Mулти волан проблем-предложения!? РЕШЕН

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 14.01.2009

Мнение от tOnkO_lOnkO » 26 Авг 2009, 20:50

Някой има ли схемата на тези букси и как са свързани към тях копчетата.Това което искам да направя е да имам автопилот на отделно копче(не на волана) и въпросат ми е дали някой има инфо или схема на това как са свързани копчетата на волана към букисте му.Просто нямам телефон в колата, не съм с фабрично аудио и не ми се ще да дам 600лв за круиз контрола за това ако може да го вържа на отделно копче най-добре.Някой може ли да помогне?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318 e46
Мечтае да кара: M3 e46

Re: Mулти волан проблем-предложения!? РЕШЕН

Мнение от somuchbetter » 28 Сеп 2009, 23:39

Колеги ще възродя малко темата с малко страничен въпрос.

Днес разговарях с колегата Dimitroff ( :bowdown: за инфото ), но при мен остава въпрос на който нямам много ясен отговор.

Колата е 318i 98' няма cruise control (това е ясно) и беше със Bmw Reverse касетофон. В момента съм сменил касетофона с Bmw Business касетофон, утре ми пристига трилъчев (сцепен) мулти волан и за сега ще искам само да активирам управлението на касетофона а след време ще пусна и cruise control.
Въпроса: На касетофона имам 2 букси - една за changer и една за управление от волана (или поне така мисля), така че как точно трябва да извърша окабеляването на касетофона?
Основно иформация намирам за cruise control-а.

Мерси колеги! :)
impossible is nothing

Изображение
BMW TEAM PLOVDIV

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Mулти волан проблем-предложения!? РЕШЕН

Мнение от © » 29 Сеп 2009, 6:52

касетофона се управлява само от един кабел - IBus, който е номер 7 на голямата букса
свързваш волана правилно (т.е. и IBus) и би трябвало да тръгне
малките букси са за друго

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318 e46
Мечтае да кара: M3 e46

Re: Mулти волан проблем-предложения!? РЕШЕН

Мнение от somuchbetter » 29 Сеп 2009, 7:45

© написа:касетофона се управлява само от един кабел - IBus, който е номер 7 на голямата букса
свързваш волана правилно (т.е. и IBus) и би трябвало да тръгне
малките букси са за друго


Мерси, по-късно ще напиша какво е станало след малко отивам да го взимам от Еконт :)
impossible is nothing

Изображение
BMW TEAM PLOVDIV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 12.02.2008
Местоположение: Пазарджик-Велинград
Пол: Мъж
Кара: X5
Мечтае да кара: MX5

Re: Mулти волан проблем-предложения!? РЕШЕН

Мнение от gido » 29 Сеп 2009, 8:33

чакам да кажеш ,че имен ме чака абсолютно същата процедура ;)
[url=http://forum-lines.ru/]Изображение
[/url]интересное

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318 e46
Мечтае да кара: M3 e46

Re: Mулти волан проблем-предложения!? РЕШЕН

Мнение от somuchbetter » 29 Сеп 2009, 16:57

Колеги процедурата е извършена. Благодаря за съдействието :yes: нямам право да пропускам следващата е46 среща както и черпенето на нея ;)

Сега за колегите като мен (316,318)/със сменен касетофон - след като монтирах волана, в pdf-а който Dimitroff е дал на първата страница и схемите от него се връзва разпознаването, че е мулти волан. Към радиото няма какво да се включи или прави - схемата в pdf файла е напълно достатъчна - трябва да се разглоби и стигне до куплунга на light модула от там по схемата да се пуснат кабели или да се закупи от V-max нужното оборудване - това ви осигурява управление на радиото от волана. Процедурата не е сложна и си е точно DIY. Cruise control не е активен има време да мисля за него ако до тогава не сме сложили нещо с повече цилиндри под капака/или сменили бимата(с друга).

Дано съм бил полезен и аз към темата :) Ако има върпси пишете мисля, че вече мога да помогна по този въпрос :)

Мерси пак за помоща на Dimitroff, © и V-max (и от сервиза в който помогаха :mhihi: ) :bowdown:
impossible is nothing

Изображение
BMW TEAM PLOVDIV

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Mулти волан проблем-предложения!? РЕШЕН

Мнение от Dimitroff » 29 Сеп 2009, 18:37

Браво!
Една екстра повече (за мен лично е много полезна-погледа не се отделя от пътя, а ръцете от волана, но контрола на звука и радиото/CD-то ги има) винаги е от полза!
Пожелавам ти лесен преход към автопилот от тук нататък! :clap:

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Mулти волан проблем-предложения!? РЕШЕН

Мнение от Dimitroff » 06 Ное 2009, 13:52

Очаквам в най-скоро време и колегата Е.Димитров да се похвали :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: '08 535d
Мечтае да кара: F10 M550d

Re: Mулти волан проблем-предложения!? РЕШЕН

Мнение от bojky » 06 Ное 2009, 21:49

Хех нали го снабдих с копченца :lol: при мен процедурата стана много лесно...три кабела по схемата...но обикновенни и 10 мин работа :mhihi: :mhihi: два към лайт модула и един точно до компа оцелваш пин-овете и работата е ток!
Аз даже казан Е.Димитров,но той все пак си взе кабели :) а за тази услуга сервиз,който вземе повече от 20лв. при положение,че им занесеш и кабелите са си пълни кожудери :dunno: елементарна работа е това!Верно на мен ми го направи човек,който доста повече разбира и не ми взе пари...но нямаше кой да ми каже,че е толкова лесно...а колегите,които тепърва ще салгата да занят!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Mулти волан проблем-предложения!? РЕШЕН

Мнение от Е.Димитров » 07 Ное 2009, 6:54

Dimitroff написа:Очаквам в най-скоро време и колегата Е.Димитров да се похвали :D

за сега мога да се похваля само с дизайн но не и с фунция :lol:

bojky написа:Хех нали го снабдих с копченца :lol: при мен процедурата стана много лесно...три кабела по схемата...но обикновенни и 10 мин работа :mhihi: :mhihi: два към лайт модула и един точно до компа оцелваш пин-овете и работата е ток!
Аз даже казан Е.Димитров,но той все пак си взе кабели :) а за тази услуга сервиз,който вземе повече от 20лв. при положение,че им занесеш и кабелите са си пълни кожудери :dunno: елементарна работа е това!Верно на мен ми го направи човек,който доста повече разбира и не ми взе пари...но нямаше кой да ми каже,че е толкова лесно...а колегите,които тепърва ще салгата да занят!

Лошото е че няма време,метнах копчетата за 10 минути,но сега няма време да човъркам,ако има некой колега запознат да черпя и да помага...че нещо се уакаха нещата

Тука в тоя форум има невероятни момчета,евала им правя,вчера подарявам едни колони,само съжалих че нямам няколко чивта,имаше доста интерес и ги дадох на 1 вия обадил се,поздрави на пичовете дето ги взеха

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: '08 535d
Мечтае да кара: F10 M550d

Re: Mулти волан проблем-предложения!? РЕШЕН

Мнение от bojky » 07 Ное 2009, 7:55

Колега Е.Димитров кабелите взе ли ги?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Mулти волан проблем-предложения!? РЕШЕН

Мнение от slitter » 09 Ное 2009, 10:10

Да събудя темата отново! Аз съм с 318 М43. Един колега ми предлага волан. Знам, че трябва да сменя педала на газта и да сложа акселератор отпред за дросела. ОК. Ама от каква кола да ги взема тези неща??? От дизеляк ли? От компакт ли? Кои ще паснат добр на моята? Ако можете да ми дадете линк от realoem.com ще см ви благодарен, че се чуда дали си заслужава процедурата. А мулти волан да ми увеличава и намалява музиката не ми трябва. Правя го единствено заради круз контрола, а телефон в колата не ми е необходим :) и това няма да управлява волана. :) Искам да си направя сметка коло ще м стъпи всичко. Смятам, че и за дуги колеги ще е поезно. Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318 e46
Мечтае да кара: M3 e46

Re: Mулти волан проблем-предложения!? РЕШЕН

Мнение от somuchbetter » 09 Ное 2009, 11:23

slitter написа:Да събудя темата отново! Аз съм с 318 М43. Един колега ми предлага волан. Знам, че трябва да сменя педала на газта и да сложа акселератор отпред за дросела. ОК. Ама от каква кола да ги взема тези неща??? От дизеляк ли? От компакт ли? Кои ще паснат добр на моята? Ако можете да ми дадете линк от realoem.com ще см ви благодарен, че се чуда дали си заслужава процедурата. А мулти волан да ми увеличава и намалява музиката не ми трябва. Правя го единствено заради круз контрола, а телефон в колата не ми е необходим :) и това няма да управлява волана. :) Искам да си направя сметка коло ще м стъпи всичко. Смятам, че и за дуги колеги ще е поезно. Благодаря предварително!


аэ като си го правех, дочух че това се вэима от BMW (MCar в Пловдив), но така и не се интересувах повече, эащото парите бяха ~500 лв.
impossible is nothing

Изображение
BMW TEAM PLOVDIV


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: Mулти волан проблем-предложения!? РЕШЕН

Мнение от milennyc » 10 Ное 2009, 18:19

Говорих с Добри и той ми каза че на 320ci може да се сложи темпомат за разлика от 316 или 318? Някой да знае нещо повече?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Mулти волан проблем-предложения!? РЕШЕН

Мнение от slitter » 10 Ное 2009, 19:06

milennyc написа:Говорих с Добри и той ми каза че на 320ci може да се сложи темпомат за разлика от 316 или 318? Някой да знае нещо повече?


И аз това питам, че се чуда да купувам ли един волан, който ми изпадна

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook