датчик накладки

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: датчик накладки

Мнение от unikalen88 » 30 Окт 2009, 20:59

без да убиждам никои но толкова ли е сложно да дадете ресрат на таблото от 21 мениу на бк-то и веднага лампата гасне,таблото се рестартита след определен брои стартове или ако има проблем и затова така ти се струва колега,имаше писано във форум как се влиза в това мениу,задържаш бутона за занулиаване на километрите след това даваш на контакт и се показва цифрата едно пускаш бутона и след това пак с него отиваш на 19 след това почва да се месни надпис on...off..on....off...on...off стремите се точно когао е на офф да натиснете бутона и мениуто е оклучено след това 1.2.3.4.5.6.7.8.9.10 така до 21 и пита ереис и пак същия бутон-таблото се рестартира и накладките ги няма вече,на теория изглежда трудно но на практика е фасулско :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: датчик накладки

Мнение от Е.Димитров » 31 Окт 2009, 7:06

на моята всички датчици са по местата (2 на брой) ,какви ли не ресети съм опитвал,вече 20000 километра си свети лампата и това сие

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 6.11.2007
Местоположение: Горни Лозен

Re: датчик накладки

Мнение от barov » 31 Окт 2009, 10:43

и при мен е същата работа,не гасне :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 544
Регистриран на: 3.10.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 2000г.

Re: датчик накладки

Мнение от gocho_ » 15 Мар 2010, 16:18

Някой да даде реална снимка на тоя датчик ... !!!
Ако е изгорял и се даде на късо (се свържат жиците/затвори се веригата) какво ще стане !?!?!?
:duel:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: датчик накладки

Мнение от slitter » 16 Мар 2010, 13:06

Значи, ако след нов датчик и ресет не гасне лампата трябва да се търси къде е прекъсната веригата! Може да се огледа около буксата дали са здрави крачетата, да се проследи кабела, да се замери кабела... ей такива едни работи гадни - за предпочитане е да стане в сервиз на стенд крик, щото с лежане е жална работа!

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: датчик накладки

Мнение от Dimitroff » 16 Мар 2010, 13:09

Я сега да си признаете - кой кара със старите датчици? :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 27.03.2007

Re: датчик накладки

Мнение от cftyhn » 23 Май 2010, 17:08

Имам проблем с лампата на таблото за накладки. С нови накладки съм, старите не съм чакал да свършат докрай, датчиците са нямали контакт с диска, замерени са с мултицет, здрави са. Като ресетна компа от 21 меню, лампата загасва и след няколко изминати километра пак светва. Даже ресетвах с откачени датчици, тогава лампата не загася, а когато си ги закача грешката си се изчиства, което пак показва, че датчиците са изправни. Буксите не са окислени. Дайте идея къде може да е проблема, много ме дразни тази лампа, даже някой ако знае начин по който мога да я изолирам и да не светва никога пак ще е добре, защото аз така или иначе не чакам тя да ме подсеща за смяна на накладки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 2.07.2007
Местоположение: Дупница
Детайли за колата: 320д, 320и, 328и

Re: датчик накладки

Мнение от oTECa » 23 Май 2010, 20:36

cftyhn написа:Имам проблем с лампата на таблото за накладки. С нови накладки съм, старите не съм чакал да свършат докрай, датчиците са нямали контакт с диска, замерени са с мултицет, здрави са. Като ресетна компа от 21 меню, лампата загасва и след няколко изминати километра пак светва. Даже ресетвах с откачени датчици, тогава лампата не загася, а когато си ги закача грешката си се изчиства, което пак показва, че датчиците са изправни. Буксите не са окислени. Дайте идея къде може да е проблема, много ме дразни тази лампа, даже някой ако знае начин по който мога да я изолирам и да не светва никога пак ще е добре, защото аз така или иначе не чакам тя да ме подсеща за смяна на накладки.

Колега и аз съм същия проблем от около година и полвина. Просто спрях да и обръщам внимание. Два пъти сменях датчици, но резултат няма. Лампата все си свети. Ако откриеш проблема пиши.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: f31, 320D
Мечтае да кара: Каквото и да е, но да е BMW :)

Re: датчик накладки

Мнение от ckrumov » 23 Май 2010, 23:00

При мен също лампата угасна след 20 ина минути каране. Аз направо го бях вързал на късо, та се учудих отначало какво става, че не гасне, ма явно си е напълно нормално да не изгасне веднага!

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 27.03.2007

Re: датчик накладки

Мнение от cftyhn » 24 Май 2010, 22:42

ckrumov написа:При мен също лампата угасна след 20 ина минути каране. Аз направо го бях вързал на късо, та се учудих отначало какво става, че не гасне, ма явно си е напълно нормално да не изгасне веднага!


Да, но при мен проблема е друг. Аз лампата си я загасям с рестарт от 21 меню, но като покарам пак светва отново. Някой знае ли дали е лампа или светодиод и ако се свали таблото има ли начин да се изолира и да не свети никога?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 13.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нормално

Re: датчик накладки

Мнение от scipo » 24 Май 2010, 22:43

ckrumov написа:При мен също лампата угасна след 20 ина минути каране. Аз направо го бях вързал на късо, та се учудих отначало какво става, че не гасне, ма явно си е напълно нормално да не изгасне веднага!


на мен след последната смяна на накладки лампата не изгасна веднага и се наложи да се върна до сервиза и след като майстора запали и изгаси колата 5-6 пъти индикацията за накладките спря да свети...


Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.04.2010
Пол: Мъж
Кара: е36 320 coupe

Re: датчик накладки

Мнение от ico86 » 09 Юли 2010, 19:01

Аз искам да попитам задължително ли е да се сложи нов датчик с новите накладки?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 21.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: датчик накладки

Мнение от majstorapetkov » 10 Юли 2010, 8:11

Не е задължително, ако си сменил накладките преди да ти светне лампата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 544
Регистриран на: 3.10.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 2000г.

Re: датчик накладки

Мнение от gocho_ » 10 Юли 2010, 15:15

мериш го колега с мултицета , ако дава "1" значи няма верига и е за смяна .... ако дава някакво минимално съпротивление ,значи става ....
Аз да питам .... ако дам на късо ,става ли работата :dunno: ????
:duel:


Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.04.2010
Пол: Мъж
Кара: е36 320 coupe

Re: датчик накладки

Мнение от ico86 » 10 Юли 2010, 20:14

По принцип съм чувал че става ....ма аз лично обичам да си ми работи всичко малко болен тип съм :P

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook