таралеж или крайното стъпало на вентилатора

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от VladiE » 02 Дек 2017, 21:24

Това е което ти описах.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от NGneer4eto » 06 Дек 2017, 23:39

Колеги да използвам темата. По принцип нямам проблеми с парното, но от онзи ден забелязах, че като изрежа по-сериозно колата и започва да духа доста по-горещ въздух и като че ли леко по-силно(не съм сигурен). Това за около 5 секунди след като съм успокоил темпото и се оправя. Има ли нещо, за което да се притеснявам по таралежа или така е нормално? Други оплаквания в регулирането нямам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от VladiE » 07 Дек 2017, 16:23

Взимаш един термометър и му пускаш сондата в духалката. Гледаш дали реално има разлика в температурата или си въобразяваш.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.11.2016
Пол: Мъж

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от todoroff1 » 13 Фев 2018, 19:51

Здравейте колеги!
Аз намерих временно решение на проблема,което го ползвам вече три месеца :D
За да не Ви се изтощава акумулатора(ако имате този проблем) просто намерете предпазител N.50 ,който е 40амперов и го извадете когато паркирате за по дълго време!!!
Като решите да тръгвате го поставяте и готово.
Не е много удобна опция,но пък върши идеална работа!!!
Прочетох целия форум,ако се повтарям с някой колега се извинявам!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от VladiE » 14 Фев 2018, 12:36

NGneer4eto написа:Колеги да използвам темата. По принцип нямам проблеми с парното, но от онзи ден забелязах, че като изрежа по-сериозно колата и започва да духа доста по-горещ въздух и като че ли леко по-силно(не съм сигурен). Това за около 5 секунди след като съм успокоил темпото и се оправя. Има ли нещо, за което да се притеснявам по таралежа или така е нормално? Други оплаквания в регулирането нямам.


И аз забелязах нещо подобно и започвам да се чудя дали не е задръстен радиатора. :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от NikVanov » 14 Фев 2018, 20:02

,,Аз намерих временно решение на проблема,което го ползвам вече три месеца :D
За да не Ви се изтощава акумулатора(ако имате този проблем) просто намерете предпазител N.50 ,който е 40амперов и го извадете когато паркирате за по дълго време!!!
Като решите да тръгвате го поставяте и готово.
Не е много удобна опция,но пък върши идеална работа!!!''
Колега, функцията на таралежа не е да пази акумулатора, а да управлява вентилатора на климатроника! Интересно ми е кои са тия три последователни месеца в годината, в които можеш да караш без климатик или парно? Нищо лично, но макар че е скъпичък за нашия стандарт без него не може!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 25.04.2016
Пол: Мъж

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от Lyubec » 16 Фев 2018, 7:22

Колеги, както си карам парното както е на топло започва за малко да духа студено за около 10 сек. и след това се оправя. Вече два пъти ми пада акумулатора. Дали е таралежа?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от VladiE » 16 Фев 2018, 12:47

Ако не греша, таралежа ти управлява вентилатора, но не и температурата. По-скоро причината е термостат.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 25.04.2016
Пол: Мъж

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от Lyubec » 17 Фев 2018, 16:16

Термостата е сменен малко преди зимата, защото имаше теч от него.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от Spit-Fire » 18 Фев 2018, 3:37

Здарвейте, колеги.
Днес си имам нова спонтанна изненада от колата.
Забелязах, че не духа парното. Няма никой дори на най-висока степен. После по някое време започна да духа за няколко секунди и пак спря и така няколко пъти.
Разглабях корите в багажника днес преди това, та малко се зачудих дали нещо там не съм направил, но като се замисля не би трябвало да има връзка между багажника и жиците в него и духалката на парното. Другото което правих онзи ден е пълно обслужване та за да сменя горивния филтър откачих буксите на клапаните за парното (ако са такива) , но после си ги закачих обратно и като цяло няма проблеми с температурата на парното а само с това, че ту духа - ту не.
Преди да поръчвам нов таралеж, това типично ли е за него ако е спрял своевременно да работи - ту духа, ту не?
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от NikVanov » 18 Фев 2018, 10:13

Колега, от това по-типично няма.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 26.02.2005
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от aleko » 23 Фев 2018, 21:28

Spit-Fire написа:Здарвейте, колеги.
Днес си имам нова спонтанна изненада от колата.
Забелязах, че не духа парното. Няма никой дори на най-висока степен. После по някое време започна да духа за няколко секунди и пак спря и така няколко пъти.
Разглабях корите в багажника днес преди това, та малко се зачудих дали нещо там не съм направил, но като се замисля не би трябвало да има връзка между багажника и жиците в него и духалката на парното. Другото което правих онзи ден е пълно обслужване та за да сменя горивния филтър откачих буксите на клапаните за парното (ако са такива) , но после си ги закачих обратно и като цяло няма проблеми с температурата на парното а само с това, че ту духа - ту не.
Преди да поръчвам нов таралеж, това типично ли е за него ако е спрял своевременно да работи - ту духа, ту не?


Колега правилно си се насочил в темата за таралежа . Произведени са преди повече от 13 години и сдават багажа - ремонта не е сложен за човек с технически умения , другия вариант е нов от магазина и забраваш за случая ... успех !

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 3.09.2016
Местоположение: Shumen/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 318i

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от sonaki » 26 Сеп 2018, 17:27

Здравейте,
от какво може да се получава това, че от духалките понякога спира да излиза въздух... Карам на дълъг път около час и нещо на климатроник направо да замръзнеш и в даден момент усещам как спира да излиза студено от духалките, а вентилатора си върти дори и на максимална степен бучи яко, но никой не излиза от духалките. Вчера вечерта пускам на топло, че времето застудя и вентилатора върти ама грам въздух не излиза от духалките и като спра 2-3 пъти от контролния панел вентилатора до края и пак го пусна са сеща лека по-лека и тръгва да духа както трябва, ако го пусна само да вкарва въздух от вън (на студено завъртяна врътка) без климатроник пуснат си духа, но обърна ли на топло или да пусна климатроника и духането умира, докато не се сети да тръгне като хората и духа и на каквото и да го сложа.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 24.12.2012
Пол: Мъж

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от like0723 » 10 Май 2020, 16:06

Здравейте колеги. Преди няколко дни духалките ми спряха и изобщо не искат да тръгват. До последно зимата си работеше и сега като прбвах климатика осъзнах, че няма никой. Предполагам, че е прословутия таралеж, но забалязах, че и перката за охлаждането на радиатора на климатима и тя не се включва. Та въпроса ми е, тоя тарележ управлява ли я и нея, или това отделен проблем и трябва да сменям и нея? Компресора се включва иначе и до последно миналото лято перката си работеше.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: таралеж или крайното стъпало на вентилатора

Мнение от ivoaudi » 16 Май 2020, 4:56

Съвсем отделни вериги са
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook