Софтуер

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 7.12.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 318I e46
Мечтае да кара: BMW M5 touring

Re: Софтуер

Мнение от tashev_1990 » 20 Авг 2016, 18:28

NikVanov написа:Пробвайте sklad66.com


Доколкото знам от там трябва после да се обадиш в сайта за да ти дадат парола, тоест трябва да си купил от тях комплекта.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Софтуер

Мнение от NikVanov » 21 Авг 2016, 17:15

Това е за версия с две пароли.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 17.07.2014
Местоположение: София, Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: FaceLift
Мечтае да кара: нещо по-бързо
Детайли за колата: тук там стъпва

Re: Софтуер

Мнение от Icaka-03 » 26 Авг 2016, 12:15

Привет на всички. Искам да попитам, някой може ли да ми прати покана за регистрация в http://ecubb.bmwecu.org/board/index.php
Благодаря предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Софтуер

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 11 Сеп 2016, 19:28

bohcho написа:Колеги , след преинсталация на лаптопа ми инсталирах инпа отново и днес реших да бръкна малко в лцм и нито инпа нито нцс работи. Направих прин скрийн на грешките. Моля ако някой знае какъв е проблема да сподели мнение. Благодаря предварително.

п.п. Инпа винаги дава тази грешка без значение дали чето еку , шаси или боди.

Изображение
Изображение
Изображение


Някой да е разрешавал въпроса с тази грешка. Имам си инсталирана Инпа и с кабел си работи нормално. Купих си още 1 кабел и въпросния кабел не го засича Инпата ,дава тази грешка. Ком портовете са настроени ,но да не би след като е друг кабел да трябва пак да се настройва нещо в програмата? PS : Видях,че кабела няма мост между 7 и 8 пин на новия кабел, т.е няма и ключе за превключване. Ще трябва да се търси ключе за мост за да се направи мост. Другия ми въпрос е на windows 7 ми инсталира драйверите на кабела ,но на win 10 ми дава че устройството неработи. Откъде мога да си дръпна драйвери за OBD кабела?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Софтуер

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 16 Сеп 2016, 22:43

Сагата продължава , кабела въобще не го отразява Инпата. В ком портовете го отчита, накрая ще пробвам да инсталирам и Инпата която дойде с диска да видим дали ще се промени нещо. Дотук си имам работеща инпа ,само самия кабел прави проблеми ,като си заопоих 7 и 8 пин с ключе.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 24.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E92 335i

Re: Софтуер

Мнение от mak1n7osh » 28 Сеп 2016, 16:29

Колеги, тия кабелчета от olx за по 40-50лв (BMW/БМВ кабел/интерфейс за автодиагностика Inpa Ediabas K+Dcan), ще ми свършат ли работа да си активирам дневни светлини и настройките за вдигане и сваляне на прозорците (комфорт)?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Софтуер

Мнение от kkrumov » 28 Сеп 2016, 17:47

mak1n7osh написа:Колеги, тия кабелчета от olx за по 40-50лв (BMW/БМВ кабел/интерфейс за автодиагностика Inpa Ediabas K+Dcan), ще ми свършат ли работа да си активирам дневни светлини и настройките за вдигане и сваляне на прозорците (комфорт)?





Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 22.05.2014
Пол: Мъж

Re: Софтуер

Мнение от Stlkrrr » 29 Сеп 2016, 15:06

mak1n7osh написа:Колеги, тия кабелчета от olx за по 40-50лв (BMW/БМВ кабел/интерфейс за автодиагностика Inpa Ediabas K+Dcan), ще ми свършат ли работа да си активирам дневни светлини и настройките за вдигане и сваляне на прозорците (комфорт)?

И за какво да даваш 50лв за нещо, което струва 10-12 евро? Не ти се чакат 15-20 дни за да пристигне ли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Софтуер

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 29 Сеп 2016, 21:33

mak1n7osh написа:Колеги, тия кабелчета от olx за по 40-50лв (BMW/БМВ кабел/интерфейс за автодиагностика Inpa Ediabas K+Dcan), ще ми свършат ли работа да си активирам дневни светлини и настройките за вдигане и сваляне на прозорците (комфорт)?


Със Inpa няма да можеш да си активираш дневните и да чочъркаш по комфорт модула. Тя е за четене на живи данни и триене на грешки. За твоята цел ти трябва или Bmw Scanner или NCS Expert , първата е по добрия варянт за начинаещ ,втората по-добре някой да ти съдейства който е работил с нея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 24.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E92 335i

Re: Софтуер

Мнение от mak1n7osh » 29 Сеп 2016, 22:12

Zlatiyan_Genchev написа:
mak1n7osh написа:Колеги, тия кабелчета от olx за по 40-50лв (BMW/БМВ кабел/интерфейс за автодиагностика Inpa Ediabas K+Dcan), ще ми свършат ли работа да си активирам дневни светлини и настройките за вдигане и сваляне на прозорците (комфорт)?


Със Inpa няма да можеш да си активираш дневните и да чочъркаш по комфорт модула. Тя е за четене на живи данни и триене на грешки. За твоята цел ти трябва или Bmw Scanner или NCS Expert , първата е по добрия варянт за начинаещ ,втората по-добре някой да ти съдейства който е работил с нея.


Благодаря за отговора колега. Кабела така или иначе ще ми трябва. А относно програмите предполагам ще мога да ги намеря някъде в нета?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Софтуер

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 23 Окт 2016, 14:05

NGneer4eto написа:
kkrumov написа:
NGneer4eto написа:
kkrumov написа:Колеги :help:,

вече втори ден се мъча да инсталирам INPA на моя комп- WIN 7 64-bit, но по една или друга причина не се получава :banghead:. Ако случайно ви се намира линк към програмата и драйвъри, то моля да ми ги изпратите. Ще бъда много благодарен и ако ми изпратите installation guide.
Благодаря предварително!


Върви на WIN 7 64-bit -гаранция. Вързвал съм колата и съм изкарвал корекциите на дюзите. Само че аз я бях намерил в някой от руските сайтове. Доколкото помня във файл OBD.ini трябваше да се променят няколко реда за да изкара каквото трябва след пускане на програмата. За съжаление не мога да намеря линка, където беше описано точно какво трябва да се смени.
http://www.m5board.com/vbulletin/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/213192-successful-install-inpa-ediabas-win-7-a.html
Тук има полезна информация, но не помня дали беше за тази версия, която аз подкарах.
Тази INPA от склад66 така и не можах да я подкарам заради кодовете, които иска.
Още нещо важно - ако си инсталирал ISTA/D преди това, може ИНПА-та да не тръгне, защото използват няколко еднакви директории. А при кракнатите версии в тези директории има само това, което е нужно за съответната програма.
Като цяло ровичкане в нета му е майката и знаене на английски и руски. А дори и да намеря линк на програмата не знам дали мога да го пускам в този форум. Иначе гаранция, че програмата върви на Win 7 - 64 bit без virtual mashine и тем подобни.

Благодаря. Мъча я още и се надявам скоро да тръгне :)


Колега, наскоро преинсталирах INPA-та. Версия v5.0.2 e и върви перфектно на Win7 64-bit. Единствената по-специфична тънкост е, че трябва да пускаш всички инсталации като администратор. След като се инсталира трябва на шорткъта да му дадеш десен бутон - пропъртис и да го направиш compatible с Win XP SP3 и да се пуска като администратор. След това всичко тръгва нормално. Успех!

А с драйверите откъде ги намери за кабела?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Софтуер

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 23 Окт 2016, 14:21

NikVanov написа:Проучи ли с търсачката как се работи с 64-битов win? Трябва да си логнат като администратор. Ако се помъчиш сигурно ще успееш. Ако не става ми пиши л.с.

Някой който е инсталирал успешно Inpa и Scanner na Win 7 64 bit . Работата се закучва при Ком порта - драйверите?

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 12.01.2011
Местоположение: гр.Оряхово
Пол: Мъж
Кара: Е91 330xд

Re: Софтуер

Мнение от bagera0524 » 10 Ное 2016, 20:43

Здравейте колеги,
ще може ли някой от по разбиращите да каже кой софт. е подходящ за диагностика, кой за прекодиране и отключване на някои функции, кой е удачен за начинаещите.Съответно какъв кабел е удачен за съответния софт. От къде може да се закупи и т.н.Просто информацията е доста разхвърлена и аз лично почти нищо не разбрах.Благодаря предварително.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 23.11.2013
Пол: Мъж

Re: Софтуер

Мнение от vankozzz » 21 Ное 2016, 23:41

и аз искам да попитам с кой софт мога да си кодирам дюзите(моите са евро 3 а купих евро 4 и искат някво кодиране)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Софтуер

Мнение от NGneer4eto » 23 Ное 2016, 19:10

vankozzz написа:и аз искам да попитам с кой софт мога да си кодирам дюзите(моите са евро 3 а купих евро 4 и искат някво кодиране)


https://www.youtube.com/watch?v=Ew-3-boVDNA
Само че не знам това дали е ISTA-D или ISTA-P.
Ето и DIS:

https://www.youtube.com/watch?v=lnGjlV6jDTs

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook