Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от shark1986 » 30 Ное 2010, 19:33

И аз това знам че DVB-T тунера хваща и аналоговите телевизии!Имах една стара нокия и тя имаше тъкъв тунер и си хващах ефирните телевизии!
ИзображениеИзображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от © » 30 Ное 2010, 19:41

стига бе хора, без аналогов тунер нищо не може да хванеш

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от shark1986 » 30 Ное 2010, 19:49

© написа:стига бе хора, без аналогов тунер нищо не може да хванеш

ЕЕЕЕ колега няма да спориме сега я като ти казвам че съм имал телефон със тъкъв тунер и съм хващал аналогови телевизии ако тоя Дайнавин има такъв би трябвало и то да хваща!Само да допълня на телефона ми беше DVB-H тунер,незнам каква е разликата със DVB-T тунера!
ИзображениеИзображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от © » 30 Ное 2010, 21:12

Т е за ефирни телевизии, С е за кабелни ... Н не знам какво е, може да е някой хибриден
Предишните версии на Dynavin имаха вграден тунер и имаше избор - аналогов или DVB-T тунер, но само с MPEG 2
Този стандарт не е много разпространен на запад или по-скоро е остаряващ и от там нададоха вой да бил DVB-T тунера да бил по стандарт MPEG4
Не съм 100% сигурен но това беше една от причините да се обмисля вариант тунера да се отдели като външно устройство (може да се произвежда и от друга фирма). Сега не знам какво са измислили в крайна сметка
Нямаше да има никакъв смисъл да произвеждат два вида устройства - с аналогов тунер и с DVB-T тунер, ако с единия се хващат и двата вида телевизии

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikolae » 01 Дек 2010, 10:29

с dvb-t Можеш да гледаш ефирни канали - аналогови/цифрови така, че трябва да бачка
а това е доста важно - да разберем дали има и как работи
лошо/хубаво, в движение има ли и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 308
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: 318i

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от kaspar_ivo » 01 Дек 2010, 11:32

© написа:стига бе хора, без аналогов тунер нищо не може да хванеш


Моят приемник е USB DVB-T HDTV и хваща аналоговите Националните ефирни телевизи. Моят хваща 7 броя :)

ето линк да видиш за какво говоря http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0311452180

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от © » 01 Дек 2010, 12:18

ок, ще търся някаква антена и ще се мъча да хвана нещо (ако въобще има тв тунер) :)
за гледането в движение - няма проблем, все пак е китайско :mhihi: то и двд-то в началото уж не дава да го гледаш в движение, но има опция да го разкараш това нещо
между другото двд плеъра е с чип Zoran Vaddis 966, който се монтираше до скоро в разни домашни ДВД (Divx) плеъри и няма никакъв проблем с обикновени филми от замунда например. Жалко, че субтитрите на кирилица не вървят

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Dimitroff » 01 Дек 2010, 13:25

© написа: Жалко, че субтитрите на кирилица не вървят


Защо, Слави ? :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от vavilon » 01 Дек 2010, 14:14

Значи, да не ги бъркаме нещата :) За цифрова телевизи-DVB-T и трябва специялна антена за цифрова телевизия! При цифровата ТВ, ако в населеното място се подържа, няма проблем със сигнала и'. Има 6 канала ефирни (цифрови): Анал 1, Нова ТВ; Дъ войс; БТВ; ББТ; ТВ 7. В софия се хващат перфектно с една малка 5см.-ва антенка или перка от акула :mhihi: . Ако искате да хващате още по-хубав сигнал, ви трябва активна антена т.е. антена със захранване. Та така цифровият тунер с цифровата антена, може да хваща аналогва тв (но много лошо качество), и при движение, ще гледаме дедовият. На цифровият тунер може да му се сложи аналогова обикновенна антена, но както се изказах по горе при движения пак се връщаме при дедо... :mhihi:

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от © » 01 Дек 2010, 16:53

Dimitroff написа:
© написа: Жалко, че субтитрите на кирилица не вървят


Защо, Слави ? :shock:

защото излизат на китайски :mhihi: Това беше проблем на много плеъри в зората на появяването на DivX плеърите, обаче в интернет се намираха ентусиасти които преработваха фирмуера на плеъра и субтитрите на кирилица тръгваха. Сега тук явно няма много клиенти от страни, които пишат с нашите букви и никой не се е сетил да да поддържа и това (пък ако настоявам за преработка на фирмуера от Dynavin може би ще съм единствен) :mhihi:
Иначе на латиница и китайски са перфектни - бели :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от benzin » 01 Дек 2010, 17:15

големи глупости се изписаха тук за телевизиите :mhihi: аз гледам цифрова ефирна от 2006та (DVB-T) тя се хваща с най обикновена антена, дори с вградените антени на телевизорите, така ако няма аналогов тунер няма как да се хване аналогова телевизия с DVB-T тунера, този колега с USB-то най вероятно гледа цифровите ефирни(ако хващаш The Voice значи си гледаш цифровите) и си мисли че са аналогова телевизия или просто тунерчето му е хибрид, а другия колега който пък с нокията бил гледал...стандарта DVB-H който е имала твойта нокия, е за мобилна ефирна телевизия и с тоя тунер нямаш шанс да хванеш DVB-T или пък аналогова телевизия, ако си го ползвал в чужбина най вероятно си хванал тяхната DVB-H която все още я няма в БГ и надали скоро ще я има, а DVB-T официално в БГ ще има чак 2015 год. в момента е експериментално излъчване, като излъчват на mpeg2 и mpeg4 а след време ще бъде само на mpeg4
www.bmwпрофесори-bg.net

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от vavilon » 01 Дек 2010, 17:23

Точно така :yes: Скоро, тук в Сф нямаше три дена цифрова :( Сега са махнали един канал BBT-то. Но ще го преживеем :mhihi:

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от © » 01 Дек 2010, 17:54

2015 ... уж беше по-скоро, но в БГ всяко решение е предпоследно :mhihi:
аз за това и не се напъвам за телевизия - аналоговата не струва, цифровата няма къде да я гледам (само София)

между другото един колега ми писа да си погледна user manual-a за субтитри на кирилица
съвсем бях забравил, че има такова нещо :mhihi:
май ще тръгнат

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от vavilon » 02 Дек 2010, 11:56

© написа:2015 ... уж беше по-скоро, но в БГ всяко решение е предпоследно :mhihi:
аз за това и не се напъвам за телевизия - аналоговата не струва, цифровата няма къде да я гледам (само София)


Нямат пари затова отлагат до 2015. А пари нямат, защото искат да прескочат MPG 2 и да преминат направо на MPG 4 излъчване.

Аз съм учуден за незнанието ти дали има цифрова или не? :) На кутията на самото устройство няма ли реклама какво подържа? Освен менуала де :lol:
Дано всичко навържеш без проблеми :yes:

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от © » 02 Дек 2010, 12:01

User Manual-a е под всякаква критика. Изглежда разчитат на форумите :mhihi:
Освен това за 5 версии постоянно са променяли софтуера и сега е каша кое къде е и какво има и какво няма. Например http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cac ... 5suBuyLX1Q тук на 22стр. има настройки за субтитрите, но моите менюта са други и въобще не мога да достигна до някакви настройки :kuku:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook