датчик накладки

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 18.04.2010
Местоположение: София - град
Пол: Мъж
Кара: тъжно друга марка :(
Мечтае да кара: Пак BMW

Re: датчик накладки

Мнение от The Edge » 17 Юни 2014, 0:17

Atanas328 написа:Колеги да ви попитам ,като светне лампата , колко км максимум след това е допустимо да се кара без да се сменят.преди 15 дена ми светна датчика ,задните накладки са заминали и съм карал около 400-500 км след това,нали не е фатално.на око са адски тънки останали,но все пак не трият все още желязо в желязо.Днес взех накладки текстар + датчик утре ще е сменята,според вас дали съм прецакал задните дискове.датчика нали няма да е проблем да ми го сменят?всичко е купено.


Няма проблеми че си карал колега и смяната е лесна :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: датчик накладки

Мнение от Хрuсто » 06 Апр 2018, 19:58

Изчетох няколко страници от темата. Смених двата датчика(естествено с накладките) но лампата продължи да свети около 50-100км. Ейсега реших вържа диагностиката, но видях мнемие за натисната спирачка за около 20секунди когато колата е на контакт. Дадох на контакт, натиснах спирачката и започнах да броя до 20... лампата изгасна. Колата е е39 фейс.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 3.06.2023
Пол: Мъж
Кара: Е46 320D 150HP

Re: датчик накладки

Мнение от atanas.pavlov00 » 29 Дек 2023, 20:13

Здравейте,
Въпреки, че темата е малко стара мисля, че мога да помогна на някой ако все още се чуди.
При мен също светна лампичката обаче знам, че повечето пъти се прекъсват кабелчета на датчиците и не ми се занимаваше да ги сменявам.
Датчиците са на предна лява и задна дясна гума (по спомен таха бяха), вързах двете кабелчета заедно ( на късо) и изолирах с изолирбанд.
Задържах я на контакт и на отворена шофьорска врата за около 20 секунди и лампата изгасна.
Е46 320Д фейслифт.

Поздрави, :yes:

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook