Опит за кражба.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1705
Регистриран на: 8.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само по празници

Re: Опит за кражба.

Мнение от Wolfen » 17 Май 2010, 13:20

Много гадно ... нямам гараж и това е главната причина да не правя нищо по колата си, с което тя да излглежда по-привлекателна за джамбазите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 377
Регистриран на: 20.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G11
Детайли за колата: 2017 G11 740d xDrive Individual, M sport package, Azurite Black

Re: Опит за кражба.

Мнение от jivko2828 » 17 Май 2010, 13:32

Мама им мръсна :evil: , да им изъхнат ръцете дано :bang:
Много лошо се е получило, но вжаното е че не са я откраднали и дано какското да поеме всички щети.
Ако може нещо да помогна, знаеш как да ме намериш. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N55

Re: Опит за кражба.

Мнение от bscsystem » 17 Май 2010, 14:01

Само знам, че колкото повече препятствия има пред един джамбазин толкова повече му се отщява да взима колата.


За това задължителните неща:
1. Аларма
2. Имобилайзер
3. Ампулата на ключа
4. 'бастун' или 'ключ' за скоростния лост тотално биха отказали крадците

+ по-подходящо място за паркиране.

Аз понякога си оставям колата далеч от блока, но винаги е под лампа или до прозореца на някоя къща.
E46 330d M57D30, 304k.c. 550nm 1.6 boost by TST Racing, Black/Estoril Blue, Full M tech 2, Simota AF w/ custom downpipe and 76mm straight exhaust, Boost Meter VDO, Strut bar, Brembo 320mm/300, Coilovers w/ Rondell 0081 8x18 225/40 - 10x18 245/40 Vredestein Ultrac Sessanta, Front camber plates, Rear Adjustable Camber Arms, Black HID Retrofit 6k. - Sold

E87 - Black on black, exterior M1 bodykit, interior full sports package. - Sold

N55 335i m-sport, S2+ 331whp

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 11.03.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320D 1999г.

Re: Опит за кражба.

Мнение от bmw_racing » 17 Май 2010, 14:17

Много пъти съм се чудил дали може да се прекара нещо като прекъсвач на токавете за запалването , ако има някой който разбира от токаве нека сподели. :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Опит за кражба.

Мнение от Next » 17 Май 2010, 15:03

bmw_racing написа:Много пъти съм се чудил дали може да се прекара нещо като прекъсвач на токавете за запалването , ако има някой който разбира от токаве нека сподели. :help:

Хехе как ме подсети за това.
Едно време като бях малък и руските коли бяха много на мода.
Баща ми беше сложил на нашата синия жигулка "ключмаса". И като ходехме на море прекъсваше масата на автомобила и без да знаеш къд е и какво да бутнеш неможеше да запали :mhihi: Инъче акумолатора си е на мястото и седи свързан. Много хитро. И без това всички лади се отключват с един ключ :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: Опит за кражба.

Мнение от ceno83 » 17 Май 2010, 15:06

Баси изродите .... :ranting: :ranting:
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N55

Re: Опит за кражба.

Мнение от bscsystem » 17 Май 2010, 15:31

Next написа:
bmw_racing написа:Много пъти съм се чудил дали може да се прекара нещо като прекъсвач на токавете за запалването , ако има някой който разбира от токаве нека сподели. :help:

Хехе как ме подсети за това.
Едно време като бях малък и руските коли бяха много на мода.
Баща ми беше сложил на нашата синия жигулка "ключмаса". И като ходехме на море прекъсваше масата на автомобила и без да знаеш къд е и какво да бутнеш неможеше да запали :mhihi: Инъче акумолатора си е на мястото и седи свързан. Много хитро. И без това всички лади се отключват с един ключ :mhihi:


Не трябва да се смеем на тези неща. Като няма полиция да ни пази, ако трябва веригата ще си нося във вкъщи.
E46 330d M57D30, 304k.c. 550nm 1.6 boost by TST Racing, Black/Estoril Blue, Full M tech 2, Simota AF w/ custom downpipe and 76mm straight exhaust, Boost Meter VDO, Strut bar, Brembo 320mm/300, Coilovers w/ Rondell 0081 8x18 225/40 - 10x18 245/40 Vredestein Ultrac Sessanta, Front camber plates, Rear Adjustable Camber Arms, Black HID Retrofit 6k. - Sold

E87 - Black on black, exterior M1 bodykit, interior full sports package. - Sold

N55 335i m-sport, S2+ 331whp

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Опит за кражба.

Мнение от Dimitroff » 17 Май 2010, 15:34

Колеги...давате съвети за гараж, но обърнахте ли внимание, че тук не става въпрос за посегателство там където живея и колата нощува?

1. Няма значение къде е застрахована колата - краде се от всички компаний.
2. От цялата дандания стана ясно, че:
- не са били "баш профита"
- нещо ги е прекъснало (по улицата нон-стоп минават коли, кооперацията е със 50 тераси от другата страна на пътя - точно срещу колата!...нямам представа - може и аз да съм ги прекъснал!)
- целта е била цялата кола

В този пост пускам кореспонденцията ми с друг колега, който...лично мое мнение, но "разбира" :

--- умишлено крия ник-а му ---


хххх написа:Колега много е неприятно, но за съжаление това е реалноста, а не медийните изяви и интервютата по телевизиите

относно щетите:
1. Трябва да провериш само патрона ли е избушен или и антената на EWS-a
2. Трябва да провериш дали EWS-a е все още там и е програмиран коректно (съветвам те да го направиш в оторизиран сервиз)

относно отстраняването им:
1. Ако антената или самия EWS-a липсва, а двигателя пали значи DME-то/DDE-то вече е програмирано на не търси сигнал от имобилайзера. Същото е ако се окаже, че на EWS-a е препрограмиран вече.
Бих ти препоръчал да отидеш при ключар и да си нарежеш ключ (колкото да завърти патрона на контакта).
Ако колата запали (без чип) значи EWS-a ако въобще го има е само за украса !!!!
2. Ако всичко по на EWS-a и DME-то/DDE-то е наред, няма рязани кабели и тн остава да оправиш патрона (механичната блокировка).
Ако наистина не са имали време да се заиграват, може би нещата да са спрели до механично разбиване на ключалката.

Знам какво е да се разправяш със застрахователи, но BMW по никакъв начин не разрешава свободна продажба на механичните и електронни системи на сигурността патроните, ключовете и EWS-a а тези неща се сменят само в оторизиран сервиз срещу талон на колата и документ за самоличност на собственика

Според мен всеки застраховател е наясно с това и не може да откаже ремонт в оторизиран сервиз.

Дано да съм ти бил полезен и ако има нещо пиши пак, ще се радвам да ти помогна :yes:


С колегата разменихме още 2-3 ЛС, който обаче не представляват интерес за темата.

Сутринта извадих дубликат на ключа:

2 опита да запаля с него още при ключаря (който между другото е колега от форума и доста ми помогна с инфо, съвети, а и със изваждането на ключ + демонтажа на патрона на вратата. Момчето е ПИЧ и си разбира от работата, но за да не правя реклама няма да му пиша ник-а)....още поне 30 опита да запаля след като си тръгнах пред блока и по пътя за Дару кар.

В Дару кар.

-оказа се, че всички модули за който колегата с който разменихме ЛС работят както трябва и върху тях няма манипулаций. (няма рязани кабели, липсващи или подменени модули или посегателство в/у "антената" на EWS-a).
- техните съвети ги оставям за себе си - тук ще говорим как точно да "затрудним" максимално кражбата ПРЕДИ ДА ИМА ОПИТ ЗА ТАКАВА!!


Полиция:

- да не ви се налага да ходите...особено сега, когато се вадят и документи в "паспортна" (плащането на таксата за служебната бележка е в каса в "паспортна"...пререждаш 100-тина души и влизаш :kuku: дали не се дразнят, а?...а, да - таксата е 2.50лв.)

Застрахователите:
- девойката, която ми прие документите се направи на разсеяна и не беше склонна да назначава втори оглед...защото вече бил отказан от мен (това е вярно - в петък вечерта мобилната група каза, че може да има щети, който не виждаме в тъмното...в събота сутринта огледах колата (без да знам за EWS-и и т.н.)и не видях друго).
- пойсках да говоря с експерт - повикаха човек:
Обясних му какви са притесненията ми ... замисли се и ми отговори, че можем да процедираме по следния начин:
Отивам при официален представител на марката.
Обяснявам какво е полужението, а те излизат със становище, което трябва да приложа към служебната бележка от Полицията.
Ако се налага смяна на оригилана част - поемат до 80% от стойността и, без значение дали каското е валутно или не.

Обясних, че възнамерявам да премахна патрона и ключалката от шофьорската врата...завинаги и попитах дали ще има проблем за "каското" - няма проблем.

В момента:

на мястото на ключалката на шофьорската врата седи "блокчето" от задна лява врата.

Изображение

- няма ключалка - няма "лапи", отвертки, тирбушони и т.н. (целта е при евентуално посегателства в/у ключалката (която вече я няма!)да не се отключва вратата и да не се свалят стъклата, за да осигурят достъп на крадците до купето)

Следва:


Удължаване на кабелите на EWS-a с цел "скриването" му някъде по купето/котора/багажника - където и да е - само да не е на "обичайното" за крадците място !

Принципно съм много навит да изкарам "скрито ключе", но ме притеснява намесата по електрическата инсталация на колата от "майстор", който има вероятност да ... "охлепа" нещата.

Ако някой не е виждал какво представлява ключалката на Е46:

Изображение

Ако някой иска да си я поръча по парт номер:

Изображение


Имам 1 молба!
Нека тази тема бъде КОНСТРУКТИВНА !
Нека да дават съвети хора, който имат знанията, а не просто са чули от някъде!
Нека се изкажат хора, който [b]"знаят как"
стоят нещата !![/b]


Повярвайте ми - в нашия форум има такива! :yes:

Пак казвам - в извън темата и страхотни историй може да спамите колкото искате - оставете тази тема ЧИСТА!

Слави, ако сметнеш за нужно можеш да разчистиш назад. :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Опит за кражба.

Мнение от vavilon » 17 Май 2010, 16:36

Значи ще споделя за един прекъсвач на контактният ключ. Мисля, че термина беше-биметална пластина, но не съм сигурен. В какво се състои, един магнит допираш го до устройството което е инсталирано някъде зад корите на таблото (имаше значение + или - на магнита) и то цъка, чак тогава можеш да завъртиш стартера и да запалиш.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Опит за кражба.

Мнение от © » 17 Май 2010, 17:04

след тази информация темата си е на точното място
ще се поразчисти и се надявам да се пише само техническа информация полезна за всеки един от нас
само да не стане прекалено интересна и за крадците :mhihi:

къде е обичайното място на EWS?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 4.05.2007
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 1,8 97g

Re: Опит за кражба.

Мнение от maksim_uk » 17 Май 2010, 17:12

© написа:къде е обичайното място на EWS?

вьв лявата жапка (в дьното горе в ляво)
добрия заварчик ампеража не го бърка

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: Опит за кражба.

Мнение от pazokolarov » 17 Май 2010, 18:11

Dimitroff написа:....
на мястото на ключалката на шофьорската врата седи "блокчето" от задна лява врата.
.....
Ако някой иска да си я поръча по парт номер:
.....

Въпрос:
Капачката, която си показал (51218253477) Става ли да се слижи върху патронника или трябва всичко да се замени със задното "блокче"? В смисъл под капачката да си остане патронника. Вярно, че е тъпо като идея, хем капачка - хем патронник, просто за инфо. :dunno:
БДВ - вече съм назад с два патронника :banghead: и съм поръчал това блокче. Моята кола също става без патронник (ама наистина без никакъв, защото е комби :confused: )
Ако някой реши при подобен случай въпреки всичко да си възстанови патронника, в офиц. дълъри има ключалка с 2 ключа (с отстъпката за БМВКлуб е 95лв), да не си играе да пренарежда патронника по оригиналния ключ, а да си ползва новите. Така на практика и да направят копие на оригиналния от откраднатото, пак няма да им върши работа.
Dimitroff написа:...
Повярвайте ми - в нашия форум има такива! :yes:
....

Това беше едно от съображенията ми когато предложих техническите форуми да се четат само от регистрирани потребители. Тогава анонимността почти се елиминира, а следи винаги остават ... само да има кой да ни помогне.
Това последното, ако представлява "класифицирана форумска информация" ще го изтрия.
Последна промяна pazokolarov на 17 Май 2010, 18:17, променена общо 1 път
Изображение
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: Бургас

Re: Опит за кражба.

Мнение от tisho_ » 17 Май 2010, 18:14

Dimitroff написа:Принципно съм много навит да изкарам "скрито ключе", но ме притеснява намесата по електрическата инсталация на колата от "майстор", който има вероятност да ... "охлепа" нещата.


Не ти е нужен майстор колега. Изтегляш два кабела от релето на бензиновата помпа до едно скришно място и с едно обикновенно ЦК ключе прекъсваш веригата на релето. Помпата в резервоара ще качва гориво само когато твойто ключе е щракнато

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Опит за кражба.

Мнение от mustang1986 » 17 Май 2010, 18:59

Ето малко инфо как да опазим колата от кражба.
http://www.lesi-bg.com/bg/steal.htm
Дано не прозвучи като реклама
Мисля че аларма с GSM известяване не е лош вариянт
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Опит за кражба.

Мнение от RIDDICK » 17 Май 2010, 19:30

здравеите колеги,аз като много от нас пострадали от кражби било то на халогени ,капаците за тях, огледала....искам само да кажа че тези които крадат от колите ни влизат в форума и четат информацията която споделяме помежду си и извличат полза за себе си по всеки един начин... :!:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook