RDC-Система за контрол на наляганета в гумите

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Временно на планетата, жител на ЕU
Пол: Мъж
Кара: 330xdА
Детайли за колата: Става все още.

RDC-Система за контрол на наляганета в гумите

Мнение от ангелски » 15 Ное 2008, 19:43

Здравейте,имам следния въпрос и молба към хората,който разбират и знаят за какво става въпрос.
RDC - знаем какво означава и за какво служи,казвам го за да се избегнат обясненията и раздуването на темата.Въпроса или молбата ми е:Може ли да се намери схема на цялата система от датчиците на джантите до компа,как се пренася сигнала ,къде се намират всички елементи свързани с тази система по колата.И още нещо може ли всеки елемент да се тества по отделно,за да се провери дали работи.
Искам да уточна само,че при закачане на колата на компютър за да се види точно грешката на системата на екрана се появява надпис,че неможе да локализира грешката на системата.Изхода е да се смени кутията на RDC и ако не се управи се сменят антени,датчици и т.н. с една дума всичко.Ако някой знае как може да се тестват всички компоненти по отделно мола да сподели.Благодаря Ви предварително.
Ако имаш проблем, не трябва да се безпокоиш. Вариантите са два:
Или намираш начин да го решиш, без да се нервираш, или просто той не е по твоите възможности и няма защо да се ядосваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: на голямата вода
Кара: кот кара

Мнение от zlati79 » 16 Ное 2008, 21:05

често ми се случва да занулявам дачиците! имам чувство че при промяна на температурата и след като налягането в гумата се промени датчика реагира, освен това ми е трудно да пасна точното налягане с тия бензинджийски комрпресори и маномерти ама тва е! освен тази схема май с друго няма да мога да помогна - http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=36&fg=15

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 26.03.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от suren » 19 Ное 2008, 19:34

А някой от вас виждал ли е какво представлява датчика на джантата?
Правилният отговор е:ТАКЪВ НЯМА :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Блока за управление на ABS+ASC/DSC-то следи налягането в гумите чрез оборотите на засечени от датчиците на главините на ABS-а.Различните по налягане гуми правят различни обороти.Точно затова проблема се поевява предимно на висока скорост когато честотата на импулсите е по висока.


ЛЕЧЕНИЕТО:
1.Никога не слагайте различни по диаметър гуми
2.Напомпете гумите така, че налягането на всички гуми да максимално еднакво. :)

And may the force be with you

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 26.03.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от suren » 19 Ное 2008, 19:38

Пропуснах да добава проверете изобщо дали системата такава каквато ви описах :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Временно на планетата, жител на ЕU
Пол: Мъж
Кара: 330xdА
Детайли за колата: Става все още.

Мнение от ангелски » 19 Ное 2008, 20:04

suren Пуснато на: 19 Ное 2008, 19:34 Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

А някой от вас виждал ли е какво представлява датчика на джантата?
Правилният отговор е:ТАКЪВ НЯМА

Колега, неискам темата да се превърне в помия и всеки чул недочул,разбрал и недоразбрал да пише.Сега да ти кажа много си прав за това което си писал,НО прочети какво аз попитах.Има два вида системи единия,който ти обясни,а другия е за който попитах.Просто искам да събера повече инфо за датчиците,антените и заедно с колеги,който са наистина в час да опитаме да решим един проблем,който да помогне на много хора.
Сега аз до къде стигнах,успях да разглобя един датчик и вътре има бетерия,която показва 0,8 волта.Мисля,че е изтощена.Никаде по нея не пише волтажа,ако някой знае нещо моля да сподели.Идеята ми е да сменя тези батерии и да видя дали ще се оправи.В момента нямам много време да се ровя в интернета за инфо.
Имам една молба към Вас колеги пишете само ако имате информация по проблема.Желанието ми е да реша проблема по начин,който не изисква много финанси.Прежалил съм ги датчиците и затова искам да се възползвам да ги отремонтирам,ако така мога да кажа.Ако не се получи ще си купя нови и дори ще сменя цялата система излиза около 600 евро.Прежалил съм ги,но преди това желая да опитам и да споделя резолтата с Вас,ако се получи може да помогне на колегите.
Благодаря Ви за разбирането предварително.
Ако имаш проблем, не трябва да се безпокоиш. Вариантите са два:
Или намираш начин да го решиш, без да се нервираш, или просто той не е по твоите възможности и няма защо да се ядосваш.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: Карлово
Пол: Мъж
Кара: Е30, Е46 convertible
Мечтае да кара: М3

Re: RDC-Система за контрол на наляганета в гумите

Мнение от val_mcrae » 24 Яну 2019, 20:19

Темата е доста стара, но ми се искам да я "поразръчкаме" малко, защото имам проблеми със същата, а ми се иска да я оправя.
Първо ми се иска да разбера, в Е 46 има ли вариант на системата с датчици на вентилите? Или всички Е 46 вземат инфо от DSC -то?
Моите джанти нямат вентили с датчици, същевременно се опитвам да се ръководя по всичко описано във форума за работа със системата и влизането й в работен режим.
Когато задържа бутона (RDC) за 4 секунди индикацията на таблото светва след което угасва, това значи е системата е обучена и би следвало всичко да е наред до промяна в налягането на някоя от гумите. Е да но при мен светва след около 10 до 15 мин. в жълта светлина, което показва,че някоя от гумите има различно налягане. Да вметна, че налягането в същите е предварително проверено и еднакво, съгласно указанията на стикера на колата.
По повод проблема "закачих" scener -а за проверка и ми изписва грешката от снимката по долу.
Възможно ли е модела Е 46 330 кабриолет (за който говоря), да е със система с датчици във вентилите, или има някакъв проблем със модула, ако е със системата вземаща инфо от DSC -то?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: Карлово
Пол: Мъж
Кара: Е30, Е46 convertible
Мечтае да кара: М3

Re: RDC-Система за контрол на наляганета в гумите

Мнение от val_mcrae » 03 Фев 2019, 20:51

Никой ли не може да ме упъти на къде да търся проблема...?

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: Карлово
Пол: Мъж
Кара: Е30, Е46 convertible
Мечтае да кара: М3

Re: RDC-Система за контрол на наляганета в гумите

Мнение от val_mcrae » 12 Фев 2019, 18:30

...а някой може ли да ме упъти къде в колата се намира модула?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: RDC-Система за контрол на наляганета в гумите

Мнение от mu6a4 » 14 Фев 2019, 14:48

На снимката от BMW Scanner-a не се вижда в кой модул си влязъл, което щеше да е полезно...

Има ги и 2-те системи при е46. Варианта при който DSC-то извършва функцията, се нарича RPA, тогава няма RDC модул. В другия вариант RDC модула се намира зад жабката.

Ако си със RDC, а не RPA(DSC), точно от липсата на вентили с датчици може да ти идва проблема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 25.12.2005
Пол: Мъж
Кара: Е30, Е36, Е46

Re: RDC-Система за контрол на наляганета в гумите

Мнение от wot » 14 Фев 2019, 16:23

rdc.pdf
rdc sensor.pdf
RDC sensor 2.pdf

Това са схемите от ISTA+ за кола със старата система.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 25.12.2005
Пол: Мъж
Кара: Е30, Е36, Е46

Re: RDC-Система за контрол на наляганета в гумите

Мнение от wot » 14 Фев 2019, 16:24

wiring.pdf

*дава само по 3 прикачени файла на пост...
Провери зад жабката дали имаш модула - черна букса 31пин, за да разбереш с коя система си. 330 може би взима от DSC, но ако той е сменян със обикновен няма да работи RDC-то.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook