теч на ток изхабяване на акумолатора

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: теч на ток изхабяване на акумолатора

Мнение от NikVanov » 14 Окт 2016, 18:30

При мен се оказа постоянно светеща лампа в жабката. Бутонът за изключване стои малко под тъп ъгъл и не изключва. Три години ми трябваха да го открия и то случайно! Затова е добре да се гледа колата и на тъмно след пълно изключване на консуматорите /около 15 минути след гасене и затваряне на вратите/.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.09.2016

Re: теч на ток изхабяване на акумолатора

Мнение от Vidinski87 » 15 Окт 2016, 10:15

Благодаря ти колега веднага ще го проверя ,дано наистина е това ,супер много ме дразни мнохо майстори нищо не направиха замерват компютри и накрая ефект нула
А всъщност каква дейност изваршва този таралеж

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 2.03.2016
Кара: BMW 318i E46 2002г.
Детайли за колата: Газ/Бензин
143 коня
седан

Re: теч на ток изхабяване на акумолатора

Мнение от Svetlio_1 » 18 Окт 2016, 9:41

Vidinski87 написа:Благодаря ти колега веднага ще го проверя ,дано наистина е това ,супер много ме дразни мнохо майстори нищо не направиха замерват компютри и накрая ефект нула
А всъщност каква дейност изваршва този таралеж


Ами не съм напълно сигурен, но както бях написал, командва вентилацията в колата, предполагам води се от температурата. Включва, изключва...Преди като изгася колата и се чуваше едно такова жужене от към парното, и не спираше със часове. Това ми е изтощавало акумулатора всяка нощ. Сега с новия реостат ,след 15 мин всичко млъква. И най-веселото е, че никой "майстор" не се сети. И се убеждавам че не разбират от BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 D E46

Re: теч на ток изхабяване на акумолатора

Мнение от карел » 22 Окт 2016, 6:02

При мен проблема стана с управлението на климатроника.имах теч на ток от него около 1А и за една нощ падаше акумулатора. взех от един колега неговото за проба и мултицета заспа на нула. колата е е46 2000 дизел 1999г.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.09.2016

Re: теч на ток изхабяване на акумолатора

Мнение от Vidinski87 » 11 Ное 2016, 7:50

А възможно ли е от една изгоряла крушка на задния номер да пада акомулатора :idea:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: теч на ток изхабяване на акумолатора

Мнение от NGneer4eto » 17 Ное 2016, 18:47

Гледайте да не оставяте включени неща в буксата на запалката, като зарядно и т.н. Тази букса работи винаги и не се изключва 16 мин след вадене на ключа.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.09.2016

Re: теч на ток изхабяване на акумолатора

Мнение от Vidinski87 » 11 Юни 2018, 12:14

Пак да се включа по темата ,моя проблем продължава и незнам вече кво да правя.В края на миналото лято купих нов акомулатор и всички проблеми свършиха до вчера когато реших да запаля и нямаше никакъв ток каже ако някой има подобен проблем мерси

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: теч на ток изхабяване на акумолатора

Мнение от NGneer4eto » 13 Юни 2018, 23:53

Vidinski87 написа:Пак да се включа по темата ,моя проблем продължава и незнам вече кво да правя.В края на миналото лято купих нов акомулатор и всички проблеми свършиха до вчера когато реших да запаля и нямаше никакъв ток каже ако някой има подобен проблем мерси


Колега, трудно ще ти се помогне, ако не кажеш какво си проверявал дотук. Колко ампера ти е утечката? Колко е утечката 16 минути след заключване и активиране на алармата? Проверявал ли си кабелите на масата? Сменя ли таралежа? проверява ли печката?
Никой не може да ти помогне ако не подадеш малко информация.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 2.03.2016
Кара: BMW 318i E46 2002г.
Детайли за колата: Газ/Бензин
143 коня
седан

Re: теч на ток изхабяване на акумолатора

Мнение от Svetlio_1 » 14 Юни 2018, 11:43

Какво стана, провери ли реостата (таралежа) ?

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.09.2016

Re: теч на ток изхабяване на акумолатора

Мнение от Vidinski87 » 25 Юли 2018, 9:31

Реостата го смених ,но не е бил проблема в него ,защото отново беше паднал акомулатора.Отидох в магазина и ми замериха дали има правилно зареждане колата (има)съответно взе стария на 1 година акомулатор и ми даде нов сложих го и вече месец няма проблем странна работа

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook