Монтаж на система за миене на фарове

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 857
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: с кеф...
Мечтае да кара: МИГ29
Детайли за колата: Е90 бензин 129 к.с. 2007.

Re: Монтаж на система за миене на фарове

Мнение от katronski_br » 01 Мар 2013, 3:05

не, не е така, прочети какво съм писал - слагам помпата без мъркучето и тя хвърля вода (помпата е чисто нова оригинална)
пръскалките ми пръскат вода закачени на малката помпа за стъклото (едната от тях е чисто нова оригинална)
при махнати пръскалки не пръска вода от накрайниците за които се захващат.
Четете бе хора.
В началото бе самолетен двигател..... и Господ каза: ''Нека бъде BMW''

ентусиаст
Аватар
Мнения: 857
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: с кеф...
Мечтае да кара: МИГ29
Детайли за колата: Е90 бензин 129 к.с. 2007.

Re: Монтаж на система за миене на фарове

Мнение от katronski_br » 01 Мар 2013, 3:06

също така имам и едно Е60 със сходен проблем едната пръскалак мие десният фар а другата излиза но не пръска, там вече си мисля че проблема е в лявата пръскалка, може да е задръстена.
В началото бе самолетен двигател..... и Господ каза: ''Нека бъде BMW''

ШОП
Аватар
Мнения: 3110
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: София
Кара: e87lci

Re: Монтаж на система за миене на фарове

Мнение от BMDrago » 01 Мар 2013, 8:38

Недей толкова лесно да упрекваш хората, че не четат, като самият ти не четеш! На всички е46 ако махнеш някой от телескопите, започва да тече вода на самотек и спира чак като свърши водата в казанчето, щом като при теб не се получава и си сигурен в дюзите, значи имаш задръстен маркуч. Моят съвет е да разкачиш маркучите и да ги продухаш в обратна посока( без да ги сваляш) ако не стане, сменяй маркучи.Успех! :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 6.04.2012
Пол: Мъж
Кара: 2004/330xd автомат
Мечтае да кара: bumer ...
Детайли за колата: ноо яка

Re: Монтаж на система за миене на фарове

Мнение от basko » 04 Мар 2013, 17:51

Да споделя и аз. След като цяла зима се чудих защо не ми работят пръскалките ми остана свободно време и се заиграх със системата. Установих, че помпичката работи като и подам директно ток, но не хвърля вода, защото ... турбинката беше се разпаднала. Да, разглобих помпата и остатъците от турбинката се ронеха в ръцете ми. Както и да е, от форума намерих помпичка, като тръгнах да я монтирам установих, че бързата и връзка е различна от моята. При пръскане се разглобяваше. С два О-пръстена заспа, нямаше и "нощно напикаване", но пък ми работеше само лявата пръскалка, работи ... два дни и се счупи "ухото" на бързата връзка при телескопа. Мамка му, няма да имам пръскалки!!! Та ако някой взима помпичка да знае, при бързата връзка са поне два вида. Ако има интерес продавам работеща помпичка, за колкото съм я купил.
Не съм претенциозен, ... най-доброто ми е предостатъчно!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Монтаж на система за миене на фарове

Мнение от Kris » 04 Мар 2013, 21:24

basko написа:Да споделя и аз. След като цяла зима се чудих защо не ми работят пръскалките ми остана свободно време и се заиграх със системата. Установих, че помпичката работи като и подам директно ток, но не хвърля вода, защото ... турбинката беше се разпаднала. Да, разглобих помпата и остатъците от турбинката се ронеха в ръцете ми. Както и да е, от форума намерих помпичка, като тръгнах да я монтирам установих, че бързата и връзка е различна от моята. При пръскане се разглобяваше. С два О-пръстена заспа, нямаше и "нощно напикаване", но пък ми работеше само лявата пръскалка, работи ... два дни и се счупи "ухото" на бързата връзка при телескопа. Мамка му, няма да имам пръскалки!!! Та ако някой взима помпичка да знае, при бързата връзка са поне два вида. Ако има интерес продавам работеща помпичка, за колкото съм я купил.

А проверил ли си системата към дясната дюза, може от там да идва проблема. Ако е запушено нещо по пътя може да вдига налягането и от там да чупи бързата връска или нещо друго.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 6.04.2012
Пол: Мъж
Кара: 2004/330xd автомат
Мечтае да кара: bumer ...
Детайли за колата: ноо яка

Re: Монтаж на система за миене на фарове

Мнение от basko » 04 Мар 2013, 22:22

Предположих, че ще продуха дясната пръскалка, предполагам, че от по-високото налягане се е счупило и ухото на бързата връзка. Абе много предположения и в крайна сметка без пръскалки!!! :banghead:
Не съм претенциозен, ... най-доброто ми е предостатъчно!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 13.03.2012

Re: Монтаж на система за миене на фарове

Мнение от marchq » 01 Юни 2013, 17:38

Здравейте колеги. Дайте предложение как да си изчистя пръскалката. Налягане имам, но самите дюзи за запушени. Пробвах с компресор не става. Пробвах с игла и отново няма резултат. Кажете нещо специфично което да може да е оправи. Чувал съм че се варят във вода на котлон и се разгражда "спека" в дюзите. Дайте съвет :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Монтаж на система за миене на фарове

Мнение от MMG » 26 Апр 2014, 20:59

marchq написа:Здравейте колеги. Дайте предложение как да си изчистя пръскалката. Налягане имам, но самите дюзи за запушени. Пробвах с компресор не става. Пробвах с игла и отново няма резултат. Кажете нещо специфично което да може да е оправи. Чувал съм че се варят във вода на котлон и се разгражда "спека" в дюзите. Дайте съвет :)


Същия проблем го имам и аз. След като си играх цял следобед да монтирам системата по схемата на Драго, при теста се оказа, че пръскалките са задръстени и не пръскат. А тъй като ми липсва и малката скобичка на маркуча, към помпичката- номер 12 от схемата на първа страница като надуе налягането и става фонтан в двигателния отсек :D Сега съм накиснал в оцет пръскалките, но незнам ще свърши ли работа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Монтаж на система за миене на фарове

Мнение от MMG » 27 Апр 2014, 12:49

Въпрос: като надуя тръбичката с уста трябва ли въздуха да изиза от дупките на пръскалките отпред?
При мен не излиза, което мисля, че не е ок. Чистих ги с тел, накиснах ги за 12 часа в оцет, но нищо... Единствено, като надуя левия отвор за пръкане- въздуха излиза през десния, но не и през тръбичката отзад. Предполагам, че там е запушването, но идея си нямам как да я отпуша...

EDIT: Стана! Пъскат, излизат и се прибират и от двете страни. Да си отговоря сам-има клапан, който не позволява да надуеш с въздух. Направих тест на маркуча на чистачките и нямаше проблем - пръскаше. След това ги закачих и чудо - работят :mhihi:

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook