Рециклиране на шарнири

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от Lenco » 30 Май 2017, 10:58

vvasilev1 написа:
Александър89 написа:В Казанлък имало фирма да рециклира ама незнам как са с качеството. Някой ако я е правил тази процедура при тях на каже какви са отзивите? 8)


Иди и ги рециклирай в Казанлък, само че, после няма да караш БМВ, а циганска мечта.
Това е пълна пародия.

И писането по форуми е пародия, особено с такива компетентни мнения.
Ти предполагам си сменил твоите носачи с оригинални за 880лв двата, аз обаче предпочитам да ги рациклирам с оригинални-външни на БМВ (е36) и вътрешни афтърмаркет (е36), които рядко се разбиват и цялото удоволствие да ми излезе около 200лв за двата.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от vvasilev1 » 30 Май 2017, 13:30

Lenco написа:
vvasilev1 написа:
Александър89 написа:В Казанлък имало фирма да рециклира ама незнам как са с качеството. Някой ако я е правил тази процедура при тях на каже какви са отзивите? 8)


Иди и ги рециклирай в Казанлък, само че, после няма да караш БМВ, а циганска мечта.
Това е пълна пародия.

И писането по форуми е пародия, особено с такива компетентни мнения.
Ти предполагам си сменил твоите носачи с оригинални за 880лв двата, аз обаче предпочитам да ги рациклирам с оригинални-външни на БМВ (е36) и вътрешни афтърмаркет (е36), които рядко се разбиват и цялото удоволствие да ми излезе около 200лв за двата.

Не ме иронизирай Баровец! Това, че на теб ти идва скъпо да си купиш два нови носача за 500 лева не означава, че си най - големия тарикат. Специално за рециклиране в Казанлък пиша по тема, защото съм карал бмв с правени там носачи и беше пълна трагедия. Волана не се изправя сам. Рейката течеше от усилията да движи спечените шарнири. Така че, не знам кой спами и кой пише тъпотия /спами.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от Lenco » 30 Май 2017, 14:46

vvasilev1 написа:....

Не само, че ми се вижда скъпо, а е безсмислено.
Да питам пак, ти с тия от 500лв/бр ли си, Баровец?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от vvasilev1 » 30 Май 2017, 15:59

Lenco написа:
vvasilev1 написа:....

Не само, че ми се вижда скъпо, а е безсмислено.
Да питам пак, ти с тия от 500лв/бр ли си, Баровец?

Безсмислено е да правиш селски ъпдейт по колата и да се имаш за голям тарикат. Освен че нямаш пари за нормална и правилна поддръжка на автомобила си и генератор на спам.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от Lenco » 30 Май 2017, 18:37

vvasilev1 написа:...

Няма да те питам трети път, явно не ти се отговаря.
Да пишеш за пародия, при условие, че караш компакт (ако изобщо караш БМВ) е доста смело.
Възпитанието, образованието и възрастта ми не ми позволяват да ти отговоря по-подобаващо.
Поздрави и успех зад волана ако се срещнеш с една грозна и не поддържана 18-ка :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от vvasilev1 » 30 Май 2017, 18:44

Lenco написа:
vvasilev1 написа:...

Няма да те питам трети път, явно не ти се отговаря.
Да пишеш за пародия, при условие, че караш компакт (ако изобщо караш БМВ) е доста смело.
Възпитанието, образованието и възрастта ми не ми позволяват да ти отговоря по-подобаващо.
Поздрави и успех зад волана ако се срещнеш с една грозна и не поддържана 18-ка :bchug:

Компакта го продадох преди година. И си е истинско беемве. Пак си купих е46, 2.0da. Ако толкова те интересува лично какво си монтирам на личния автомобил, ползвам Лемфьордер.


Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от bioz » 30 Май 2017, 18:53

Евала типични българи, и 2мата говорите за едно и също и пак се изпокарахте :clap:

За който не му е стана ясно. Рециклажа по метода в Казанлък не става, защото ремонтират разбития шарнир, което в гараж очевидно не е много добра идея. По-добрия вариант е да се избият разбирите шарнири и да се набият нови от е36...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от vvasilev1 » 30 Май 2017, 19:12

bioz написа:Евала типични българи, и 2мата говорите за едно и също и пак се изпокарахте :clap:

За който не му е стана ясно. Рециклажа по метода в Казанлък не става, защото ремонтират разбития шарнир, което в гараж очевидно не е много добра идея. По-добрия вариант е да се избият разбирите шарнири и да се набият нови от е36...

Тъй да се спрем на тоя метод с дупченето на носачите и набиване на шарнири. Гледам, че смело се препоръчва. И сега си представете, че някой човек ще го направи тоя ъпдейт да икономиса някой лев, щото е безсмислено да се купуват нови носачи и на някои завой в някоя дупка, тая бг конструкция вземе, че се спука и автомобила се поотъркаля ей тъй с цялото му семейство?

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от bioz » 30 Май 2017, 19:14

vvasilev1 написа:
bioz написа:Евала типични българи, и 2мата говорите за едно и също и пак се изпокарахте :clap:

За който не му е стана ясно. Рециклажа по метода в Казанлък не става, защото ремонтират разбития шарнир, което в гараж очевидно не е много добра идея. По-добрия вариант е да се избият разбирите шарнири и да се набият нови от е36...

Тъй да се спрем на тоя метод с дупченето на носачите и набиване на шарнири. Гледам, че смело се препоръчва. И сега си представете, че някой човек ще го направи тоя ъпдейт да икономиса някой лев, щото е безсмислено да се купуват нови носачи и на някои завой в някоя дупка, тая бг конструкция вземе, че се спука и автомобила се поотъркаля ей тъй с цялото му семейство?

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


Че ти как мислиш са направени мейлето със сменями шарнири дето 80% карат с такива? Винаги бих препочел да набия в оригиналния носач отколкото да се доверя на китайския алумин...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от vvasilev1 » 30 Май 2017, 19:18

Тъй са направени ама от производител известен в цял свят, а не на фрезата на бай хой.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от Kurtov » 31 Май 2017, 0:20

vvasilev1 написа:Тъй са направени ама от производител известен в цял свят, а не на фрезата на бай хой.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


Колега ти не си ли споменал малко по-назад в темата, че караш/карал с рециклирани носачи по метода, набиване шарнир от е36 ?
Какво не ти хареса ?
За другия метод на рециклаж разбрахме, но какъв е проблема с набиването на е36-ови шарнири ?
То ако става на въпрос, от БМВ не са направили шарнирите капсуловани към носача на е46, за да е по-здраво, а да е по-изгодно за тях.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от vvasilev1 » 31 Май 2017, 5:34

Не съм карал с разпробивани. Като искате да карате със сменями шарнири, вземете си мейле и карайте.

Да не си бил в инженерния екип на е46, че знаеш такива подробности?

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 20.04.2017
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Подводница

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от Александър89 » 31 Май 2017, 6:50

Ако бях знаел, че такъв лют спор ще възникне като попитам за тази фирмичка в Казанлък, нямаше изобщо да го задавам този въпрос ! :lol: :lol: :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от vvasilev1 » 31 Май 2017, 7:17

Радвай се, че не се набута с лев за тая смехория в Казанлък.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 3.06.2015

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от Bobi312 » 31 Май 2017, 7:38

и след като препоръчвате да се пренабият шарнири от е36, къде мога да направя тази интервенция ? от Плевен съм

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: groznika

Последни теми
Facebook