Проблем със фабричен ксенон 330хд

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.02.2015
Пол: Мъж

Проблем със фабричен ксенон 330хд

Мнение от dobryto » 13 Сеп 2019, 7:39

Здравейте от няколко дни имам проблем със фаровете на колата. Колата е 330хд преди фейса със оригинален ксенон. Та от няколко дни започна да ми прекъсва (премигва) десния(левия не съм го забелязал) фар на къси(ксенона), днес реших да сменя крушките и на двата фара и като включих фаровете забелязах, че и двата премигват дали проблема може да е във баластите(запалките) или да поръчвам още едни крушки?
За информация крушките не са оригиналните, но тези които подмених бяха също неоригинални и изкараха 3години :help:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: Карлово
Пол: Мъж
Кара: Е30, Е46 convertible
Мечтае да кара: М3

Re: Проблем със фабричен ксенон 330хд

Мнение от val_mcrae » 14 Сеп 2019, 9:00

Колега и аз имам същия проблем но само с десния. Интересното е, че на диагностиката ми изписва грешка - не добър контакт или не добра маса. Свалях фара чистих клеми, търсих оголени кабели, но всичко е наред. Между другото след сваляне и качване на фара за около месец, два нямаше проблеми и се проявиха след едно пътуване по по път с много неравности. Другото интересно е, че крушката свети по различно, в смисъл цвета е различен от лявата... Не ти помогнах с моя пост по темата, но се надявам и аз да прочета как някой се е справил с проблема.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.02.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем със фабричен ксенон 330хд

Мнение от dobryto » 14 Сеп 2019, 12:49

val_mcrae написа:Колега и аз имам същия проблем но само с десния. Интересното е, че на диагностиката ми изписва грешка - не добър контакт или не добра маса. Свалях фара чистих клеми, търсих оголени кабели, но всичко е наред. Между другото след сваляне и качване на фара за около месец, два нямаше проблеми и се проявиха след едно пътуване по по път с много неравности. Другото интересно е, че крушката свети по различно, в смисъл цвета е различен от лявата... Не ти помогнах с моя пост по темата, но се надявам и аз да прочета как някой се е справил с проблема.

Във момента правя тази гимнастика със сваляне на фарове баласти и пръскане на контакт спрей и т.н. Но това не е решение според мен :nono:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.02.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем със фабричен ксенон 330хд

Мнение от dobryto » 27 Сеп 2019, 10:12

Току що приключих със свалянето на фаровете, пръскане на всички букси със контакт спрей, качване на фаровете, но проблема си остана даже май се засили :banghead: нямам си идея от какво може да е за да го оправя

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Проблем със фабричен ксенон 330хд

Мнение от VladiE » 03 Окт 2019, 21:46

Ако имаш възможност опитай с друг лайт модул за пробата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Проблем със фабричен ксенон 330хд

Мнение от iNfoster` » 07 Окт 2019, 10:32

Щом си сменил крушките остава баластите и лайт модула. Според мен няма да е проблем с буксите. Едно приятелче му правеше мизерии по същия начин на Е46 facelift и се оказа от крушките а преди това смени баласти, лайт модул.
val_mcrae написа:Колега и аз имам същия проблем но само с десния. Интересното е, че на диагностиката ми изписва грешка - не добър контакт или не добра маса. Свалях фара чистих клеми, търсих оголени кабели, но всичко е наред. Между другото след сваляне и качване на фара за около месец, два нямаше проблеми и се проявиха след едно пътуване по по път с много неравности. Другото интересно е, че крушката свети по различно, в смисъл цвета е различен от лявата... Не ти помогнах с моя пост по темата, но се надявам и аз да прочета как някой се е справил с проблема.
Колега крушките трябва да светят напълно еднакво освен ако не са различна марка. Ако едната започва да става розова или лилава значи е за коша.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: Карлово
Пол: Мъж
Кара: Е30, Е46 convertible
Мечтае да кара: М3

Re: Проблем със фабричен ксенон 330хд

Мнение от val_mcrae » 04 Ное 2019, 18:06

Проблема при мен е решен! :) Подмених крушката, която ми правеше постоянно проблеми и сега с новата никакви ядове!

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook