дюзи 320Д проверяваите

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 19.02.2009

дюзи 320Д проверяваите

Мнение от kitenov » 27 Мар 2009, 6:02

Здравеите колеги позволявам си да пусна тази тема която е от важно значение за всички дизели и нея открих във форума и се надявам да ви бъде полезна. Вчера реших да видя какво става под корите на двигателя ОК свалих си аз абсолютно всички кори и какво да видя първа дюза нафта около нея а сега маркучите здрави абсолютно всички ОК запалих мотора и какво стана около дюзата се получиха малки михурчета от нафта следователно дюзата изпуска което води до загуба процента на компресия не равномерна работа на двигателя нарушаване на режима . Веднага се задеиствах по въпроса какво оплатнява самата дюза в леглото и оказа се специална назъбена медна дифтунга .Започнах свалянето на дюзата оказа се че това изхварляне на нафта нее от скоро вследствие на което около самата дюза сее образувало голямо количество нагар с плътност и здравина на метал мъка голяма доката свалих дюзата но нее и се дадох лесно свалих е .Старата дифтунка беше смачката до безобразие което сее получило от вибрациите и пренатягане на дюзата смених мее със нова и проблема се реши .Резолтата от цялата манипулация е подобри се работата на мотора спря теча на нафта увеличи се компресията.А останалите дюзи нямаха теч но не винаги може да има теч и реших да ги проверя което може да направите и вие взимате една чаша със вода и оливате но малко количество колкото да покрие периферията на дюзата и виждате дали излизат мехурчета и сами правите проверката и установявате дали всичко е наред или не е. Колеги направил съм снимки на тази манипулация но така и несе научих да ги качвам ако някои помогне как става ще ви ги покажа.Надявам се че съм ви бил полезен.


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Мнение от milennyc » 27 Мар 2009, 7:19

Аз това шях да кажа, направил ли си снимки :). качват се лесно. Ползвай тарсачката и ще видиш че е обяснено. Ако не се правиш. Пащай ги на мен аз ще ги кача

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Мнение от plamen_hh » 27 Мар 2009, 10:45

Става ли да се вадят без да се махат тръбичките и от помпата :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: "СПА столица на Балканите"
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D TOURING
Мечтае да кара: X6 M-POWER

Мнение от Lyubo » 27 Мар 2009, 20:02

plamen_hh написа:Става ли да се вадят без да се махат тръбичките и от помпата :D

Могат тръбите се бутат внимателно на страни от дюзите и без да откачваш от помпата излизат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 19.02.2009

Мнение от kitenov » 28 Мар 2009, 2:57

колегата Пламен маи се гъбарка с нас немогат колега да се бутат на страни освен на първа дюза там може

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Мнение от plamen_hh » 28 Мар 2009, 10:53

Мисля че ще стане обаче трябва да се изкривят тръбичките аз имам наблудение че май 3-ти и 4-цилиндър ми пропускат обаче не съм сигурен щото дюзите там са ми друг цвят май от нафтата са се оцветили иначе дефтунгите от къде си ги купи дали не стават и обикновенни :D
При тебе така ли бяха оцветени дюзите които пропускаха
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 19.02.2009

Мнение от kitenov » 29 Мар 2009, 14:18

като гледам на снимката да теклиса но преди времи и са направени ако неси мил двигателя преди да я снимаш разбира се а що се касае до дифтунгите те са специални с три забчета на вътрешната периферия

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Мнение от plamen_hh » 29 Мар 2009, 15:31

Там е работата че май никой не ги е правил май си текат все още :evil:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 19.02.2009

Мнение от kitenov » 29 Мар 2009, 16:33

пробваи с малко вода и ще си отговориш на въпроса

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 15.01.2009
Местоположение: Kavarna
Пол: Мъж
Кара: 320d 99

Мнение от pl_men » 03 Апр 2009, 19:17

И аз имам теч на нафта на първи цилиндър, та въпроса ми е колко струват тези дифтунги и откаде могат да се вземат (Варна).Задължително ли се сменят от майстор или не е сложно?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Мнение от plamen_hh » 03 Апр 2009, 20:21

Аз ги проверявах поливах ги но нищо не изпускат сякаш явно са се оцветили от маркучетата за излищната нафта преди да ги сменя точно там пропускаше :D иначе във варна карс няма как да нямат такива дефтунги и няма да са скъпи ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 19.02.2009

Мнение от kitenov » 04 Апр 2009, 6:43

дифтунгите неса скъпи около 0.40 лв колега препорачвам ти маистор да ти ги смени но да си сигорен в него макар че е малко вероятно защото е малко по сложно ваденето на дюзата

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 15.01.2009
Местоположение: Kavarna
Пол: Мъж
Кара: 320d 99

Мнение от pl_men » 04 Апр 2009, 16:30

А мога ли да карам така, че в момента не мога да отделя време да я закарам на маистор.По принцип не виждам разлика във вървенето просто има доста вибрации и промяня в звука на двигателя.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: дюзи 320Д проверяваите

Мнение от © » 04 Апр 2009, 20:33

kitenov написа:...

Колега дай да качим снимките и да я сложим в полезните теми

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 19.02.2009

Мнение от kitenov » 05 Апр 2009, 8:02

С УДОВОЛСТВИЕ НЕМОГА ДА СЕ СПРАВЯ С КАЧВАНЕТО НА СНИМКИТЕ НЯКОИ ТРЯБВА ДА ПОМАГА

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook