Софтуер

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Мадрид

Мнение от jomby » 16 Фев 2009, 9:11

Всичко от линковете работи, аз съм свалил всичко от тях.
Наи-накрая съм готов с описанието- http://www.sendspace.com/file/oyuidk .
Съжалявам, че не е директно в темата, а е на файл, но така ми беше по-лесно за редактиране.
Надявам се това да ви убеди, че трябва да си купите кабел.
:roll: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Мнение от slitter » 16 Фев 2009, 10:33

Колегата jomby е НОМЕР 1. Да си жив и здрав, колега!!!!!!!
Между другото, в руския сайт има платформа V52, която е по-нова. Мисля че инсталацията би трябвало да е идентична, това е за тези, които биха искали да я пробват нея. Аз само правих проби на домашния ми комп. Истнския инстал ще прявя на лаптопа като си взема кабела.

ЗАТОВА ИСКАМ ДА ПИТАМ НЕЩО, КОЕТО ЖИВО МЕ ИНТЕРЕСУВА!
Като правя инсталацията на лаптопа, задължен ли съм да направя големина на виртуалния диск 18.6 ГБ или мога и по-малко, защото лаптопа не ми е първа младост и за съжаление диска там е малък - 40ГБ, разделен на две. Ако използвам втория диск с 18ГБ бастисване, значи компа ще треа да остане само за диагностика :D :D :D
И се чуда, дали да не си взема една голяма флаш памет 20гб примерно и да не взема да инсталирам всичко върху нея. Дали ще стане???

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Мадрид

Мнение от jomby » 16 Фев 2009, 10:55

Не е идентична инсталацията, в44 е EASYDIS. Която е преправена изцяло за да не се налага да пипате почти нищо по настроиките на линукс.С в52 база ще си съдерете задниците, докато я подкарате и аз трябва да направя още едно същото по големина обяснение. Аз съм с 44 и всичко става елементарно.
Относно размера някои пишат, че ставало без да му даваш отметката за запазване на целия размер на диска, следователно инсталирано всичко заема по-малко от 18.635 гб. С тази версия не съм сигурен дали пробвах, но мисля, че тествах и не стана, докато не въведох точно това число, което съм дал и не сложих отметката за запазване на целия диск веднага. По мои представи толкова е размера на оригиналния хард на ДИС и операционната система е направена да го чекне. Които има време да тества и да съобщи тук моля.
Флаш паметите имат доста по-малка скорост на четене и запис от който и да е хард, така че не мисля, че ще стане. Пробвай без човката за "Alocate all space now".

П.П. Между другото инсталирате всичко на настолна машина, която е по-бърза, след това правите всички настроики и на лаптопа и само копирате цялата папка на виртуалната машина. След това я зареждате във VMware, казвате че сте я копирали и си тръгва без проблем и на лаптопа.

А и забравих да спомена, че ifhserv и ДИС си комуникират и без да е включен кабела.
Последна промяна jomby на 16 Фев 2009, 11:08, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Мнение от slitter » 17 Фев 2009, 21:54

Инсталацията на ДИС мина гладко при мен, оказа са че при правенето на виртуалния диск не е задължително да се преалотира и така пространството, което заема е 4.5 ГБ. За мен и моят лаптоп това е тип топ :D Сега остава като си взема кабела да работи всичко и в колата и ще е супер. Направо вече може да се качва в DIY мисля.

П.С.
1. Приложение ТИС не може ли да се изнамери и то отнякъде и да се прибави, за да е пълен комплекта?
2. А дали някъде няма инструкция на български език за работа с ДИС?
(Разгледах го, особено програморането и мога да кажа, че по-добре ако не разбираш да не бъркаш, за да не си преебеш колата лошо :D :D :D )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: '08 535d
Мечтае да кара: F10 M550d

Мнение от bojky » 17 Фев 2009, 23:08

Ами би трябвало да има самата програма "back up" или нещо такова .....би трябвало да може да си запазиш оригиналните настройки някак си...и после като бараш,ако евентуално направиш беля,която неможеш да оправиш,да можеш да си върнеш старите настройки....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Мнение от slitter » 17 Фев 2009, 23:29

Ами би трябвало да има самата програма "back up" или нещо такова .....би трябвало да може да си запазиш оригиналните настройки някак си...и после като бараш,ако евентуално направиш беля,която неможеш да оправиш,да можеш да си върнеш старите настройки....


Нема такъв филм, даже предупреждава, че връщане назад няма :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: '08 535d
Мечтае да кара: F10 M550d

Мнение от bojky » 18 Фев 2009, 0:19

Ами тогава си направи screenshot-ove на тези неща,които бараш да може после да ги върнеш в първоначалния им вид...но нз сега ще пробвам и аз да я инстална да видим за какво става въпрос...а някой поръча ли си кабела?


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Мнение от milennyc » 18 Фев 2009, 9:45

Изтеглих 4-5 версии на ИНПА.... и нито една не тъгва какви ли не грешки дава. Api32.dll... тва го видях как се оправя, после друга гршка просто се изнервих още в самото начало. Моля някой колега който е свалил ИНПА-та да ми каже точно от каде и коя версия. А другите неща ги свалих и си чакат :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Мнение от slitter » 18 Фев 2009, 10:51

Koлега ИНПАта я свалих от руския сайт, откъдето сваляхме диса и инсталацията мина безпроблемно. Свали си я оттам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Мадрид

Мнение от jomby » 18 Фев 2009, 11:21

Тази версия на ТИС се инсталира и работи: http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=745338.
Със бакъп системата на VMware става да си запазвате настроиките, ако се омаже евентуално, но рано или късно пак скапва системата и трябва преинсталация :D .
Намират се разни инструкции за дис, но на английски, ще разгледам по компа, като ми остане време и ще ги кача. По принцип който го е страх от мечки да не ходи в гората :mhihi: . ДИС е доста интуитивна програма, обяснява си сама какво се прави.
Никой ли няма работещ кабел все още?


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Мнение от milennyc » 18 Фев 2009, 11:50

slitter написа:Koлега ИНПАта я свалих от руския сайт, откъдето сваляхме диса и инсталацията мина безпроблемно. Свали си я оттам.



Да и аз от там я свалях но ми дава грешки. Едни оправям други се появяват. Предполагам че нещо Windows-a бъгва. А не съм зле с Комповете :), хмм ще трябва да реинстална Win-a

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Мнение от slitter » 18 Фев 2009, 12:28

Изображение
Изображение
Изображение

Eто за колегите, които ме помолиха да снимам къде се намира ОБД Буксата. По ясно от това няма как да се обясни :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: '08 535d
Мечтае да кара: F10 M550d

Мнение от bojky » 18 Фев 2009, 13:59

Браво на колегата slitter...Колеги ви е с коя версия на workstation го правихте,защото при мен стъпките в началото не са същитте като в обяснението на jomby...И немога да намеря в C: папката "EDIABAS",защо така? Коя програма трябваше да я състави тази папка?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Мадрид

Мнение от jomby » 19 Фев 2009, 11:56

На снимките е версията от линковете, които съм дал. А папката едиабас я създава разбира се инпа-едиабас програмата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Мнение от unikalen88 » 19 Фев 2009, 17:53

колеги,аз нямам такава букса,може да звучи невероятно но е така,кво правиме в случая-преходник към 20 пина или няма да стане :help:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook