Въпрос за ел.прибиране на огледалата Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Въпрос за ел.прибиране на огледалата Е46

Мнение от ///M_Martin » 25 Май 2009, 17:05

Колеги интересува дали трябва да сменя само огледалата или и бутона вътре в купето(копчето и ел. модула).Искам огледалата да се прибират електрически нагоре а не механично настрани.
Интересува ме някой сменял ли ги е с такива и заслужавали си труда?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Мнение от kriso85 » 25 Май 2009, 20:22

То при ///М повера тая екстра не е ли серийна :roll:
Иначе има теми по въпроса (едната до скоро беше актуална) - просто напиши заглавието на темата в търсачката ;)
ПП: ей ти една произволна темичка :arrow: http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... B%E0%F2%E0
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 25 Май 2009, 20:56

Като гледам колегата е със седан а не с м-ка. Иначе при м-ката огледалата фабрично са така. Но и на седанчето можеш да ги направиш. Дали е трудно ще ти кажа че ти тряват 2 часа по час на врата.
Не че е трудно но аз със бавене и биричка ми одне толкова.
А иначе споредмен си заслужава.
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Мнение от ///M_Martin » 26 Май 2009, 0:22

Мерси колеги.Значи аз съм с пълен М-Пакет но просто това го нямам или предишният собственик не го е искал ;) Важното е че сега аз го искам така и дано стане!
Изображение
Изображение
Изображение[/img]

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 5.08.2006
Местоположение: Детройт, София

Мнение от Stoyan7777 » 26 Май 2009, 4:08

уу да махнеш тая емблема на ///М до тая на 320д, че...
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Мнение от ///M_Martin » 26 Май 2009, 9:19

.....че какво?
М-Пакет и дизелов мотор-кое не е така?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Мнение от kiko™ » 26 Май 2009, 9:42

Това ///М не значи че си с М-пакет, тоя знак се слага само на М-ките, при Ауди ги има подобен вид означения (спортния символ на "обикновенни" коли), но при BMW не ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 5.10.2007

Мнение от tankishev » 26 Май 2009, 10:16

ludia написа:Като гледам колегата е със седан а не с м-ка. Иначе при м-ката огледалата фабрично са така. Но и на седанчето можеш да ги направиш. Дали е трудно ще ти кажа че ти тряват 2 часа по час на врата.
Не че е трудно но аз със бавене и биричка ми одне толкова.
А иначе споредмен си заслужава.

Ех ... ама продължаваш да си говориш за тези 2 часа и биричка :D ... ами не е толкова лесно :!:
При теб беше лесно защото вече имаше сгъваеми огледала - и имаш модула ... при някои колеги също може да е лесно защото макар и да нямат модула имат окабеляването (мисля само американския пазар -там всичко им е пре-окабелено късметлийте)
.... НО ...
ако си нямал ел прибиране ще трябва да се пуснат кабели във вратите и зад конзолата, + нови букси за модула за управление (или поне за едната защото има екстра пин), + букси за модула за сгъване, и чак след това нови огледала ..... за последните има варианти със сгъване нагоре за седани - такива са на колегата лудия.

Проблемът, е че модулите за управление (този дето е на шофьорската врата) биват 4 варианта (с/без прибиране * с 1/2 букси) и може да се наложи окабеляване:
- с 2 букси ако нямаш ел.сгъване и нямаш памет на огледалата/седалките
- с 1 букси ако нямаш ел.сгъване но имаш 1 (централен) модул за памет на седалките (зад жабката)
- с 2 букси (но с 1 пин повече) ако имаш ел.сгъване но нямаш памет на огледалата/седалките
- с 1 букса ако имаш ел.сгъване и в същото време имаш и модули за памет на седалките във двете предни врати

..... а пък разликата м/у централния модул за памет на седалките и вариянта с 2 отделни такива е в памет на позицията на огледалата :D

Така че, може да се наложи и окабеляване :)
ПС. Мързи ме да проверявам за правописни грешки 8)
И мен ме "ужили" колега от форума:
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?p=1393313#1393313
Все още чакам извинение ... като от умрял писмо!

Изображение среден разход

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Мнение от ///M_Martin » 26 Май 2009, 10:34

Мерси много колега за подробното инфо-със сигурност няма да са два часа и биричка ;)
Но ако някой се наеме да ми помогне аз огледалата и модула ще си ги купя но сам няма да се оправя с тия жици със сигурност пак ще почерпя и повече от биричка! :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Мнение от alexsch » 26 Май 2009, 13:16

....а колко ще ти излезе целия масраф- имам предвид модулите + огледалата + кабелните снопове + бутона за прибиране?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2337
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N42B20 с ръкавици
Мечтае да кара: Spitfire

Мнение от Archangel » 26 Май 2009, 13:33

Сега, има вариант да нямаш нужда от двата модула във вратите. Според WDS(ел. схемите на всичко по колите ни) - кола до 2003та година се нуждае само от модул, копче и огледала с функция прибиране.
Аз взех старите огледала на Ludia, защото предпочитам всичко по колата да е ОЕМ, а тия //М огледала някакси развалят цялата визия според мен.

Стигнах до заключението да ги поставят в Дару кар и ще дам доводите си за това.
Знам абсолютно всеки кабел къде трябва да отиде, с какво трябва да се върже и на кой пин на буксата да се сложи. Проблемът е, че буксите, жиците и всичките конектори не могат да се поръчат отделно.
Какво имам предвид - например жиците - БМВ кабелите идват с определен накрайник. За огледалата са необходими 6 кабела с различна разцветка, дебелина от 0,35 до 0,5см и неизвестна дължина.
Да, обаче всяка разцветка на тези кабели идва в пакет от 25 кабела. От вносителите на части отказват да поръчат цял пакет и да ти дадат само 1 кабел, защото тия части разбирате, че никой не ги поръчва и няма как да се продаде остатъка.
Същото е и с буксата, която се включва в модула - пакет от 10, всяка букса по 6лв.
Аз се отказах, кофти е така, но ще трябва или да дам пари поне за букси и конектори и кабели да взимам от друго място, или да ги поставят в оторизиран сервиз.

Иначе ако приемем, че имаш всички налични накрайници за самите жици, букси в които да влязат тези накрайници - не е толкова трудно. По схемите са 6 кабела до самия модул. По два от всяко огледало, започват малко под стойката му вътре във вратата. Стигат до голямата букса между вратата и купето на колата, оттам пак по два се прокарват и закачат на буксата на модула - на пин 11 и 12 и на пин 7 и 8. Нещо такова. Не е голяма философия, но това, че фирмите доставчици отказват да ти дадат такива части поотделно едва ли не те задължава да го направиш в официален сервиз.
Rainbow shaker,
On a stallion twister,
Bareback rider,
On the eye of the sky,
Stormbringer coming down,
Meaning to stay,
Thunder and lightning,
Heading your way..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 5.10.2007

Мнение от tankishev » 26 Май 2009, 13:51

Archangel написа:Сега, има вариант да нямаш нужда от двата модула във вратите

Прав си ... както написах по-горе: модулите във вратите се слагат когато имаш памет на седалките и функцията им е да имаш и памет на огледалата (т.е. да помнят за всеки шофьор позиция).
И мен ме "ужили" колега от форума:
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?p=1393313#1393313
Все още чакам извинение ... като от умрял писмо!

Изображение среден разход

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Мнение от ///M_Martin » 26 Май 2009, 14:44

Аз лично стигам до извода че няма смисъл от това модифициране защото прекалено много со главоболията по инсталирането на тази екстра.мислех че е нещо по-лесно от към монтаж.Излиза по-добре да си взема оригинални огледала от е46 м3-може и да не се вдигат нагоре но поне няма да е чак такава разправия!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Мнение от xerial » 26 Май 2009, 17:31

martin_g60 написа:Аз лично стигам до извода че няма смисъл от това модифициране защото прекалено много со главоболията по инсталирането на тази екстра.мислех че е нещо по-лесно от към монтаж.Излиза по-добре да си взема оригинални огледала от е46 м3-може и да не се вдигат нагоре но поне няма да е чак такава разправия!


Колега малко офф : колата ти с десен волан ли е , че така ми се вижда ама все пак да питам? ( от любопитство)
Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Мнение от kiko™ » 26 Май 2009, 18:43

С тая лепенка GB как мислиш .......

а към колегата който пусна темата, оригинални огледала от М-ка няма да станат на твойта кола, ще трябват адаптери, а ако не държиш на формата на огледалото а само на начина му на прибиране можеш да си сложиш огледала от купе, и те няма да ти станат на колата без адаптери, но пък ще ти струват доста по евтино и са доста по-лесни за намиране.

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook