Check Control свети незнайно защо

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Check Control свети незнайно защо

Мнение от slitter » 27 Яну 2009, 17:20

Колеги, моля за помощ, защото от сутринта на таблото ми свети чек контрола за изгорели кружки отзад. Проверих всички кружки и всички до една си работеха и понеже знам, че има възможност да свети заради работещи кружки, но стари ги подмених всичките и пак си остана да свети. Има една подробност - свети и от двете страни, се едно и от двете страни на стопа има изгорели кружки. И това стана в купом. Все пак, ако имаше проблеми с някоя би следвало да свети само от едната срана, не от двете едновременно. От какво може да е това, да не е от някое електронно управление, реле, защото отзад като махнах корите видях, че има някакво реле, което не знам какво командва, бушон... Ще съм благодарен да ме насочите, че направо ми къса нервите!!!! Моля Ви и предварително благодаря1

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 8.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525d '02
Мечтае да кара: 850i или M6

Мнение от Glamav » 27 Яну 2009, 17:24

Тия за номера провери ли ги ?
Стопа за мъгла ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 1999 BMW 320D

Мнение от b_velev » 27 Яну 2009, 17:49

При мен беше изгоряла едната крушка ,която осветява номера.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Мнение от brabusbg » 27 Яну 2009, 19:03

И при мен така светнаха и двете след като ми измиха колата в една автомивка и се оказа че са ми изгорели двете крушки които осветяват номера.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 24.07.2008
Местоположение: София

Мнение от Hugo Boss » 27 Яну 2009, 19:23

На мен едната крушка на номера не ми свети от както съм я взел, но никога не ми е светвало таблото.


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 27 Яну 2009, 19:35

Аз пък имам следния проблем. Свети че е изгоряла задна дясна крушка но като я проверих всичко си беше наред.
След като покарам малко изгасва но след време пак се пуска и пак гасне. А бе за час каране може 2 3 пъти да изгасне и да светне.
Споредвас трябва ли да сменя всички крушки ? И кои по точно крушки се сменят само на дадения стоп или и на двата или и тези на фаровете ?
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Мнение от plamen_hh » 27 Яну 2009, 19:38

Буксите им са проблемни на светлините и мене беше ме побъркала и се оказа че е от буксата нагоряло краче даже и дългите ми светлини премигваха леко и десния ми мигач цъкаше бъзо и всичко се оказа от тая букса едното краче и беше нагоряло и църкаше ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1705
Регистриран на: 8.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само по празници

Мнение от Wolfen » 27 Яну 2009, 20:18

plamen_hh написа:Буксите им са проблемни на светлините и мене беше ме побъркала и се оказа че е от буксата нагоряло краче даже и дългите ми светлини премигваха леко и десния ми мигач цъкаше бъзо и всичко се оказа от тая букса едното краче и беше нагоряло и църкаше ;)


И как го оправи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2337
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N42B20 с ръкавици
Мечтае да кара: Spitfire

Мнение от Archangel » 27 Яну 2009, 23:26

Айде бе, колеги, от толкова време сте тука по форума - тая търсачка за какво е - има проблем със масата на стоповете при ужасно много Е46ци. Имаше тема със солидно количество страници преди около 3-4 месеца, в която бях описал стъпка по стъпка как се оправя това.
Rainbow shaker,
On a stallion twister,
Bareback rider,
On the eye of the sky,
Stormbringer coming down,
Meaning to stay,
Thunder and lightning,
Heading your way..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Мнение от kriso85 » 28 Яну 2009, 17:55

От масата е.
Мойта беше доста нагоряла и направо правеше дискотека на таблото ;)
Проблема мисля че е повече при фейс-лифт стоповете ;)
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Мнение от slitter » 28 Яну 2009, 22:38

Колеги, чак сега успявам да вляза във форума и да видя отговорите ви, за които благодаря разбира се. Оказаха се кружките на стопа, ама го открих след като разглобих цялата задница - релета, кабели, маси, чудесий................. и най накрая това! :) е поне го оправих, ако бях прочел, нямаше да се мъча толкова. Ама през деня може ли да забележиш, че не свети номера :) По-интересно е, че май беше изгорала само едната кружка, а не сетеха двете!!! Колегите модератори, ако искат могат да затворят темата.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook