Сервиз в Приморско за смяна на казанче за антифриз E46 330ХD

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 6.10.2009
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: С разум

Сервиз в Приморско за смяна на казанче за антифриз E46 330ХD

Мнение от BT0050AK » 17 Авг 2018, 13:26

Здравейте, спука ми се казанчето за антифриза до радиатора, докато съм на море в Приморско. Някой знае ли сервиз, освен автоцентър Диана (може да нямат възможност да ми го сменят) или сложно ли се сменя и ще мога ли сам да го сменя с подръчни инструменти? Ако някой знае сервиз или знае как се сменя моля да ми звънне 0883328958. Предварително Благодаря.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Сервиз в Приморско за смяна на казанче за антифриз E46 3

Мнение от Kurtov » 17 Авг 2018, 13:53

Ето този човек е показал как става - https://www.youtube.com/watch?v=AO3S0xME8Ls
Той в началото маха въздушен филтър, но работи по бензинова кола.
Другото при теб е същото.
Има два маркуча, отгоре който се вижда и отдолу на дъното на казана. Трябва да откопчиш клипсите(скобите), както на клипа и вадиш маркучите.
Казана се държи за една пластмаса също с клипса, там е и датчика за нивото, откачаш и него, после само дърпаш нагоре и казана излиза.
След това по обратния ред, имай предвид, че при мен BMW e46 330xd 184 коня, маркучите бяха яко спекли и се измъчих, докато ги махна, а казана колкото и да го дърпах не можах да го изкарам, та го извадих с пластмасата, но аз не сменях казан, а къпах радиаторите.
Иначе работата не е изобщо сложна.
След това трябва да обезвъздушиш, аз обезвъздушавах системата от пробката до казана, като леко я развъртях и чаках да спрът да излизат балончета.
Купи си хубава марка казан, най-добре оригинален, защото са слабо място.
Може също да си погледнеш температурата от скритото меню, когато направиш колата, за да видиш, дали държи нормална работна температура.
Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Сервиз в Приморско за смяна на казанче за антифриз E46 3

Мнение от georgivar » 18 Авг 2018, 20:13

Владо Петков в Приморско, ул. Трети март 86.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook