Въпросче за антирадар

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Въпросче за антирадар

Мнение от Next » 12 Авг 2011, 15:45

BMDrago написа:Накрайника му ако е за включване към запалка-взимаш си от една морга стара запалка и я връзваш паралелно на съществуващата и го скриваш под нишите пред скоростния лост(има достатъчно място)така запазваш и предпазителчето, което ще изгори при евентуално укъсяване на веригата.Захранващият кабел си го пускаш до където ти душа иска.

Добра идея ми даде. обаче трябва да намеря друго място за допълнителната запалка защото в тази ниша си слагам очилата. И с това прекарване на кабелите ще трябва да сваля дясната колонка и това е адски изнервящо има баси дългите болтове.
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Въпросче за антирадар

Мнение от © » 12 Авг 2011, 15:47

дори да не вземе накрайник от морга , сега се сещам че рязането на кабелите на кобрата, беше при Е36-та, съответно после като я местех в Е46-цата я вързах обратно и изгоря. След това взех друга кобра, разглобих и накрайника и не си спомням добре, но извадих две жици, които свързах към сензора за дъжд. Естествено централната (с пружинката и бушона) е 12в, а страничните ламаринки се връзват за маса. Така че, Драго е прав, че не е добре да се реже съвсем кабела. От четири години обаче тази букса е в кората на тавана и въобще не съм я поглеждал - не е горял и бушона вътре

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Въпросче за антирадар

Мнение от Next » 12 Авг 2011, 15:51

Кажете ми дали ще работи машинката ми при този монтаж, че заради това "комфортно стъкло" няма грам място без метални нишки само до огледалото и то е супер малко.... http://gal1nch0.snimka.bg/details/beltr ... 5.24593411
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Въпросче за антирадар

Мнение от © » 12 Авг 2011, 15:55

с тези стъкла въобще не съм запознат
някой беше писал, че работи добре и през тях, но не съм сигурен

ШОП
Аватар
Мнения: 3110
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: София
Кара: e87lci

Re: Въпросче за антирадар

Мнение от BMDrago » 12 Авг 2011, 16:01

Next написа:
BMDrago написа:дрън..дрън..

Добра идея ми даде. обаче трябва да намеря друго място за допълнителната запалка защото в тази ниша си слагам очилата.

Имам предвид скрит монтаж,непостредствено пред скоростния лост...горе долу се намира под пепелника.Има място-там съм си сложил лично аз едно за навигацията и едно усб захранване за iтелефона.

П.С. без разглобяване няма как да стане да е хубав и скрит монтаж
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Въпросче за антирадар

Мнение от Next » 12 Авг 2011, 16:01

Е то, ако работи добре няма да го навирам там, че ми е супер неудобно за слагане и сваляне и бутоните не могат да се натискат като е плътно до тавана. Видях в един сайт, че ги коментират тези стъкла и един казва с неговия валенти1 нямал проблеми ама все пак валентин1 е един от най добрите. Ще си пойграя да тествам само да видя куки с радар в града :twisted: :cop:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: Въпросче за антирадар

Мнение от armagedon01 » 17 Авг 2011, 19:07

Next написа:Е то, ако работи добре няма да го навирам там, че ми е супер неудобно за слагане и сваляне и бутоните не могат да се натискат като е плътно до тавана. Видях в един сайт, че ги коментират тези стъкла и един казва с неговия валенти1 нямал проблеми ама все пак валентин1 е един от най добрите. Ще си пойграя да тествам само да видя куки с радар в града :twisted: :cop:

И аз съм с такова стъкло и със snooper 3 zero няма проблеми засича си радара на полицайте стига да е включен, което по мои лични наблюдения е мн рядко, дори първоначално си мислиех, че има проблем и не ги засича ...........
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Въпросче за антирадар

Мнение от ///M_Martin » 17 Авг 2011, 19:34

и аз съм с въпросното стъкло+Кобра и нямам никакви проблеми

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Въпросче за антирадар

Мнение от Next » 17 Авг 2011, 23:29

Днес пробвах на тeзи стационарен радар и пълна трагедия подчти го доближих и тогава почна да свири лекичко и след като го подминах пищя доста време. Когато се разминавам с врати на бензиностанции отивам срещу нея не пищи подминавам я почва да пищи....
Стъклото ми яко спича радара. Пробвах и друго да го изкарам от вън доста рано почва да пищи Наврях го горе в зеленото до огледалото тогава пищи все едно е отвън. Радара ми е Beltronics Vector 955 доста го хвалят по форумите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Въпросче за антирадар

Мнение от dr.peshev » 19 Авг 2011, 17:48

От 1 седмица ползвам Valentine One 2001 година и съм потресен!Хваща нискоемисионните стационарни фото камери на над 300 метра фронтално ако снимат или 150 метра ако са наобратно поставени за да снимат задния номер!Старата ми Кобра ги хваща на 10 метра,за да ми каже ,че са ме снимали!Кобрата е 2009 година!Радар детекторите на са забранени в БГ!Поставянето им високо на стъклото намалява сигналите,заради метализирания слънцезащитен затъмнител там!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: Въпросче за антирадар

Мнение от armagedon01 » 22 Авг 2011, 10:12

Next написа: Пробвах и друго да го изкарам от вън доста рано почва да пищи Наврях го горе в зеленото до огледалото тогава пищи все едно е отвън


dr.peshev написа:Поставянето им високо на стъклото намалява сигналите,заради метализирания слънцезащитен затъмнител там!


И аз съм пробвал да го слагам моя радар до огледалото ама промяна сякаш нямаше силата на сигланала не се променя все една черта си стой независимо дали съм на 500 метра от радара на полоцайте или минавам непосредтсвено до тях ........
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Въпросче за антирадар

Мнение от Next » 22 Авг 2011, 10:18

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Въпросче за антирадар

Мнение от dr.peshev » 22 Авг 2011, 13:12

Изрязват го за по-силно действие на радардетектора!Да не забравяме,че Valentine 1 не може да се сравни с друг радар детектор!Преродих се с него от 300 метра хваща нискоемисионна фотокамера,която ползва радар само за да диагностицира преминаваща кола,а определя скороста чрез 2 снимки и изминато растояние за време между тях!Та този смешен радар на камерата, Valentine 1 го лови на 300м фронтално,на 150м в гръб и на половина по-близо,ако съм сложил детектора зад флиото!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: f31, 320D
Мечтае да кара: Каквото и да е, но да е BMW :)

Re:

Мнение от ckrumov » 17 Сеп 2011, 16:40

Cinder написа:И аз съм с Cobra, в предишната ми кола седеше в ниша над пепелника но в новата е прекалено тясно. В крайна сметка ми го монтираха над плафона (над централното огледало за обратно виждане), не се вижда и се включва/изключва когато ключа е на контакт или колата работи. Работи перфектно и звуковата сигнализация се заглушава в зависимост от силата на радар сигнала (т.е. като ги приближаваш се заглушава), но така или иначе няма какво да ти кажат за радар детектора, дори и на предното стъкло да го залепиш.


Това е най-удачния вариант май. И аз моя радар там го монтирах. Не се занимавам нито да го включвам/изключвам, нито да го махам или прибирам, защото отвън не се вижда. Вързал съм го към 12-те волта, които се подават към музиката при ключ на позиция 1 /преди контакт/. Кабелите минават скрити по лявата предна колона на колата и всичко е на 6 ;)

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: DoesNot

Последни теми
Facebook