Каре на волана

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 31.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318 i
Мечтае да кара: Камаз

Re: Каре на волана

Мнение от salamaleikum » 25 Юли 2017, 23:03

При някой колега, дали има развитие? :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 16.06.2012
Кара: Audi 1.9 tdi;BMW e46 320da 12.2002

Re: Каре на волана

Мнение от danzel-jtd » 26 Юли 2017, 21:41

Вчера смених горното каре на волана и вече чукането изчезна.Не е трудно.Вече позицията на волана е както ми е удобно а не навън и нагоре.Давайте смело.
Не е важно да блъскаш във фитнеса, важно е как и с какво!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 6.05.2015
Пол: Мъж
Кара: e46 318i

Re: Каре на волана

Мнение от laudata » 24 Авг 2017, 7:50

кое е горното къре?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 16.06.2012
Кара: Audi 1.9 tdi;BMW e46 320da 12.2002

Re: Каре на волана

Мнение от danzel-jtd » 24 Авг 2017, 22:03

долното се вижда до рейката ,а горното е към 25-30 см нагоре по пръта
Не е важно да блъскаш във фитнеса, важно е как и с какво!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 31.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318 i
Мечтае да кара: Камаз

Re: Каре на волана

Мнение от salamaleikum » 29 Окт 2017, 22:21

danzel-jtd написа:долното се вижда до рейката ,а горното е към 25-30 см нагоре по пръта

Може ли да опишеш точно тракането?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 31.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318 i
Мечтае да кара: Камаз

Re: Каре на волана

Мнение от salamaleikum » 03 Ное 2017, 23:18

При мен всичко е сменено от до по предницата: носачи и двата, кормилна рейка - донесена от Полша рециклаж (не правен в БГ). биалетки, амортесьори, долното каре на волана (гуменото)...... и тропането пак го има, глухо чува се около волана на легнали полицаи и на паваж.... Само горното каре не съм сменял още но се уморих от проби и евентуално ако има нещо по кормилната колона.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Каре на волана

Мнение от vavilon » 04 Ное 2017, 10:43

Има два лагера на кормилният прът, намират се до лоста за нагласяне на волана. тропането лесно се локализира, като се свали, кората под волана. Тези лагери по принцип са вечни, но разбиването им е следствие от криви дискове или разхлопана рейка. Понеже никъде не намерих инфо, какви са лагерите, съм принуден да си закупя, конзола и да я отворя. Конзолата принципно е несменяема, защото патрона за запалването е капсулован. :yes: Ако някой знае или е разглобявал конзола на съставни части да не се крие! :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 31.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318 i
Мечтае да кара: Камаз

Re: Каре на волана

Мнение от salamaleikum » 05 Ное 2017, 21:45

vavilon написа:Има два лагера на кормилният прът, намират се до лоста за нагласяне на волана. тропането лесно се локализира, като се свали, кората под волана. Тези лагери по принцип са вечни, но разбиването им е следствие от криви дискове или разхлопана рейка. Понеже никъде не намерих инфо, какви са лагерите, съм принуден да си закупя, конзола и да я отворя. Конзолата принципно е несменяема, защото патрона за запалването е капсулован. :yes: Ако някой знае или е разглобявал конзола на съставни части да не се крие! :mhihi:


Много време карах с криви дискове.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 31.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318 i
Мечтае да кара: Камаз

Re: Каре на волана

Мнение от salamaleikum » 13 Ное 2017, 10:42

Резултата след смяна на кормилната колона: Тропането пак го има.... колоната е сменена с чисто нова за да няма съмнения, вече се отказвам да търся проблема.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 16.06.2012
Кара: Audi 1.9 tdi;BMW e46 320da 12.2002

Re: Каре на волана

Мнение от danzel-jtd » 16 Ное 2017, 11:14

salamaleikum написа:
danzel-jtd написа:долното се вижда до рейката ,а горното е към 25-30 см нагоре по пръта

Може ли да опишеш точно тракането?


Като голям луфт в рейката.На място се улавя ясно като въртиш волана ляво дясно колкото да убираш луфта.Също при завой особедно по павета много чукаше.При висока скорост от 100-нагоре волана ставаше неудържим.
Не е важно да блъскаш във фитнеса, важно е как и с какво!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Каре на волана

Мнение от vavilon » 19 Ное 2017, 8:18

salamaleikum написа:Резултата след смяна на кормилната колона: Тропането пак го има.... колоната е сменена с чисто нова за да няма съмнения, вече се отказвам да търся проблема.....

Какво направи със старата, колона? Имам интерес да я взема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 31.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318 i
Мечтае да кара: Камаз

Re: Каре на волана

Мнение от salamaleikum » 19 Ное 2017, 13:24

vavilon написа:
salamaleikum написа:Резултата след смяна на кормилната колона: Тропането пак го има.... колоната е сменена с чисто нова за да няма съмнения, вече се отказвам да търся проблема.....

Какво направи със старата, колона? Имам интерес да я взема.

Не съм я продал още, ако имаш интерес пиши на лично :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 1.9 316i / F36 440xi

Re: Каре на волана

Мнение от danielgenov » 19 Ное 2017, 21:45

Бих искал да споделя и моя проблем с потропване около волана. При мен лично потропването е мн.специфично и се проявява на определени моменти, но наистина най-осезаемо е през павета и по-точно при неравности на павиран път. По някой път чувството е, че все едно кормилния прът се е откачил от рейката. Проблема, поне при мен, е в airbag-a на волана, който е от типа "сцепен лъч". По време на движение през неравности, леко подхванах бега от долната страна и го притисках нагоре и тропането изчезна. В момента който го пуснах, пак започна. Махнах бега и проверих 3-те винта, които държат металната стойка на бега към волана и не бяха разхлабени. Не знам как да реша проблема, но поне знам, че не са лагери по кормилния прът или нещо по окачването.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Каре на волана

Мнение от stefan_suny » 20 Ное 2017, 20:19

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Голям майтап. И аз имам подобно потропване, но си мислих че е от зарядното за газта в малката жабка. Като ти прочетох мнението обаче, преди малко пробвах да размърдам бега и се появи същото потропване. Не мисля че е нещо притеснително, моя даже не мисля да го свалям да гледам какво се случва. По спомен е на някакви пружинки вътре, предполагам като се разтресе по дупките и те поддават от масата на бега. Заключение : проблема е от родните ни пътища :bang: :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 7.03.2004
Местоположение: общ.Трявна гр.Плачковци
Пол: Мъж
Кара: E46 318d
Мечтае да кара: всички от марката БМВ

Re: Каре на волана

Мнение от kmet » 22 Ное 2017, 14:51

Здравейте
Имах същия проблем. Лопане, което не е от носач и щанги. Установи се че е от каре на кормилния прът.
Пръта е скъп- мисля 180 лв с карето. Доло е гумено а по нагоре е кръстато каре, което смених с френско.
След 100 км се разчука. Сложих японско и сега е добре. Пръта с карето се сваля от отдолу. Мисля, че бяха три болчета.
Свалят се само корите.
Дано съм бил полезен.
Поздрави

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook