучи, релета и т.н.


Това естествено е ако чувате моторчето "да бръмчи" и никъде не е прекъсната по маркучите системата.

P.S.
И с чисто ново моторче за чистачки, не става. Налягането което прави това за фаровете е по спомен около 10 пъти по голямо.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook