Проблем с парното

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 26.10.2008

Проблем с парното

Мнение от zasko » 26 Окт 2008, 21:32

Може ли малко помощ...
Става въпрос за парното, като покарам колата (БМВ 320i 99г.) извънградско 70-80 километра (с около 90-100 километра в час) и парното започва да духа студено. Качвам градусите на 26,27,28 и чак тогава започва да духа топло, но става задух. Намаля ли го с половин градус и почва пак да духа студено. Като я карам градско си има парно, пускам 24-25 градуса и става печка. Тази вечер даже започна да потраква нещо откъм таблото, като спрях парното и то спря. Пуснах го пак и не тропа, но пак духа студено.
Който може да помага. Благодаря.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Мнение от plamen_hh » 26 Окт 2008, 22:46

Странна работа колега сигурно нещо ел клапаните ти за парното са прецакани може да отварят изведнъж незнам :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318 e46
Мечтае да кара: M3 e46

Мнение от somuchbetter » 26 Окт 2008, 23:12

подобно - от 2-3 дена пускам леко парното и аз и днес чух странно потракване при по-ниските скорости на вентилатора и то не винаги... май тази седмица ще разглобявам :confused:
иначе слава богу нямам проблем с топлината :)
impossible is nothing

Изображение
BMW TEAM PLOVDIV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2855
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: Хилядолетен сокол

Мнение от NikiNikolov » 27 Окт 2008, 12:43

Вътре в ел.клапаните има едни гумички, те се преебават - късат се и блокират клапана в някакво положение и затова се получава този ефект. Още не съм направил гумички, все не стига време.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 26.10.2008

Мнение от zasko » 27 Окт 2008, 17:42

Благодаря за отговора. Лесно ли се сменят тея гумички? Сам дали ще мога или да я водя на сервиз?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318 e46
Мечтае да кара: M3 e46

Мнение от somuchbetter » 27 Окт 2008, 18:18

NikiNikolov написа:Вътре в ел.клапаните има едни гумички, те се преебават - късат се и блокират клапана в някакво положение и затова се получава този ефект. Още не съм направил гумички, все не стига време.



колега тези гумички от каде се достигат? заповам разглобяване на таблото ли?
.. то по-скоро дефект не ефект :D
impossible is nothing

Изображение
BMW TEAM PLOVDIV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2855
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: Хилядолетен сокол

Мнение от NikiNikolov » 28 Окт 2008, 15:40

Чакайте, не трошете нищо, камо ли таблото. Тези гумички са в самия блок на ел.клапаните, който се намира в ДВГ отсега на преградната стена на купето и задния край на ДВГ-то, просто следвайте тънките маркучи и няма да ги пропуснете. Ако разглобявате този модул, моля за много внимания след като развиете болчетата, че ще ядете дебелия, клапаните са със пластмасови дръжки и те се чупят много лесно. Намерил съм майстор за тези гумички, но кога ли ще отида при него. За момента съм решил проблема със старо платно от изпарител за газ и едни гумени пръстени /маслоустойчиви/ от железарията. :mhihi: , ба го побългаряването, а ? но пък върши работа.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 26.10.2008

Мнение от zasko » 02 Ное 2008, 15:45

Значи помъчиха климатроника в Bosch в Пловдив, но не стана. Казаха, че вентилаторчето което отвежда въздух от купето до датчика на климатроника спира. Посъветваха ме да си взима друго управление на климатроника. Та въпроса сега е можели някой (по възможност в пловдив, но не е задължително) да го погледне този климатроник и евентуално да го поправи?

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook